Ludzie z całego świata pragną wysportowanego i zdrowego ciała. Każdy chce wyglądać jak gwiazda Hollywood. Ale stworzenie takiego wyglądu wymaga dużo cierpliwości i ciężkiej pracy. Obecnie istnieje kilka rutynowych ćwiczeń, które pomogą Ci ujędrnić i ukształtować całe ciało; od brzucha do ramion po zabawnie wyglądające uchwyty miłosne. Ostatnie obejmują również ścięgna podkolanowe. Więc jeśli nie możesz się doczekać, aby pozbyć się tych zwiotczałych i nudnych ud, możesz zapoznać się z artykułem tutaj, aby uzyskać sugestie i wskazówki.

Najlepsze ćwiczenia ścięgna udowego

Proste ćwiczenia ścięgna podkolanowego dla mężczyzn i kobiet:

1. Skoki:

skakanie po linie

Skoki są naprawdę fajne, zabawne i ekscytujące, ponieważ podnoszą tętno i działają na różne grupy mięśni w twoim ciele. Do ćwiczeń możesz użyć skakanki lub podobnego narzędzia. Poprawi to Twoją zwinność i cudownie wyćwiczy ścięgna podkolanowe.

2. Chodzenie rzuca:

Chodzenie Wykroki

Aby wykonać wykroki w chodzeniu, musisz przejść z pozycji stojącej do wykroku tylko jedną nogą w taki sposób, aby prawie dotykała ziemi. Teraz zrób to drugą nogą i kontynuuj przez pełną minutę. Możesz także podnieść ręce wysoko w górę, jeśli chcesz, aby było trudniej.

3. Odrzuty:

Odbicia

Aby wykonać odrzut, musisz najpierw stanąć prosto. Następnie chwyć prawą nogę i kopnij do tyłu, jakbyś trzaskał za sobą drzwiami. Liczyłoby się to jako jeden odrzut. Możesz teraz zmienić nogi i kopnąć ponownie. Powtórz to ćwiczenie 20 razy na każdej nodze, zanim nazwiesz je końcem.

4. Dzień dobry:

Dzień dobry

Do ćwiczeń na dzień dobry będziesz potrzebować sztangi. Teraz trzymaj sztangę za sobą i przykucnij. Po tym wróć do pozycji stojącej. Powtórz to ćwiczenie tyle razy, ile możesz. To ujędrni twoje ścięgna podkolanowe i nada im dobry kształt.

5. Kroki w górę:

Krok w górę

Aby wykonać step up, wystarczy podniesiona powierzchnia. Po prostu wejdź na powierzchnię jedną nogą, podczas gdy druga noga automatycznie uniesie się za tobą, a następnie wróci do normalnej pozycji. Zrób to drugą nogą i delikatnie zwiększ tempo. Dzięki temu uzyskasz świetne wyniki już w ciągu kilku tygodni.

6. Martwy ciąg ze sztywnymi nogami z hantlami:

Martwy ciąg na sztywnych nogach z hantlami

Aby to zrobić, chwyć dwa hantle i wyprostuj plecy. Teraz opuść się i zbliż hantle do ziemi. Trzymaj nogi tak prosto, jak tylko potrafisz, a gdy poczujesz naciągnięcie ścięgien udowych, wróć do pozycji neutralnej.

7. Most:

Most

Aby wykonać mostek, najpierw wyprostuj ręce i nogi. Następnie połóż się na plecach i pozwól nogom podciągnąć się do pośladków. Postaw stopy na ziemi. Zegnij ręce w taki sposób, aby ręce znajdowały się nad ramionami. Użyj swojej siły i podnieś biodra z podłogi. Odchyl głowę do tyłu tak, żebyś patrzył na swoją rękę.

8. Skłon do przodu:

Pozycja skłonu do przodu w pozycji siedzącej

Aby wykonać skłon do przodu, usiądź na podłodze i wyprostuj nogi tuż przed sobą. Trzymaj nogi razem i pochyl się do przodu w taki sposób, aby głowa znajdowała się na kolanach lub trochę za nimi. Przytrzymaj przez 30 sekund, aby powrócić do normalnej pozycji.

9. Rozciąganie ścięgien:

Rozciąganie ścięgien udowych

Aby wykonać rozciągnięcie ścięgna podkolanowego, połóż się płasko na podłodze i podnieś prawą nogę do góry. Trzymaj udo i wygnij stopę. Zacznij się rozciągać już teraz. Pogłębij rozciągnięcie i przytrzymaj przez 30 sekund. Teraz zamień nogi.