Masz więc problem z balansowaniem. Ale nie musisz się bać. Ponieważ to tylko powstrzyma cię od poprawy. Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić w tej sytuacji, jest wizyta u lekarza i poddanie się terapii. Powinieneś także wiedzieć, jakie ćwiczenia możesz wykonywać, aby mieć większą kontrolę nad przedmiotami i codziennymi czynnościami. Celem ćwiczeń przedsionkowych jest poprawa kompensacji mózgu za urazy występujące w układzie przedsionkowym. Są dość łatwe do wykonania i dość skuteczne. Ten artykuł zawiera wszystkie niezbędne szczegóły dotyczące ćwiczeń przedsionkowych i poprowadzi Cię przez cały proces.

Najlepsze ćwiczenia przedsionkowe

1. Stabilizacja glazury:

Spójrz przed siebie. Teraz odwróć głowę w prawo. Upewnij się, że nie obracasz całkowicie głowy; tylko kąt 45 stopni. Następnie obróć głowę w lewo pod tym samym kątem. Wykonaj to ćwiczenie dziesięć razy i rób to, kiedy tylko możesz przez cały dzień.

2. Zmiana wagi:

Usiądź na ławce ze stopami płasko na podłodze. Teraz przenieś prawą głowę, ramiona i ramiona w lewą stronę, podnosząc rękę z powierzchni. Wróć na pierwszą pozycję. Zmień strony i powtórz 10 razy.

3. Ruchy pionowe i poziome:

Powoli przesuwaj głowę od lewej do prawej. Stopniowo zwiększaj tempo, a po osiągnięciu maksymalnej częstotliwości zatrzymaj się na 10 sekund. Ponownie uruchom procedurę. Teraz poruszaj głową w górę i w dół i powtórz proces.

4. Okulomotoryczny:

Trzymaj cel w dłoni i nie spuszczaj z niego wzroku. Teraz przesuwaj go powoli z boku na bok, potem z góry na dół i wreszcie po przekątnej. Trzymaj głowę nieruchomo, gdy się koncentrujesz. Jedyne, co powinno się poruszać, to twoje oczy.

5. Pilates:

Pilates to kolejne świetne ćwiczenie, które możesz wykonać, aby poprawić równowagę. Są zabawne i mają kilka korzyści zdrowotnych. Ale nie są czymś, co powinieneś robić sam. Skonsultuj się z lekarzem i ćwicz z kimś, kto jest ekspertem.

6. Ćwiczenie rozciągające:

Ćwiczenia rozciągające to kolejny sposób na lepszą równowagę. Dostępne są setki odmian i wszystkie mają dobre zalety. Wykonaj 5 powtórzeń, jeśli jesteś początkujący i zwiększ liczbę, gdy czujesz się komfortowo.

7. Chodzenie:

Dobrym ćwiczeniem przedsionkowym jest chodzenie. Zostały one doradzone przez wszystkich ekspertów i lekarzy i wiadomo, że zapewniają zdrowie i sprawność osobom w każdym wieku. Ćwiczą każdy obszar ciała i pomagają lepiej zachować równowagę. Wszystko, czego potrzebujesz, to dobra para trampek i spodnie do ćwiczeń. Jeśli poświęcisz tylko pół godziny dziennie i poświęcisz ją na spacery, zobaczysz świetne rezultaty.

8. Przywodzenie bioder:

Aby wykonać przywodzenie bioder, połóż się najpierw. Trzymaj tułów w górze i wyprostuj nogi. Umieść miękką kulkę lub poduszkę między udami i ściśnij jak najwięcej. Pozostań w tej pozycji przez 30 sekund, a następnie pozwól mu się zrelaksować. Powtórz kilka razy, zanim przejdziesz do ostatniego ćwiczenia.

9. Joga:

Joga to jedno ćwiczenie, które jest korzystne na wszelkiego rodzaju dolegliwości i problemy zdrowotne. Wykonują również świetne ćwiczenia przedsionkowe. Mają ponad sto pozycji i występują w kilku formach. Spędzenie czterdziestu minut na jodze nie tylko pomoże Ci zachować równowagę, ale także poprawi ogólny stan zdrowia.