Krótka część pleców lub dolna część pleców obejmuje talię i pasy biodrowe. Próbując uzyskać idealną szczelinę ud i biegając po płaskim brzuchu, całkowicie przeoczyłeś miłosne uchwyty gromadzące się w pasie. Ale błogosław pokolenie, że zawsze jest taki czy inny sposób, będą tam jakieś ćwiczenia, które rozwiążą każdy twój problem z ciałem. Podobnie jest z niektórymi ćwiczeniami, które mogą od razu zająć się tą twardą talią.

Ćwiczenia wzmacniające dolną część pleców

Niesamowite ćwiczenia wzmacniające dolną część pleców:

1. Dipy:

Dipy

Kiedy wchodzisz na siłownię, zadzwoń na dibsy, ponieważ to jedno ćwiczenie może pomóc Ci zebrać nie tylko wysoką siłę górnych partii ciała, ale także mocne dolne partie ciała. spadki zaczynają się głównie od tego, że zwisasz rękami z równoległego do ziemi drążka, podczas gdy reszta ciała unosi się w powietrzu, próbując cię zrównoważyć. Ta technika wywiera nacisk na organizm, co skutkuje utratą dodatkowego tłuszczu i silniejszym wiązaniem mięśniowym.

2. Przysiady:

Ćwiczenia 2

Przewodnik dla dziewczynek po jędrniejszej dolnej części pleców nie jest niczym lepszym niż przysiady. W rzeczywistości niedawna ankieta mówi, że dziewczęta są bardziej skłonne do robienia przysiadów niż chłopcy, mimo że efekt jest taki sam w obu przypadkach. Z nogami ustawionymi i rozstawionymi, przykucnij udając, że siedzisz na krześle z rozłożonymi i prostymi nogami. Utrzymaj tę pozycję przez 5 sekund, zanim wrócisz do pozycji płodowej.

3. Wypróbuj dwa psy:

Ćwiczenia 3

Jest to bardziej ćwiczenie jogi, w którym są dwa różne ćwiczenia, pies w górę i w dół. Wymaga to, abyś był na dole we wszystkich czterech, tak jak twój mały Tommy, ale trzymaj kręgosłup prosto. Teraz podnieś kończyny dolne ruchem deski, tak aby pośladki były w powietrzu. Teraz wydychaj z głową pochyloną, a następnie podczas wdechu pozwól ciału zrelaksować się w pozycji powitania słońca. Powtórz w razie potrzeby.

4. Skręcanie nóg:

Ćwiczenia 4

Do tego potrzebujesz maty do jogi. Połóż się na macie twarzą do góry i wyprostuj kręgosłup tak, aby szyja, kręgosłup i plecy spoczywały na macie. Teraz połóż dłonie po obu stronach i wepchnij je do góry pod pośladki z boków, aby uzyskać wsparcie. Teraz podnieś nogi do góry i wysoko, ale górna część ciała powinna pozostać w spoczynku. Na pewno poczujesz ukłucie w dolnej części pleców i ud.

5. Skręt talii:

Ćwiczenia 5

W tym celu również będziesz potrzebować maty, na której najpierw musisz położyć się twarzą. Przed położeniem się złóż nogi tak, aby w pozycji leżącej stopy znajdowały się pod pośladkami. Teraz przekręć nogę w lewą stronę i przekręć górną część ciała w prawo. Powtórz to również po drugiej stronie.

6. Wiersz kablowy:

Ćwiczenia 6

Jest to siedzący rząd linowy i do tego potrzebujesz profesjonalnej maszyny treningowej. Jest to w zasadzie trening techniki podciągania, w którym musisz usiąść na pośladkach z nogami wyciągniętymi przed sobą, ale zgiętymi w kolanie. Teraz do maszyny zostanie przymocowany bloczek z platformą na stopy. Gdy ciągniesz bloczek ręką, wyprostuj nogę, odpychając platformę.

7. Podstawowe podnoszenie:

Ćwiczenia 7

Do tego potrzebny byłby hantle. Zacznij od rozciągnięcia ścięgna podkolanowego po lewej stronie z hantlami w lewej ręce, a następnie przyjmij wyprostowaną pozycję i przenieś hantle do prawej ręki i kontynuuj to samo.

8. Chrupki:

Ćwiczenia 8

Chrupnięcia wykonywane są głównie dla dolnej części brzucha, ale z ciężarem wiążącym stopy, pomogłoby to również wzmocnić plecy.

9. Masy nóg:

Obciążniki nóg

To jest jak wyciskanie na klatkę piersiową, ale z ciężarkami w nodze. Połóż się na ławce i załóż dwa ciężary na nogi. Zwiń palce stóp, aby podtrzymać nogę, a następnie kontynuuj ich podnoszenie, a następnie wróć do pierwotnej pozycji. Możesz nawet zawiązać ciężarki na kostce.