Skolioza to bolesny stan spowodowany niedoborem magnezu. A świetnym lekarstwem na to są ćwiczenia i ćwiczenia. Pływanie, rozciąganie, joga i cardio to tylko niektóre z podstawowych ćwiczeń, od których możesz zacząć.

Ćwiczenia pomagające dorosłym ze skoliozą

Jeśli nauczysz się prawidłowo balansować podczas tego treningu, odniesiesz ogromne korzyści. Daje świetne rezultaty, jeśli będziesz trzymać się całej rutyny przez kilka miesięcy. Mają na ciebie wielki wpływ; dają większą stabilność, mobilność i świetną formację.

Najlepsze ćwiczenia na skoliozę pleców dla dorosłych:

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Ćwiczeniach Skoliozy, możesz zapoznać się z tym artykułem, który podsumowuje tę koncepcję i podaje niezbędne szczegóły.

1. Ruch Schrotha:

Ruch Schrotha, który powstał w Niemczech w roku 1927. Jest to konserwatywne leczenie, które zostało zasadniczo zaprojektowane dla osób cierpiących na skoliozę. Zyskał uznanie na całym świecie i jest znany ze swoich pozytywnych efektów. Korzystanie z tego ruchu naprawdę pomoże ci wyleczyć się z tego stanu.

2. Ćwiczenie rozciągania i zejścia z powrotem:

Stań plecami do ściany. Unieś ręce prosto w powietrze i sięgnij do podłogi. Rozciągnij teraz swoje ciało. Przytrzymaj odcinek przez pięć sekund i zejdź z powrotem. Powtórz to ćwiczenie dziesięć razy, zanim przejdziesz do następnego ćwiczenia.

3. Ćwiczenia rozciągające boczne skoliozy:

Aby wykonać rozciąganie w bok, stań pod ścianą z rękoma zwisającymi po bokach. Teraz podnieś lewą rękę i umieść ją za głową i. Rozciągnij się w prawą stronę. Zastosuj lekki nacisk, aby zwiększyć rozciągnięcie. Wróć do normalnej pozycji i rozciągnij się w lewo. Powtórz 10 razy.

4. Przedłużenia ramion i nóg:

Wyśrodkuj biodra na piłce do ćwiczeń. Powinien wspierać całe ciało. Teraz napnij podłogę za pomocą lewych palców i opuszków prawego palca. Wyciągnij lewą rękę do poziomu głowy. Jednocześnie unieś lewą nogę, aż osiągnie poziom pośladków. Przytrzymaj przez 4 sekundy i powtórz. Powtórz 10 razy.

5. Ćwiczenia oddechowe dla skoliozy:

Ćwiczenia oddechowe świetnie rozwijają mięśnie. Zwiększają krążenie krwi i kontrolują bicie serca. Są świetnym sposobem na pozostanie aktywnym, a także kontrolowanie skoliozy. Udowodniono, że wykonywanie tych ćwiczeń jest korzystne dla osób cierpiących na tę chorobę.

6. Ćwiczenie w leczeniu skoliozy – deski:

Deski to świetny sposób na wzmocnienie mięśni tułowia. Zostały polecone początkującym przez kilku lekarzy i ekspertów. Przytrzymaj przez dziesięć sekund, a następnie pozwól mu się zrelaksować przez 5. Powtórz to samo ćwiczenie w sumie dziesięć razy.

7. Joga na skoliozę:

Joga to starożytna indyjska praktyka stosowana w leczeniu problemów zdrowotnych, bólu i dolegliwości. Ma kilka korzyści zdrowotnych i jest świetny dla tych, którzy cierpią z powodu bólu w różnych obszarach ciała. Równoważy Twoje ciało i całkowicie Cię leczy.

8. Pilates Ćwiczenia na skoliozę:

Pilates to wspaniałe i zabawne ćwiczenie, o którym wiadomo, że leczy cię ze skoliozy. Buduje siłę, równowagę i postawę. Zwiększają odporność i można to zrobić kładąc się na podłodze lub opierając plecy o ścianę. Zacznij od wykonywania codziennie pięciu różnych ćwiczeń i stopniowo zwiększaj liczby.

9. Uwolnienie wirowania:

To jest pozycja, podnieś kolana i uformuj kształt litery T swoim ciałem, a następnie przesuń ją w dwóch kierunkach. Trzymaj ramiona płasko na ziemi. Spróbuj go podnieść i opuść kolana, aż dojdziesz do wygodnego punktu.