Brain Gym składa się z prostej serii ćwiczeń, które pomagają mózgowi działać sprawniej i lepiej. Dają Ci pewność siebie i powodują dynamiczne zmiany w Twojej osobowości. Ruchy są bardzo łatwe do wykonania, a jednocześnie bardzo efektywne. Pomaga podejmować lepsze decyzje w życiu, zwłaszcza gdy przechodzisz przez trudne chwile. Podsumowanie ćwiczeń z siłownią mózgu zostało przedstawione w kilku następnych akapitach.

Ćwiczenia na siłownię mózgu dla lepszego umysłu

Ćwiczenia na siłownię mózgu dla lepszego umysłu:

Oto nasze 9 najlepszych ćwiczeń Brain Gym dla lepszego umysłu i ciała.

Oddychanie brzuchem:

Ćwiczenia na siłownię mózgu dla lepszego umysłu

Połóż ręce na brzuchu. Wydychaj przez usta, aż płuca zostaną całkowicie opróżnione. Teraz wdychaj, jakbyś napełniał balon oddechem. Następnie wydychaj bardzo powoli. Wykonaj to ćwiczenie około trzech do czterech razy. Zwiększy poziom energii i poprawi centralny układ nerwowy.

Przyciski mózgu:

Połóż jedną rękę na pępku. Spróbuj wyczuć zagłębienia pod obojczykiem kciukiem i palcami drugiej ręki. Pocieraj ten obszar przez około 30 sekund do jednej minuty, patrząc od lewej do prawej. Poprawi to Twoje nawyki czytania, a także umiejętności pisania i mówienia.

Spotkanie kucharza:

Cook s Hook Up

Usiądź najpierw na krześle. Trzymaj lewą kostkę na prawym kolanie. Trzymaj lewą kostkę za pomocą prawej ręki. Trzymaj kulę prawej stopy prawą ręką. Podczas wdechu trzymaj język płasko na podniebieniu. Podczas wydechu zacznij rozluźniać język. Zamknij oczy i utrzymaj tę pozycję przez cztery do ośmiu oddechów. To poprawi Twoją samoocenę i wzmocni Cię.

Indeksowanie krzyżowe:

Aby zrobić krzyżowy czołg, wstań i maszeruj na swoim miejscu. Naprzemiennie połóż każdą rękę na przeciwległym kolanie, kiedy to robisz. Odpręż się podczas oddychania i kontynuuj przez około cztery do ośmiu oddechów. To ćwiczenie jest niesamowite dla tych, którzy chcą poprawić swoją pamięć oraz umiejętności czytania, pisania, uczenia się.

Ziewanie energii:

Kiedy ziewasz, dociśnij czubki palców każdej dłoni do ciasnego miejsca na policzkach. Wydaj teraz zrelaksowany i słyszalny dźwięk ziewania. Powtórz to około trzy do czterech razy. Poprawi poziom kreatywności, uwolni wszelkie napięcia i złagodzi ekspresję.

Rolki na szyję:

Oddychając głęboko, rozluźnij ramiona i opuść głowę do przodu. Zamknij bardzo powoli oczy i obracaj głową z boku na bok. Rób małe kółka nosem i rozluźnij teraz głowę. Zrób to około trzy razy, aby poprawić swój oddech.

Przyciski spacji:

W przypadku przycisków spacji umieść oba palce nad górnymi wargami. Połóż drugą rękę na dolnej części pleców i pozwól, aby opuszki palców dotykały kości paznokcia. Oddychaj głęboko i spójrz w stronę sufitu. Teraz opuść wzrok i jeszcze raz spójrz w sufit. Zrób to trzy do czterech razy i pozwól swojemu ciału się zrelaksować.

Myślenie Cap:

Połóż dłoń na każdym uchu. Teraz rozwiń zakrzywione części zewnętrznych części uszu. Zrób to od góry do dołu uszu. Powtórz trzy do czterech razy. Poprawia to twoje umiejętności myślenia, umiejętność słuchania i poziom koncentracji.

Strojenie siedmiominutowe:

Siedmiominutowe dostrojenie składa się z dobrej serii ćwiczeń mózgu, które powinieneś wykonywać każdego ranka. Doda Ci energii i pomoże Ci lepiej funkcjonować i wykonywać wszystkie codzienne czynności. Możesz wykonywać te ćwiczenia, kiedy tylko chcesz, aby uzyskać zastrzyk energii.