Czy uważasz, że fizyczne ściany przeszkadzają i zajmują dużo miejsca? Świetnym rozwiązaniem do podziału pomieszczeń na funkcjonalne przestrzenie bez konieczności stosowania stałych ścian są przegrody! Jeśli myślałeś, że to pomysł ukuty w epoce nowożytnej, to się mylisz! Rodziny królewskie i elitarne w średniowieczu używały przegródek do pokoju, aby zapewnić prywatność, aby zachować odosobnienie.

W tym artykule zebraliśmy 15 najnowszych projektów dzielników pokoju, aby zainspirować Cię do zdobycia jednego do domu.

15 najnowszych pomysłów na dzielenie pokoju ze zdjęciami 2021:

Oto niektóre z popularnych projektów separatorów do pomieszczeń, na które warto zwrócić uwagę:

1. Projekt partycji salonu:

Projekt partycji salonu

Główną zaletą przegrody pokoju jest podzielenie większych pomieszczeń na kompaktowe przestrzenie, aby zapewnić lepszą prywatność i integrację. Oto jeden z takich pięknych drewnianych dzielników, który nie tylko dzieli przestrzeń, ale także poprawia estetykę Twojego domu. Kreatywny projekt pozwala dodać trochę zieleni do pokoju poprzez dodanie prowiantu do umieszczenia niektórych roślin. Dla gościa tworzy iluzję pionowego ogrodu przydomowego!

2. Pomysł na dzielnik kuchni i salonu:

Pomysł na dzielnik kuchni i salonu

Oto prosty projekt szklanej przegrody, który pozwala oddzielić kuchnię od salonu. Najlepsze w tym pomyśle jest to, że nie tracisz widoku na front i nie czujesz się ograniczony do kuchni. Przezroczyste szkło pozwala pozostać w kontakcie z salonem i trzymać gości z dala od prywatnej przestrzeni. Dodanie przesuwanych drzwi do przegrody pozwala całkowicie odgrodzić obszar bez wpuszczania nikogo do środka!

3. Pomysł podziału pokoju Pooja:

Pooja Pomysł podziału pokoju

Mieszkania i domy o niewielkich rozmiarach często zawierają przestrzeń dla pokoi pooja. W salonie tworzy się maleńka „szczelina”, aby się modlić. Świetnym sposobem na zachowanie prywatności tego obszaru bez budowania fizycznych ścian jest zainstalowanie prostego przegrody pomieszczenia, takiego jak ten. Wykonany na zamówienie separator pomieszczeń dodaje boskiego charakteru pomieszczeniu dzięki elementom dekoracyjnym, takim jak dzwony świątynne i złote światła LED. Puste skrzynki pozwalają na lepszą cyrkulację powietrza, jednocześnie zachowując minimalistyczny wygląd pomieszczenia.

4. Pomysł na partycję sypialni:

Pomysł na przegrodę w sypialni

Sprawdź ten całkowicie biały parawan, który zapewnia poczucie prywatności i intymności w Twojej sypialni, nie blokując przestrzeni. Pięknie zaprojektowana ścianka działowa nadaje pomieszczeniu romantycznego charakteru i wyjątkowej osobowości. Wielofunkcyjny parawan ma wbudowaną ławkę do pisania i szafkę na łóżko do przechowywania drobiazgów. Pomysł ten sprawdza się w przypadku dużych sypialni, które można podzielić na część sypialną i miejsce do pracy.

5. Rozdzielacz pokoju w stylu wiejskim:

Dzielnik pokoju w stylu wiejskim

Sprawdź ten rustykalny rozdzielacz pokoju, który wprowadza klimat wiejskiego domu do Twojego salonu. Rzadko wykonany projekt zajmuje niewiele miejsca i oferuje maksymalną funkcjonalność. Podstawowa drewniana rama z pionowymi drewnianymi prętami to wszystko, czego potrzebujesz, aby to zrobić. Konstrukcja zapewnia prywatność bez blokowania przestrzeni do chodzenia. Rozmiar i przestrzeń między prętami można dostosować do wielkości pomieszczenia i architektury.

6. Nowoczesny pomysł na dzielnik pokoju:

Pomysł na nowoczesny dzielnik pokoju

Planujesz nadać awangardowy akcent swojemu przytulnemu domowi? Następnie spójrz na ten projekt separatora wiszącego pokoju, który z pewnością sprawi, że Twoi goście będą zahipnotyzowani. Unikalny wzór jest nowoczesnym tłumaczeniem kształtu plastra miodu, który podkreśla wygląd Twojego pomieszczenia. Niezależnie od tego, gdzie jest używany, przegroda łatwo wtapia się w resztę estetyki w domu. Jest zdejmowany i doskonale sprawdza się w każdym pomieszczeniu w domu.

7. Minimalistyczny rozdzielacz pokoju:

Minimalistyczny rozdzielacz pokoju

Sprawdź ten fajny metalowy rozdzielacz pokoju, który działa również jako miniwyświetlacz. Pionowy układ metalowych prętów zmienia się od grubych do cienkich, aby stworzyć definicję. Ta prosta, elegancka przegroda jest ruchoma i daje swobodę definiowania przestrzeni w domu. Najlepszą częścią są drewniane uchwyty, które działają jak gabloty do przechowywania twoich artefaktów, a nawet kilka doniczek, aby dodać zieleni do pokoju.

8. Współczesny rozdzielacz pokoju:

Współczesny rozdzielacz pokoju

Jeśli twoje oczy zawsze szukają rzeczy wyjątkowych i kapryśnych, ten rozdzielacz pokoju jest właśnie dla Ciebie! Modna przegroda zapewnia szybką metamorfozę Twojego pokoju dzięki minimalistycznemu, a jednocześnie nowoczesnemu wzornictwu. Jest to idealna opcja, aby wykorzystać ten mebel do oddzielenia salonu od pozostałych pomieszczeń, takich jak jadalnia czy kuchnia, bez uszczerbku dla piękna domu.

9. Rozdzielacz pokoju z półką na książki:

Półka na książki dzielnik pokoju

Spójrz na ten wszechstronny separator pokojowy, który został specjalnie zaprojektowany dla miłośników książek. Oprócz zdefiniowania granic pomieszczeń bez blokowania przejść, ta funkcjonalna przegroda pozwala również na uporządkowanie wszystkich książek w jednym miejscu. Nie jesteś fanem książek? Bez smutków! Możesz przekształcić ten kawałek w narożną gablotę, aby wyświetlić aptekę, pamiątki i wiele więcej. Dotarcie do domu to pewny sposób na przejście jego wyglądu od prostego do interesującego!

10. Designerska przegroda ścienna:

Designerska przegroda ścienna

Uwolnij swoją kreatywność dzięki tej niecodziennej przegrodzie do pokoju. Drewniana, mocowana rama wyposażona jest w haczyki na górze i na dole, które podpierają zawieszone liny, aby nadać pomieszczeniu specyficzny charakter. Chociaż prywatność nie jest głównym celem tego projektu, dobrze sprawdza się tworzenie granic w pokoju i wydzielenie dużych przestrzeni. Wybierz jasne kolory, takie jak niebieski, zielony itp., aby uzyskać eklektyczny charakter!

11. Parawan dla Apartamentów typu Studio:

Parawan do apartamentów typu studio

Osoby mieszkające w kawalerkach mają poważny problem z wykorzystaniem przestrzeni. Jeśli jesteś jednym z nich, mamy dla Ciebie rozwiązanie oszczędzające miejsce. Ta tymczasowa ścianka działowa z drzwiami pozwala tworzyć w domu obudowy, aby zapewnić sobie prywatność. Pomysł jest wart wypróbowania, zwłaszcza jeśli dzielisz mieszkanie ze znajomymi lub rodziną. Lekka drewniana przegroda dodaje również element teksturowy do twoich wnętrz.

12. Projekt dzielnika do pokoju przesuwnego:

Przesuwany projekt dzielnika pokoju

Sprawdź ten innowacyjny składany parawan, który działa jak drzwi i przegroda pokoju. Nie tylko zmienia wygląd narożnych przestrzeni, ale także sprawia, że ​​stają się funkcjonalne. Trzypoziomowe drzwi przesuwne to niezawodny sposób na oddzielenie obszarów takich jak toaleta, których nie chcesz trzymać w zasięgu wzroku gości. Gdy nie są używane, możesz po prostu wepchnąć drzwi, aby stworzyć partycję w stylu otwartym.

13. Pomysł na partycjonowanie pokoju wiszącego:

Pomysł na partycjonowanie pokoju wiszącego

Jeśli stałe przegrody do pokoju nie pasują do Twojego gustu, oto dziwaczny i łatwy pomysł dla Ciebie! Podwieszany ekran dzielący pokój można zawiesić w zakamarku sufitu jak zasłonę, aby zamknąć widok pokoju. Jest wyposażony w łańcuszki z koralikami, które umożliwiają swobodne korzystanie z niego. Ekran pełni również podwójną funkcję jako roleta do kontrolowania jasności w pomieszczeniu. Możesz wybierać spośród szerokiej gamy kolorów i wzorów, aby dopasować go do reszty wnętrz Twojego domu.

14. Pomysł na przegrodę w pokoju dziecięcym:

Pomysł na dzielnik ścienny do pokoju dziecięcego

Oto minimalnie inwazyjny pomysł na przegrodę do pokoju dziecięcego, który nie zabiera przestrzeni przejścia. Konstrukcja przypominająca drabinę jest stałym elementem wyznaczającym granice między miejscem nauki a miejscem do spania. Skutecznie dzieląc pomieszczenie na różne strefy, ścianka działowa tworzy intymną atmosferę. Możesz również użyć tego elementu do zawieszenia niektórych świateł lub przypięcia ulubionych dzieł sztuki.

15. Ekran podziału pokoju składanego:

Składany ekran partycji pokoju

Spójrz na ten prowizoryczny, składany ekran dzielący pokój, który może być używany do różnych celów. Składany parawan może stworzyć tymczasową obudowę, aby uzyskać trochę prywatności. Misterne geometryczne wzory nadają pomieszczeniu egzotycznego wyglądu. Możesz umieścić ją całkowicie otwartą przy ścianie, aby dodać element dekoracyjny. Neutralna kolorystyka płynnie komponuje się z resztą wystroju.

To jedne z najlepszych projektów dzielenia pokoju, na które należy zwrócić uwagę! Możesz wykorzystać te pomysły jako punkt odniesienia i odkryć więcej takich projektów, wzorów i kolorów w każdym segmencie. Który z tych pomysłów najbardziej Ci się spodobał i dlaczego?