Kto nie chce jasnych i różowawych ust? Każdy z nas to robi. Ale wielu z nas nie może pozbyć się złych nawyków, takich jak palenie lub spożywanie dużej ilości kofeiny, co powoduje ciemniejsze usta. To jest główny powód, dla którego mają złe i wulgarne usta. Jeśli chcesz mieć piękne i zdrowe usta, musisz przestrzegać kilku wskazówek dotyczących pielęgnacji ust.

Najlepsze domowe porady kosmetyczne dotyczące pielęgnacji ust

Najlepsze naturalne domowe porady kosmetyczne do pielęgnacji ust:

Jeśli chcesz bardziej miękkich i lżejszych ust, musimy postępować zgodnie z poniższymi domowymi i naturalnymi wskazówkami dotyczącymi pielęgnacji ust, które możesz wypróbować.

1. Przestań palić:

Przestań palić

Jeśli palisz, będziesz miał ciemne usta i nie możesz nikogo za to winić. Musisz zrezygnować z nikotyny, jeśli chcesz lżejszych ust. Jeśli już przyciemniłeś usta paląc papierosy, możesz spróbować domowych peelingów, aby pozbyć się ich powoli, ale jednocześnie nie powinieneś ponownie zaczynać palenia.

2. Peelingi do pielęgnacji ust:

Peelingi do pielęgnacji ust

Usta też wymagają wyszorowania. Martwe i gnijące komórki skóry ust powinny być regularnie szorowane, co pomoże Ci zachować miękkość i gładkość ust. Jest to szczególnie ważne, jeśli masz ciemny kolor ust. Możesz spróbować domowej roboty miodowo-cytrynowego peelingu cukrowego lub możesz spróbować wyszorować usta zwilżoną szczoteczką do zębów i balsamem do ust. Wszystko to działa dobrze i musisz to robić na bieżąco, aby uzyskać bardziej miękkie usta.

3. Utrzymuj usta wolne:

Utrzymuj usta wolne

Jedynym sposobem, aby utrzymać usta wolne, jest nawilżenie ich. Aby Twoje usta były nawilżone, musisz zainwestować w dobry balsam do ust, który zawiera olejek jojoba, masło Shea i oliwę z oliwek. Wszystko to jest dobre dla utrzymania miękkiej skóry ust. Możesz również spróbować użyć olejku migdałowego i olejku jojoba na ustach przed pójściem spać w nocy, a to również wniknie głęboko w skórę ust i zapewni ci bardziej miękkie i nawilżone usta przy regularnej obserwacji. To jedna z najlepszych i najprostszych wskazówek dotyczących pielęgnacji ust.

4. Pij dużo wody:

Pić dużo wody

Woda pomaga utrzymać nawodnienie organizmu. Pomaga to również utrzymać naturalne nawilżenie ust i zapobiega ich wysuszeniu lub spierzchnięciu. Dużo wody to najbardziej przydatna wskazówka dotycząca pielęgnacji ust.

5. Spożywaj mniej kofeiny:

Spożywaj mniej kofeiny

Im mniej pijesz herbaty lub kawy, tym mniej ciemnieją usta. Nie jest dobrze całkowicie unikać ich picia, ponieważ zapewniają one organizmowi zastrzyk przeciwutleniaczy. Jednak zawsze powinieneś spożywać herbatę lub kawę w mniejszych ilościach. Pomaga to zwiększyć poziom przeciwutleniacza, zachować świeżość, ale także nie przyciemnić ust. Jeśli wypijesz za dużo herbaty lub kawy, nie tylko usta, ale także zęby będą z czasem przebarwione. To jedna z najprostszych porad dotyczących pielęgnacji ust.

6. Zmniejsz ekspozycję na słońce:

Zmniejsz ekspozycję na słońce

Promienie UVA i UVB mogą przyciemniać usta. Najlepiej unikać jak największej ekspozycji na słońce, jeśli nie używasz balsamu do ust, który jest dostarczany z osłoną SPF. W dzisiejszych czasach otrzymujesz balsamy do ust z ochroną przeciwsłoneczną UVA i UVB. Możesz zainwestować w jedną z tych, jeśli masz ciemniejsze usta.

7. Mniejsze użycie kosmetyków:

Mniejsze użycie kosmetyków

Musisz ograniczyć używanie ciemnych kolorów szminki. Ciemniejsze pomadki sprawiają, że skóra staje się ciemniejsza. Więc jeśli nałożysz je zbyt dużo na usta, a potem z czasem, twoje usta również staną się ciemne. Ta prosta wskazówka do pielęgnacji ust sprawi, że będziesz zadowolony z lśniących ust.

8. Użyj naturalnych olejków, aby usunąć makijaż ust:

Użyj naturalnych olejków, aby usunąć makijaż ust

Możesz usunąć makijaż z ust, używając naturalnych i ziołowych olejków. Zamiast używać jakiegokolwiek środka do demakijażu, pomadkę można zmyć z ust za pomocą olejku migdałowego lub jojoba. To zmiękczy Twoje usta, a także sprawi, że usta będą jaśniejsze. To jedna z najbardziej przydatnych porad kosmetycznych do pielęgnacji ust.

9. Nie gryź ust:

Nie gryź ust

Niektórzy ludzie mają zwyczaj gryzienia warg. W rzeczywistości sprawia, że ​​twoje usta są bardziej spierzchnięte i odwodnione. To jest coś, co zwykle robimy, gdy czujemy, że nasze usta są suche. Powinieneś używać balsamu do ust przez cały ten czas, zamiast próbować gryźć usta lub ssać je, aby nawilżyć je śliną.

10. Zdrowa dieta:

Zdrowa dieta

Dobra dieta bogata w składniki odżywcze pomaga utrzymać usta w dobrej kondycji. W diecie powinno się znaleźć dużo owoców, świeżych warzyw liściastych i białka, a to zapewni dobrą skórę od wewnątrz. Zdrowa dieta to jedna z najbardziej pomocnych wskazówek dotyczących pielęgnacji ust.

11. Trzymaj się z dala od chlorowanej wody:

Trzymaj się z dala od chlorowanej wody

Chlorowana woda może sprawić, że usta będą ciemniejsze. Należy pić tylko wodę z oczyszczacza wody, który w maksymalnym stopniu usuwa chlorowaną wodę.

12. Zastosuj naturalne nawilżacze do ust:

Zastosuj naturalne nawilżacze do ust

Możesz zastosować naturalne środki nawilżające do ust, takie jak te powstałe przez zmieszanie łyżki miodu i olejku jojoba. Możesz również użyć mieszanki olejku migdałowego i olejku jojoba. Możesz spróbować permutacji i kombinacji tych składników, a także dodać do tego odrobinę masła Shea. Powinien być stosowany codziennie przed pójściem spać. Właściwa kontynuacja może prowadzić do zmiękczenia ust, a ciemniejszy kolor ust z czasem stanie się jaśniejszy.

13. Rozjaśnij usta naturalnym wybielaczem:

Rozjaśnij usta naturalnym wybielaczem

Dobrym naturalnym wybielaczem jest sok z cytryny. Możesz nałożyć to na usta po ich lekkim wyszorowaniu. Sok z cytryny może również zranić twoje usta i poczujesz mrowienie lub pieczenie, gdy nałożysz go na popękane usta. Upewnij się, że nie szorujesz zbyt mocno ust, w przeciwnym razie stosowanie soku z cytryny może być bolesne. Możesz również nałożyć sok z ogórka na usta lub sok pomidorowy. Nie ranią ani nie palą ust, nawet jeśli są spierzchnięte lub popękane. Możesz również użyć kwaśnego twarogu na ustach, nakładając go trochę na wacik.

14. Korektor:

Korektor

Korektor może pomóc ustom uzyskać jaśniejszy odcień, a także wygładzić nierówną, popękaną powierzchnię ust. Możesz nałożyć odrobinę korektora na usta przed nałożeniem pomadki. Jest to bardzo skuteczna wskazówka do pielęgnacji ust, która upiększy Twoje usta i jest bardzo prosta w stosowaniu.

15. Nagi ołówek:

Nagi ołówek

Jeśli masz cienkie usta, możesz spróbować makijażu, który sprawi, że Twoje usta będą wyglądały na pełniejsze. Wybierz kredkę do ust w kolorze nude lub karnacji i obrysuj usta. Teraz użyj normalnej kredki do ust i zaznacz linię poza linią odcienia skóry. To sprawi, że Twoje usta będą pełniejsze, jeśli są cienkie.

16. Złuszczanie:

Codzienne złuszczanie to konieczność dla zachowania piękna Twoich ust. Niewielką ilość wazeliny lub wazeliny można stosować codziennie na ustach i jest to jedna z najłatwiejszych wskazówek dotyczących pielęgnacji ust, którą można stosować bez żadnych kłopotów.

17. Niektóre inne naturalne środki zaradcze:

Nałożenie olejku migdałowego na usta tuż przed pójściem spać rozjaśnia usta, dzięki czemu przebarwienia zostają zredukowane, nadając ustom naturalne piękno. W tym samym celu można również użyć mieszanki soku z cytryny/limonki lub soku z ogórka.

18. Trzymaj się z dala od ciemnych kolorów:

Aby uniknąć pigmentowanych ust, należy unikać ciemnych i pigmentowanych pomadek, ponieważ zacierają one naturalny róż. Należy używać delikatnych kolorów i należy zwrócić szczególną uwagę na używaną markę, ponieważ pomadki mogą zawierać szkodliwe chemikalia, które mogą na zawsze uszkodzić usta.

19. Płatki róż na miękkie różowe usta:

To jedna z wielu domowych porad dotyczących urody ust. Dodaj trochę miodu do zmiażdżonych płatków róż. Można również dodać trochę mleka w przypadku, gdy usta są pigmentowane. Nałóż tę mieszankę na 10-15 minut na usta. Następnie przetrzyj ją wilgotnym wacikiem i nałóż balsam do ust, aby utrzymać nawilżenie ust. Regularne stosowanie tego środka jest niezwykle korzystne dla utrzymania różowawego odcienia i miękkości ust.

20. Użyj nasion granatu i kremu mlecznego:

Jeśli chcesz uwolnić się od tych cienistych ust, aby uzyskać różowe, dobrze pętelkowe, to żadne lekarstwo nie może być lepsze niż nasiona granatu. Zetrzyj pestki granatu i przygotuj zawiesinę ze śmietanką mleczną. Jeśli zastosujesz go regularnie na ustach, rezultaty będą widoczne w krótkim czasie. Co więcej, nie ma skutków ubocznych, ponieważ jest to jedna z naturalnych wskazówek pielęgnacyjnych dla ust.

21. Usuń makijaż przed snem:

Kolejny ważny powód, dla którego wielu ma nudne usta, że ​​nie usuwają makijażu przed pójściem spać. Pocieranie ust oliwą z oliwek lub olejkiem migdałowym tuż przed pójściem spać może pomóc w uzyskaniu naturalnie świecących różowych ust.

Twoje usta są jedną z najbardziej widocznych cech Twojego ciała. Postępuj zgodnie z tymi naprawdę bezproblemowymi wskazówkami, aby na zawsze zachować młodzieńczy róż i miękkość ust.