Irańskie porady i sekrety dotyczące urody

Mimo że większość muzułmańskich kobiet musi spędzać cały czas w miejscach publicznych, od stóp do głów w burkach, wciąż mają kilka wskazówek, jak zachować swoją urodę. Muzułmanie znani są z gładkiej skóry w kolorze kości słoniowej, pięknych oczu i ciemnych włosów. Teraz, mimo że burki zakrywają większość ich twarzy, nadal pozostawiają oczy odsłonięte, a muzułmanki, podobnie jak kobiety we wszystkich innych częściach świata, nie mogą powstrzymać się od używania makijażu, aby upewnić się, że wyglądają idealnie również pod tą burką ! Oto artykuł podsumowujący wszystkie najlepsze irańskie wskazówki dotyczące urody, jakie mają irańskie kobiety.

Makijaż oczu:

Makijaż oczu

Makijaż oczu jest dla tych Irańczyków najważniejszy. Na powieki nakładają podkład, a następnie czarną, płynną wyściółkę, którą zazwyczaj wystają poza końce powiek i zawijają na końcu, aby uzyskać dramatyczny efekt. Używają matowych cieni do powiek na górnej powiece, a czasem złotych lub srebrnych. Używają również wkładów Kohl do dolnej pokrywy. Kolejną koniecznością są tusze do rzęs, które uwydatniają rzęsy. Niektóre kobiety używają nawet sztucznych rzęs, aby to osiągnąć. Na koniec, tuż pod brwią stosuje się jaśniejszy cień do powiek, aby był lepiej wysklepiony.

Gwintowanie włosów:

Gwintowanie włosów

Iranki posiadają unikalną technikę usuwania niechcianych włosów z twarzy. Kosmetyczki używają nici do szycia poruszanej specjalistycznym ruchem, która wyrywa włos z mieszka. Używają go do usuwania niechcianych wąsów, które mogą wyrosnąć, a także każdej innej formy niepożądanego zarostu. To skuteczny środek, lepszy niż wybielanie i mniej bolesny niż woskowanie. Jednak Twoja kosmetyczka musi być świadoma tej metody, abyś mógł się nią cieszyć. Czasami nawlekanie może powodować wysypkę i swędzenie. Może się nawet zarazić, chyba że zrobi to profesjonalista.

Praca w nosie:

Praca nosa jest niezwykle popularna w Iranie. Tam jest bardziej oświadczeniem o statusie niż o modzie. Kobiety często wykonują korekcję nosa, nawet jeśli nie potrzebują ich tylko po to, aby pokazać, że mogą sobie na nie pozwolić.

Wyrywanie brwi:

Wyrywanie brwi

Nawlekanie lub wyrywanie brwi jest również regularną częścią reżimu kosmetycznego irańskich kobiet. Codziennie myją nawet brwi szczoteczką do zębów!

Henna barwnik:

Henna barwnik

Iranki nie używają markowych barwników do farbowania włosów. Wytwarzają własne barwniki z rośliny henny. Sok z cytryny dodany do zmiażdżonych liści henny spełnia swoje zadanie. Wystarczy nałożyć pastę na włosy i pozostawić na kilka godzin. Kiedy go zmyjesz, na twoich włosach uzyskasz piękny miedzianobrązowy kolor. Obecnie dostępne są nawet farby do henny blond, czarnej, brązowej i czerwonej! Jeśli wolisz, aby farbowanie włosów było profesjonalne, możesz poprosić swojego stylistę, aby zrobił dla Ciebie farbę henną.

Aromatyczne olejki do ciała:

Aromatyczne olejki do ciała

Kluczem do irańskiej gładkiej, promiennej skóry jest ich ochrona przed kurzem i brudem, pod burkami, a także szerokie stosowanie olejków do ciała. Podczas gdy pierwsza nie spodoba się żadnej kobiecie, druga jest czymś, czego każdy może spróbować. Wydajne stosowanie olejków do ciała pomaga zatrzymać wilgoć na skórze, utrzymując ją elastyczną i gładką.

Naturalne środki lecznicze:

Kobiety w Iranie też mają słabość do naturalnych środków! Do kąpieli dodają suszone płatki róż. Gotują nawet garnki z wodą z suszonymi płatkami róż, a następnie używają tej wody różanej do mycia włosów. Mieszkańcy Bliskiego Wschodu znani są również z używania kija miswak do higieny. Kobiety często używają go do nadania ustom pomarańczowego koloru. Kij reaguje z ludzką śliną, aby stworzyć ten kolor.