Ludzie na ich ziemiach walczyli i to jest jeden z głównych powodów, dla których zwykle mają smukłą sylwetkę i wyglądają, za które można umrzeć. Marokańskie kobiety najczęściej sięgają po domowe i naturalne środki na urodę, a nie kosmetyczne wersje, jak współczesne kobiety. Dzięki temu ich wygląd jest jeszcze piękniejszy, a ich piękno trwa długo.

Marokańskie porady i sekrety dotyczące urody:

Przyjrzyjmy się najlepszym marokańskim poradom i sekretom urody.

1. Naturalne piękno:

marokańskie porady dotyczące urody

Marokańczycy używają naturalnych sposobów, aby upiększyć całe swoje ciało. Maroko słynie ze specyficznych roślin, które stosuje się w zabiegach upiększających. Zostały one przekazane od matek z pokolenia na pokolenie, a kobiety w dzisiejszych czasach nadal podążają za tymi procesami.

•    Czerwona glinka: Czerwona glinka z Maroka jest często używana jako maska ​​upiększająca. Maskę należy wykonać wraz z miodem i oliwą z oliwek. Trzymaj przez 15 minut i spłucz letnią wodą. Jest bardzo ważnym składnikiem balsamów i mydeł.

•    Glinka Rhassoul: glina Rhassoul jest wydobywana w skałach gór Maroka. Ten rodzaj glinki jest przydatny do maseczek na twarz i maseczki na ciało. Są używane jako składniki szamponów i mydeł.

•    Glinka Ghassoul: Ta konkretna glinka służy do utrzymania miękkości skóry. Glinka ta jest używana głównie jako maski i pomaga zachować młodość skóry marokańskich kobiet. Ten środek na wieczne piękno był tajemnicą i był używany od wieków.

2. Makijaż:

marokańskie porady kosmetyczne Makijaż

Marokanki zazwyczaj mają ciemną lub ciemną karnację i to jest główny powód, dla którego podkłady są im bardzo potrzebne. Zachowują lekkość w makijażu, ponieważ preferują naturalną esencję piękna. Są chwalone za wyczucie ubierania się i zazwyczaj noszą żywe kolory.

3. Pielęgnacja włosów:

marokańskie porady kosmetyczne Pielęgnacja włosów

Olejek arganowy lub olejek marokański to obecnie bardzo popularny wśród gwiazd kosmetyk. Uzyskuje się go poprzez zmiażdżenie ziaren drzewa arganowego i jest produkowany tylko w Maroku. Kwasy tłuszczowe i witamina E przenikają do włosów i sprawiają, że stają się lśniące i gładkie. Kozieradka jest używana przez nich w celu zmniejszenia łupieżu. Musisz codziennie spożywać 1000 mg, co pomogłoby zmniejszyć ilość płatków o 60%. Wytwarza olej i wspomaga krążenie krwi.

4. Makijaż oczu:

marokańskie porady kosmetyczne Makijaż oczu

Istnieje marokańska tradycja używania czarnego kohlu do eyelinerów. Jest to związane ze świętym czarnym kamieniem islamu zwanym Kaaba w Mekce. Ta liner, który jest nadal używany przez kobiety, jest nie tylko częścią sekretu piękna, ale także duchowym przywiązaniem i wiarą w to.

5. Skóra:

marokańskie porady kosmetyczne Skóra

Marokańskie kobiety polegają na oliwie z oliwek dla swojej skóry. Używają zwykłej oliwy z oliwek, aby się nawilżyć, a następnie idą na kąpiel. Istnieje specjalny rodzaj rękawicy zwanej Kessa, który służy do złuszczania w tradycyjny sposób. Musisz go użyć do mydła ze smoły sosnowej, aby uzyskać idealne uczucie spa i odmłodzić skórę.

6. Tajemnice diety:

marokańskie porady dotyczące urody Sekrety diety

Marokańczycy mają specjalną sałatkę, która zawiera wiele owoców i warzyw. Dzięki temu są zdrowe. Zielona herbata jest bardzo popularnym napojem, który kobiety zwykle spożywają, aby zachować promienny wygląd skóry. Maroko to kraj obfitujący w ryby, a oni uwielbiają suflet rybny, który mogą ugotować z nieco mniejszą ilością oleju.

7. Sekrety fitness:

marokańskie porady dotyczące urody Fitness Secrets

Marokańczycy uwielbiają jeść, więc tam, gdzie jest miłość do jedzenia, i tak nagromadzają się dodatkowe kalorie. Kobiety zyskują nieco więcej niż zwykle i dlatego starają się to zrównoważyć regularnymi ćwiczeniami na siłowni lub poprzez jogę. Pływanie to ważny sport, ponieważ na lądzie jest sporo zbiorników wodnych.