Grecja zawsze była dobrze znana ze swojego spokojnego piękna, czy to w blasku skóry swoich mieszkańców, czy w scenerii, w której uprawiają sport. Jej doliny w wielu literaturze określane są jako tak piękne jak utopia! Grecy też mają w sobie spokojną atmosferę. Ich skóra jest biała i gładka w kolorze kości słoniowej, a tradycyjny grecki strój podkreśla to piękno.

Greckie porady i sekrety urody

Chociaż część piękna Greków można przypisać genom i miejscu ich urodzenia, istnieje wiele domowych przepisów i nawyków, które pomagają uwydatnić ich piękno. Te nawyki wpajane przez innych mogą sprawić, że będą również ładnie wyglądać! Oto lista najlepszych greckich sekretów piękna.

Greckie porady i sekrety kosmetyczne:

Diety z oliwek:

Greckie porady i sekrety kosmetyczne - Olive

Drzewa oliwne występują w Grecji w dużej ilości. Jest to prawdopodobnie powód, dla którego Grecy używali oliwek z kilku różnych powodów. Jest to również część podstawowej diety greckiej. oliwki zawierają przeciwzapalne składniki odżywcze i przeciwutleniacze, które pomagają redukować starzenie się skóry i nadają jej blask od wewnątrz.

Jedzenie oregano:

Greckie porady i sekrety urody — jedzenie oregano

Oregano ma również właściwości przeciwutleniające i przeciwzapalne! Używanie oregano w jedzeniu dodaje mu smaku, a także pomaga chronić skórę przed toksynami! Możesz użyć oregano jako dodatkowego zioła lub użyć oleju z oregano do gotowania, a nawet wziąć tabletki z oregano!

Miód dla skóry:

Domowy miód w szklanym słoju na białym

Miód jest używany w wielu domach w celu poprawy stanu skóry. Grecy używają go jako produktu do gładszej, bardziej miękkiej i jaśniejszej skóry! Ma właściwości przeciwbakteryjne i przeciwzapalne, które pomagają zmniejszyć, a nawet usunąć wszelkie formy podrażnienia skóry lub wysypki. Możesz nakładać miód bezpośrednio na skórę lub używać go z mlekiem. Jest kluczowym składnikiem wielu preparatów używanych przez Greczynki do kąpieli. To najlepsze greckie sekrety urody.

Złuszczanie soli morskiej:

Złuszczanie soli morskiej

Sól morska działa jak doskonały naturalny złuszczający naskórek, gdy jest stosowana z niewielką ilością wody lub oliwy z oliwek. Usuwa zaskórniki i wszelkie zabrudzenia, które gromadzą się na skórze. Wcierany w nogi pomaga również zredukować cellulit. Sól morska rozświetla skórę.

Peeling z oliwy z oliwek:

Peeling z oliwy z oliwek

Oliwa z oliwek była używana przez Greczynki od wieków nie tylko do gotowania, ale także do pielęgnacji skóry! Jest dobry zarówno dla skóry, jak i włosów! Oliwa z oliwek może służyć jako doskonały środek złuszczający. Zmieszanie oliwy z oliwek z cukrem lub solą tworzy doskonały nawilżający peeling do włosów. Nałóż ten peeling na włosy i trzymaj przez dziesięć minut przed spłukaniem. Sprawi, że Twoje zamki będą grube i lśniące. To najlepsze greckie sekrety urody.

Utrzymanie formy:

Greckie porady i sekrety dotyczące urody — utrzymanie dobrej kondycji

Grecy mają bardzo zdrową dietę z dużą ilością kwasów tłuszczowych omega 3 i omega 6. Przestrzegają również rygorystycznej codziennej rutyny, która pomaga im utrzymać formę. Obie te rzeczy możemy podjąć w dowolnym miejscu na świecie. Zbilansowaną dietę składającą się z różnego rodzaju owoców, owoców morza i warzyw można kupić wszędzie. Duża ilość witamin i minerałów poprawia stan skóry od wewnątrz.

Jogurt:

Greckie porady i sekrety kosmetyczne - jogurt

Jogurt grecki smakuje wyśmienicie! Ale wskazówką dla urody nie jest dodawanie tego przysmaku do swojej diety. Musisz zamiast tego nałożyć go na skórę! Zapewnia dużą ulgę w poparzeniach słonecznych. Greckie maski jogurtowe, które zawierają inne greckie elementy, takie jak miód, oliwa z oliwek lub zioła! Możesz sam eksperymentować i samodzielnie dobierać składniki swojej maseczki. To są cudowne greckie sekrety piękna.

Gorące kąpiele:

Greckie porady i sekrety – gorąca kąpiel

Grecy na starość wypracowali system gorących kąpieli w swoich łaźniach. To otworzyło wszystkie pory w skórze, zapewniając jej przestrzeń do oddychania, a tym samym poprawiając jej wygląd! Tak więc regularne gorące kąpiele są generalnie dobrym pomysłem.