Często skupiamy się na dbaniu o twarz i dłonie, przez co nie skupiamy się na szyi. Dużo pieniędzy wydajemy również na drogie zabiegi spa na nasze ramiona, plecy i nogi, a szyja znów jest ignorowana. Zapominamy jednak, że szyja jest przez większość czasu widoczna i może zrujnować urok naszej twarzy, jeśli nie jest odpowiednio pielęgnowana. W rezultacie można zaobserwować zwiotczenie skóry lub odkładanie się tłuszczu, a także drobne linie, które również zaczynają się pojawiać.

Główny nacisk na pierwszy rzut oka zawsze będzie skierowany na twarz, ale gdy schodzimy w dół, kolejną najlepszą rzeczą do twarzy jest szyja tuż pod nią. Twoja szyja składa się na duży czynnik przyciągania. Im smukła szyja, tym młodszy jest twój urok. Jednak pielęgnacja twarzy wydaje się łatwa, ale tego samego niestety nie można powiedzieć o szyi. W tym artykule przedstawimy krótką introspekcję, jak dbać o szyję.

Domowe porady kosmetyczne na szyję:

Ale nie martw się; dzisiaj omówimy 20 najlepszych domowych wskazówek pielęgnacyjnych na szyję, które pomogą Ci upiększyć okolice szyi.

Domowe porady kosmetyczne na szyję

Wskazówka 1:

Okolica szyi jest bardzo delikatna i cienka. Należy pamiętać o kierunku masażu nad nim, ponieważ niewłaściwy ruch lub niewłaściwy kierunek masażu w okolicy szyi może uszkodzić skórę. Właściwym kierunkiem jest przesuwanie obu dłoni z dolnej do górnej części w ruchach pionowych. Nigdy nie masuj okrężnymi ruchami lub od góry do dołu, może to prowadzić do rozluźnienia skóry.

Wskazówka 2:

Olejki pomagają w odmładzaniu skóry szyi. Trzeba jednak uważać przy doborze odpowiedniego oleju. Oto kilka olejków, które można wykorzystać do masażu szyi. Olej kokosowy można stosować w bardzo małych ilościach lub można go również wymieszać z wodą na dłoni i następnie wmasować. Nawet oliwa z oliwek, olejek rumiankowy, olejek ze słodkich migdałów, olejek różany i olejek eukaliptusowy to bardzo dobre opcje. To jedna z najpopularniejszych porad kosmetycznych na szyję w domu bez skutków ubocznych.

Wskazówka 3:

Nadmierne masowanie szyi nie jest dobre. Masaż karku powinien trwać zaledwie 10-15 minut z przerwą 1 lub 2 minut pomiędzy nimi. Nadmierne masowanie może spowodować obciążenie skóry szyi.

Wskazówka 4:

Maski są również dobre dla skóry szyi, podobnie jak skóry twarzy. Stosowanie maseczek owocowych na szyję może zdziałać cuda. Owoce takie jak dojrzały banan, jabłko, śliwki i awokado są naprawdę dobre dla skóry szyi.

Wskazówka 5:

Jedna ważna kwestia do zapamiętania, jeśli używanie saszetek na szyi nigdy nie pozwala na wyschnięcie jakiegokolwiek rodzaju opakowania na skórze szyi, z wyjątkiem opakowań z owocami na szyi. Opakowania besan (gramowej mąki), gliny, mąki pszennej (atta) lub innych okładów z błota nigdy nie należy pozostawiać do wyschnięcia na skórze szyi. Usuń je, gdy są tylko o krok przed pęknięciem.

Wskazówka 6:

Możesz wybrać się na zabieg spa, aby pozbyć się wszelkiego rodzaju stresu związanego z bólem lub zastosować dowolny zabieg wygładzający szyję, ale upewnij się, że pozycja podczas zabiegu jest właściwa. Najlepszą pozycją jest położenie się płasko na plecach, a następnie wykonanie zabiegu.

Wskazówka 7:

Bardzo ważne jest również złuszczanie szyi. Na skórę szyi stosuj łagodne peelingi. Do złuszczania używaj tylko pociągnięć w górę. Minimalny czas na to powinien wynosić 2 minuty, a maksymalny to 5 minut.

Wskazówka 8:

Używaj mycia twarzy podczas kąpieli, aby oczyścić szyję. Unikaj stosowania ostrych mydeł na skórze szyi. Żele pod prysznic o zrównoważonym pH mogą być również używane do mycia szyi. To bardzo prosta i przydatna naturalna końcówka na szyję.

Wskazówka 9:

Podczas nakładania toniku na twarz pamiętaj, aby nakładać go również na szyję za pomocą wacika. Pomaga to zachować zdrowie skóry i połysk na szyi. Nakładaj go lub jakikolwiek inny balsam w ten sam sposób, wykonując ruchy dłonią w górę.

Wskazówka 10:

Najważniejszą kwestią, o której zawsze należy pamiętać, jest to, aby usunąć makijaż z szyi podczas usuwania z twarzy. Skóra szyi jest bardzo podobna do skóry twarzy. On też zawiera pory. Makijaż ma tendencję do blokowania porów i utrudniania prawidłowego oddychania skóry, co powoduje, że skóra staje się matowa i obwisła. Dlatego zawsze usuwaj makijaż z szyi za pomocą wacika i dobrego zmywacza do makijażu, wykonując tylko pociągnięcia w górę.

Wskazówka 11:

Ochrona przeciwsłoneczna: Jest to jedna z podstawowych porad kosmetycznych dotyczących czerni szyi. Wszyscy mieliśmy swój sprawiedliwy udział w opakowaniach de tan do twarzy i filtrach przeciwsłonecznych o wysokim SPF do twarzy. Jednak szyja, która jest znacznie bardziej wrażliwa niż twarz, jest bardziej dotknięta ostrym działaniem słońca, dlatego za każdym razem, gdy nakładasz ochronę przeciwsłoneczną na twarz, upewnij się, że robisz to samo dla szyi. Można nawet użyć lekkiego szalika na szyję, aby uchronić go przed opalaniem.

Wskazówka 12:

Rutynowy peeling: Złuszczanie to kolejna część Twojej pielęgnacji. Porady pielęgnacyjne na szyję, aby uzyskać jasną i młodo wyglądającą szyję, wymagają doskonałej procedury złuszczania co najmniej dwa razy w tygodniu, najlepiej na początku i na końcu. Produkty złuszczające można kupić w gotowych drogeriach komercyjnych lub po prostu zrobić w domu przy użyciu soli cukru i jogurtu lub kwaśnej śmietany.

Wskazówka 13:

Joga szyi: Joga jest kultywowana jako część odwiecznego rytuału mądrości, prawdopodobnie skłaniającego się ku ćwiczeniom wykonywanym w kontrolowanym środowisku poprzez kontrolowane oddychanie. Joga szyi skupia się na wzmocnieniu mięśni szyi, jednocześnie czyniąc je bardziej elastycznymi. Joga szyi bierze również udział w redukcji zmarszczek i zmarszczek na szyi, dzięki czemu szyja wygląda znacznie młodziej.

Wskazówka 14:

Pakiet białka jaja i miodu: Domowe porady pielęgnacyjne na szyję sprawią, że zaczniesz szaleć w kuchni, szukając idealnych składników, które rozjaśnią i rozjaśnią szyję. Opalanie szyi można odwrócić za pomocą miodu, który jest naturalnym uzdrowicielem, który naprawia uszkodzone komórki skóry, podczas gdy białko jaja znane jest z napinania skóry w miejscu, w którym napina obszar wokół szyi.

Wskazówka 15:

Woskuj szyję: Podobnie jak ręce, nogi i plecy, nawet szyja wymaga okresowych rytuałów woskowania. Depilacja jest dość powszechna w celu upiększania części ciała, a depilacja woskiem w określonych odstępach czasu może sprawić, że szyja będzie wyglądać młodziej i jaśniej.

Wskazówka 16:

Ćwiczenia podbródka: Podbródek to obszar przylegający i połączony z szyją. Szanse na wystąpienie podwójnego podbródka mogą również wpływać na wygląd szyi, co w rzeczywistości można obwiniać o luźną skórę i nadmiar tłuszczu dziecka. Ćwiczenia podbródka, podobnie jak ćwiczenia szyi, są łatwe.

Wskazówka 17:

Niezbędny masaż z witaminą E: Witamina E jest niezbędna dla Twojej skóry i włosów, a my wykorzystujemy jej zalety, aby stworzyć nieskazitelny wygląd szyi. Porady kosmetyczne dotyczące szyi kazałyby masować olejek eteryczny z witaminą E na szyi każdego wieczoru przed pójściem spać.

Wskazówka 18:

Mąka Gram I Śmietana Mleczna: Oto kolejny domowy środek za pomocą grama mąki lub fasoli i mleka maślanego lub śmietanki mlecznej. Mąka Gram jest niezwykle pomocna w napinaniu i rozjaśnianiu skóry. Jednak mąka gramowa wysusza skórę, dlatego maślanka może być również stosowana jako środek rozjaśniający, aby utrzymać nawilżenie skóry.

Wskazówka 19:

Pielęgnacja snu: Zawsze rozluźnij szyję podczas snu, najlepiej używając tylko jednej poduszki, która byłaby wystarczająco miękka i puszysta. Twoja szyja zrelaksowana podczas snu będzie o wiele bardziej żywa.

Wskazówka 20:

Masaż pleców i masaż miętą: Zdrowe nacieranie pleców i masaż olejkiem z mięty pieprzowej może w rzeczywistości rozluźnić masaże szyi i pleców. Gdy mięta usuwa toksyny z organizmu, rozjaśnia i rozjaśnia okolice szyi i szyi. większość profesjonalistów powiedziała, że ​​jest to jedna z najskuteczniejszych i najbardziej naturalnych domowych końcówek na szyję.

W tym artykule mamy krótką listę wszystkich wskazówek dotyczących pięknej szyi, które mogą pomóc w uzyskaniu prawidłowej, młodzieńczej i jowialnej szyi.

Źródło obrazu: Shutterstock

Author