Kiedy włosy w okolicy skroni zaczynają przerzedzać się, ludzie zwykle stosują środki chemiczne. Istnieje wiele innych metod walki z tym problemem. Można również wypróbować niektóre domowe środki zaradcze.

wypadanie włosów w okolicy skroni

Zabiegi na wypadanie włosów na skroniach:

Poniżej przedstawiamy 6 najpopularniejszych domowych metod leczenia wypadania włosów w okolicy skroni.

1. Pakiety Margosy:

Jest to łatwe do zrobienia opakowanie. Są one łatwo dostępne i stosowane bez skutków ubocznych. Są one często określane jako środek zaradczy dla osób, które mają poważne problemy z suchością lub infekcjami grzybiczymi. Można kupić suszone liście w proszku, które są często sprzedawane przez znane firmy sprzedające produkty. Można to również zrobić ze świeżych liści, jeśli są one dostępne na lokalnych rynkach, można kupić ich bukiety, a następnie przechowywać w lodówce przez około tydzień. Można je namoczyć w wodzie, a następnie zmielić na pastę, którą można nakładać przez około 20 do 25 minut.

Można to zmyć, a następnie dobrze oczyścić środkiem czyszczącym. Powinno to być wykonywane około 2 razy w tygodniu, aby zobaczyć zauważalne wyniki. Jest to często nieszkodliwy sposób leczenia problemów, a osoby, które nie dostają świeżych liści z targu, mogą również kupić suszone proszki, a następnie namoczyć około 6 łyżeczek w filiżance wrzącej wody. Powinno to być przechowywane przez noc, a następnego dnia można je nakładać w taki sam sposób, jak świeże liście neem.

2. Mieszanki jajeczne:

Widać, że dostarczanie składników białkowych do obszarów może być pomocne. Osoba może ubić jajko i żółtko w filiżance i dodać do tego trochę białka mleka, takiego jak jogurt, i ubić to w mieszankę. Można to zastosować w ruchach masujących, a wyniki można zobaczyć przy regularnym stosowaniu. Jednak niektórzy ludzie mogą mieć nadwrażliwość na aplikację surowych jaj, dlatego jeśli dana osoba ma czyraki lub erupcje z powodu stosowania tego, nie powinno to być przez te osoby. Powinno to być przechowywane przez około 20 minut dla tych, którzy nie są wrażliwi na tę mieszankę, a następnie zmyć dobrym środkiem czyszczącym.

3. Olej kokosowy:

To ma naturalne tłuszcze. Można to zastosować przez podgrzanie około połowy do pełnej szklanki tego oleju na pośrednim ogniu, trzymając go w misce, a następnie umieszczając go na gotującej się wodzie. Można go następnie zastosować, gdy zostanie lekko schłodzony i dobrze wmasowany. Można to robić regularnie i myć dobrym łagodnym środkiem czyszczącym, aby uzyskać korzystne rezultaty.

4. Kozieradka:

To łagodny środek, który można nakładać w postaci zmielonej pasty na skórę głowy. Można to robić regularnie, aby zobaczyć dobre wyniki.

5. Olej rycynowy:

Wiadomo, że łatwo generuje nowy wzrost. W związku z tym można nałożyć kilka kropel na dowolny normalny olej, a następnie stosować regularnie. Osoba może również zastosować to przed pójściem spać w nocy. W ten sposób pozostanie na powierzchni przez dłuższy czas, a następnie można ją normalnie umyć środkiem czyszczącym.

6. Bhringraj:

Można go kupić w dobrych markowych firmach, a następnie moczyć w wodzie przez noc. Można go następnie nałożyć na obszar skroni, który jest przerzedzony. Można to robić regularnie kilka razy w tygodniu i utrzymywać przez około 20 minut. Jest to bardzo pomocne i łagodne w leczeniu tego typu problemów z włosami.

Źródło obrazu: czas migawki