Ludzie zwykle mają tendencję do wypadania włosów w zimie bardziej niż w normalnych porach roku. Wpływają one na człowieka zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie, dlatego należy je leczyć i nie należy ich lekceważyć. Jeśli problem się pogorszy, należy je natychmiast leczyć za pomocą jakiegoś naturalnego środka lub regularnie przeprowadzać kontrole chirurgiczne i medyczne, aby uzyskać lepsze wyniki.

Jak kontrolować wypadanie włosów zimą?

Włosy opadają zimą i jak je kontrolować:

Oto lista 6 głównych przyczyn wypadania włosów zimą, a sposoby pielęgnacji włosów zimą są następujące:.

1. Pot:

Ludzie zazwyczaj lubią wykonywać więcej ćwiczeń w sezonie zimowym. Często prowadzi to do większego pocenia się, a ponieważ ludzie mniej myją głowy w tym czasie, może to prowadzić do większej liczby infekcji bakteryjnych.

Po ćwiczeniach należy regularnie myć głowę środkami przeciwgrzybiczymi z lekiem.

2. Niemyta głowa:

Zwykle ludzie unikają mycia głowy w tym sezonie. Dlatego zwykle może to prowadzić do gromadzenia się potu i sebum. Pochodzą one również z wydalaniem toksyn z organizmu. Wydzieliny, które zawierają również sól i inne lipidy, zwłaszcza jeśli dana osoba ma nadmierną ilość tłustych pokarmów, nie są zdrowe, co może prowadzić do infekcji bakteryjnych lub czyraków. Regularne czyszczenie jest niezbędne, aby kontrolować ten problem i utrzymać powierzchnię w czystości.

3. Nadmierna stylizacja:

W tym sezonie ludzie lubią uprawiać różne modne style, co może powodować nadmierne zużycie ciepła. Często też ludzie nie myją głowy codziennie ze względu na temperaturę, co może prowadzić do osadzania się chemikaliów zwłaszcza w niskich temperaturach, co może być przyczyną różnych problemów z przerzedzaniem w tym czasie. Ograniczenie środków chemicznych i ciepła może przynieść lepsze rezultaty, a problem można odpowiednio leczyć.

4. Stres:

Może to być regularna przyczyna i może to być również czynnikiem powodującym przerzedzenie w tym sezonie. Można to leczyć odpowiednimi lekami, a także można to zrobić za pomocą porady. Często ludzie mają napięte rutyny w pracy, które mogą to powodować. Niewłaściwy lub brak snu może prowadzić do tego problemu. Problemem, który powstaje z tego powodu, są również zaburzenia równowagi hormonalnej.

Jeśli ma to być powód, należy skonsultować się z dobrym lekarzem. Mogą zasugerować odpowiednie środki zaradcze, jeśli wymagane jest poradnictwo lub można wprowadzić pewne rutynowe zmiany, aby odpowiednio dopasować je do osoby. Często można zasugerować leki przeciwdepresyjne. Nie należy ich przyjmować bez recepty, ponieważ mogą one prowadzić do większych uszkodzeń.

5. Tarcie:

Ludzie mają zwyczaj noszenia nakryć głowy, takich jak bandana lub czapki, co może powodować problemy, takie jak tarcie i większe przerzedzenie podczas niskiej temperatury, aby nie złapać grypy.

Można tego uniknąć i zamiast tego można używać cienkich szalików. Ludzie przycinają sekcje bardzo ciasno, co również może być przyczyną problemu.

włosy wypadają zimą

6. Łupież:

Jest to bardzo częsta przyczyna wypadania włosów zimą. Istnieje wiele przyczyn, dlatego ze względu na zmianę pory roku i temperaturę atmosfery infekcje grzybicze mogą być nienormalne. Dlatego malassezia, która jest za to odpowiedzialna, może również zachowywać się dość nienormalnie, a to może prowadzić do większej liczby płatków w tym czasie.

Można temu zapobiec, stosując kremy lecznicze zawierające nizoral i ketokonazol. Są one często zalecane jako regularne leczenie. Te również nie są drogie i często przystępne cenowo. Niektóre środki przeciwgrzybicze można wypróbować w domu, np. używając opakowań z liści Margosy jako pasty lub kupując na rynku pudry od dobrych marek, a następnie używając ich po namoczeniu.