Włosy są niezbędną częścią ciała. Uwydatnia nasze piękno. A każdy lubi mieć piękne i gęste włosy. Jednak warunki środowiskowe, takie jak zanieczyszczenia, stres, zły styl życia i nawyki żywieniowe, mogą powodować wypadanie włosów. Utrata kilku pasm włosów dziennie jest normalna, ale gdy wypadanie włosów przekracza, staje się to bólem głowy i zaczynamy wypróbowywać różne produkty i zaczynamy stosować kilka środków, aby kontrolować wypadanie włosów i poprawić wzrost włosów. Ale gdy nic nie przechodzi, konsultujemy się z lekarzem. A przede wszystkim lekarze polecają nam Rogaine w leczeniu wypadania włosów.

rogaina na włosy

Jak pomaga Rogaine na wypadanie włosów:

Rogaine to lek, który po raz pierwszy został wprowadzony na rynek w celu obniżenia ciśnienia krwi. Pacjenci, którzy stosowali Rogaine do kontrolowania ciśnienia krwi, doświadczyli ogromnego wzrostu włosów. Minoksydyl, aktywny składnik Rogaine, doprowadził do zwiększenia wzrostu włosów, dlatego Rogaine uzyskała zgodę FDA na leczenie problemów z wypadaniem włosów.

Rogaine to płynny roztwór na bazie alkoholu, który jest nakładany bezpośrednio na skórę głowy w celu leczenia wypadania włosów. Chociaż naukowcy nie są całkowicie pewni, jak działa Rogaine, uważają, że stosowanie Rogaine na skórze głowy zwiększa przepływ krwi na skórze głowy i skupia się na zmniejszających się mieszkach włosowych.

W szczególności celuje w kanały potasowe w mieszkach, otwierając je w celu ich powiększenia, co ponownie uruchamia fazę wzrostu włosów, pomagając upewnić się, że faza wzrostu utrzymuje się przez dłuższy czas.

Czy Rogaine naprawdę działa??

Chociaż Rogaine pomaga we wzroście włosów u mężczyzn i kobiet, należy zauważyć, że nie leczy całkowicie łysienia. W rzeczywistości powinien być raczej traktowany jako lek opóźniający wypadanie włosów niż je leczący.

Co więcej, sukces Rogaine ogranicza się do przypadków przerzedzania włosów, ale nie do leczenia łysienia. Stwierdzono, że najbardziej efektywnym obszarem Rogaine jest obszar korony, a nie czołowa linia włosów i dotyczy głównie kobiet. Poza tym należy stosować balsam dwa razy dziennie i nigdy go nie przerywać.

Czy Rogaine ma jakieś skutki uboczne??

Podobnie jak większość innych leków na rynku, Rogaine również ma skutki uboczne. Ale te skutki uboczne są niewielkie i ograniczone. Niewiele z typowych skutków ubocznych, o których należy wspomnieć, to łupież, podrażnienie skóry głowy i swędzenie.

Jeśli na początku stosowania produktu wystąpią wypadanie włosów, nie przejmuj się, ponieważ jest to wskaźnik, że rozwiązanie rzeczywiście działa. Nadmierne stosowanie Rogaine może prowadzić do zarostu (zwykle dotyczy to osób z wysokim ciśnieniem krwi) i zawrotów głowy z powodu wysokiego poziomu alkoholu. Inne skutki uboczne obejmują –

Skóry głowy:

  • Swędzenie.
  • Suchość.
  • Zaczerwienienie.
  • Łuszczenie.

Związek z ciśnieniem krwi:

  • Bóle w klatce piersiowej.
  • Bóle głowy.
  • Zwiększone bicie serca.
  • Półomdlały.
  • Trudności w oddychaniu.

Rogaine na wypadanie włosów:

Zwiększone wypadanie włosów może brzmieć absurdalnie, ponieważ rozwiązanie, które miało na celu ograniczenie wypadania włosów, w rzeczywistości zwiększa wypadanie włosów. Rogaine usuwa jednak słabsze mieszki włosowe, aby odrosły zdrowsze i mocniejsze mieszki włosowe, a tym samym wypadanie włosów.

Włosy przetłuszczające się Oryginalna formuła Rogaine zawierała glikol propylenowy, który sprawiał, że włosy były przetłuszczające się i trudne do układania. Jednak nowa formuła Rogaine zawiera piankę Rogaine, która wydaje się rozwiązywać ten problem. Ale pianka Rogaine jest poddawana tylko mężczyznom, dlatego kobiety będą musiały wytrwać przy 2% wersji formuły Rogaine, która nie powoduje tłustości jak poprzednia wersja 5%.

Kiedy zauważysz widoczne rezultaty?

Po rozpoczęciu kuracji mija zwykle około czterech do jednego roku, zanim pojawią się widoczne oznaki wzrostu włosów. A przekroczenie zalecanej dawki nie wpłynie na szybszy wzrost włosów. Stwierdzono, że wyniki leków przeciw wypadaniu włosów przy użyciu Rogaine są szybsze niż inne leki dostępne na rynku.

Zawsze zaleca się stosowanie leków zatwierdzonych przez FDA. Ponieważ Rogaine jest dostępny bez recepty i jest lekiem zatwierdzonym przez FDA, warto spróbować poprawić wzrost włosów.