Nasze ludzkie ciało składa się z wielu małych cegiełek. Wymagają naprawy i konserwacji ze względu na zużycie spowodowane różnymi przyczynami. Nasze włosy nie są wyjątkiem. Chociaż jest martwą komórką, potrzebuje pożywienia, aby wytrzymać okrucieństwa zanieczyszczenia, światła słonecznego i różnych zanieczyszczeń. Potrzebuje również jedzenia, aby rosnąć; dlatego składniki odżywcze odgrywają główną rolę. Dowiedzmy się więc, jakich witamin pożądają nasze włosy.

Witaminy na wypadanie włosów

Jak używać witamin do kontroli wypadania włosów:

Oto lista 10 witamin na wypadanie włosów, które zapobiegają wypadaniu włosów na stałe.

1. Witamina A – Retinol:

Retinol jest niezbędny do przyspieszenia wzrostu włosów. Jego właściwości przeciwutleniające utrzymują zdrową skórę głowy i stymulują mieszki włosowe. Witamina A występuje w wielu produktach spożywczych, takich jak: warzywa, ryby i produkty mleczne.

Witamina A- Retinol na wypadanie włosów

Podczas gdy jego niedobór może powodować wysuszanie włosów, jego nadmiar nie jest tym, czego pragnie organizm. Może nawet doprowadzić do wypadania włosów. Dzieje się tak, gdy nasza wątroba, która jest naturalnym magazynem retinolu, nie jest w stanie zatrzymać go więcej. Dlatego najlepszym sposobem na to jest moderacja.

2. Witamina C:

Ta witamina jest wykorzystywana przez organizm do bardzo silnego związku białkowego zwanego kolagenem. Daje niezbędną wytrzymałość na rozciąganie naczyń krwionośnych, co z kolei pomaga im przenosić wymagany poziom tlenu, który jest niezbędny do krążenia krwi. Pomaga również wchłonąć żelazo z naszego pożywienia, które jest również niezbędne do wzrostu włosów.

Witamina C na włosy

Niski poziom żelaza we krwi powoduje, że mamy anemię i coraz bardziej przerzedzają się włosy. Bez zdrowych komórek krwi będzie słabe krążenie krwi, a nasze mieszki włosowe nie będą zaopatrzone w składniki odżywcze niezbędne do wzrostu i zachowania zdrowia.

Właściwy poziom witaminy C znajduje się obficie we wszystkich owocach cytrusowych. Wypróbuj mieszankę jagód z jogurtem i jesteś posortowany na cały dzień. To także bardzo dobra dieta, która ogólnie wzmocni Twoją odporność.

3. Witamina E:

Podczas gdy niektórzy z nas uważają witaminę E tylko za nawilżanie w zimie, musimy również wiedzieć, że jest to najlepsza witamina, która zwalcza siwe włosy. Osoby regularnie zażywające witaminę E mają zadbaną gęstą grzywę o oryginalnym kolorze włosów.

Witamina E na wypadanie włosów

Siwe włosy są oznaką degeneracji elementów budulcowych organizmu. Nie jest to zdrowy znak, zwłaszcza dla osób młodszych. Witamina E utrzymuje również ogólną elastyczność naszej skóry. Im młodsze i bardziej odżywione są nasze komórki, tym będziemy zdrowsi. Pokarmy bogate w witaminę E to awokado, kokos, soja, orzechy włoskie i jajka.

4. Witamina B:

Witamina B na wypadanie włosów

Więc najlepsze zatrzymaliśmy na koniec. I pamiętaj, że istnieje wiele takich, które sprawiają, że włosy są zdrowe i zapobiegają wypadaniu.

witaminy na wypadanie włosów

5.Niacyna (witamina B3):

Wspomaga krążenie skóry głowy. Występuje obficie w rybach i mięsie. Ale używaj z umiarem, ponieważ nadmiar może prowadzić do „rumienia niacynowego”.

6. Kwas foliowy (witamina B12):

Kwas foliowy do włosów

Ten składnik odżywczy pomaga DNA włosów szybko się namnażać i jest tak samo skuteczny jak biotyna w dziale odrastania włosów. Znajdująca się obficie w zielonych warzywach liściastych jest niezwykle silną, ale lotną witaminą.

pokarm na wypadanie włosów

7. Kwas pantotenowy (witamina B5):

Pomaga zapobiegać wypadaniu włosów i przedwczesnemu siwieniu.

8. Witamina B6:

Zapobiega siwieniu poprzez tworzenie związków melaniny.

9. Biotyna:

To jedna z najistotniejszych witamin niezbędnych do wzrostu włosów i zapobiegania ich wypadaniu.

Głównym celem biotyny jest produkcja białka zwanego Keratyną. Związek ten jest naturalnym budulcem mieszków włosowych. Tworzą niezbędny składnik ceramidowy, który naprawia uszkodzenia włosów i naturalnie ożywia je z szorstkości i matowości.

Obficie występujący w jajach, produktach pełnoziarnistych i produktach mlecznych, odpowiada również za zapobieganie przedwczesnemu siwieniu.

10. Inozytol:

Znajdujący się głównie w owocach cytrusowych, wspomaga proces odnowy komórek, który jest niezbędny do wzrostu włosów i zapobiega ich wypadaniu.

Im zdrowsze są nasze włosy, tym mniejsze problemy. Niektórych rzeczy nie da się uniknąć, takich jak promienie UV i zanieczyszczenia, ale możemy to zrekompensować odpowiednią dietą. Miejmy więc dietę wypełnioną składnikami odżywczymi, aby powstrzymać nasze problemy z włosami.