Jakie są składniki odżywcze, które pomagają we wzroście włosów. Istnieje sześć niezbędnych składników odżywczych, które wspomagają wzrost włosów i bezpiecznie kontrolują wypadanie włosów. Składnikami odżywczymi są węglowodany, minerały, witaminy, białka, tłuszcz i woda.

Najlepsze pokarmy ze składnikami odżywczymi na porost włosów

Wzrost włosów zależy od twoich posiłków i rodzaju spożywanych składników odżywczych. W tym artykule wymieniono dziesięć najlepszych produktów spożywczych, które należy uwzględnić w diecie, aby uzyskać niezbędne składniki odżywcze dla wzrostu włosów i zapobiegania wypadaniu włosów i łysieniu:

Odżywki na porost włosów

Najlepsze składniki odżywcze na porost włosów:

Tutaj podaliśmy listę 10 najlepszych produktów spożywczych z pełnymi składnikami odżywczymi na porost włosów, które mogą bezpiecznie kontrolować wypadanie włosów.

Najlepsze składniki odżywcze na porost włosów

1. Łosoś – witamina D, białko i kwasy tłuszczowe Omega 3:

Łosoś na porost włosów

Łosoś jest bogaty w witaminę D i białko. Zawiera również kwasy tłuszczowe omega-3. Kwasy te nie mogą być wytwarzane naturalnie przez organizm – i są niezbędne do wzrostu włosów. Te kwasy tłuszczowe są kluczowe i tworzą około 3% właściwej łodygi włosa. Te kwasy Omega-3 są pomocne w tworzeniu naturalnych olejków potrzebnych do nawilżenia skóry głowy. Czapią się w błonach komórkowych skóry głowy. Te niezbędne kwasy tłuszczowe można również uzyskać z innych ryb, takich jak pstrąg, sardynki, śledź i makrela. Występują również w orzechach włoskich, pestkach dyni i awokado. To jedna z najlepszych odżywek na porost włosów.

2. Orzechy włoskie – biotyna, witamina E, miedź i kwasy tłuszczowe Omega 3:

Orzechy włoskie na porost włosów

Orzechy włoskie są bogate w biotynę i kwasy tłuszczowe omega 3. Są również bogate w witaminę E. Witamina E pomaga chronić komórki organizmu przed uszkodzeniem DNA. Ponieważ nasze włosy nie mają zbyt dużego cienia od słońca, promienie słoneczne powodują ich korozję, a to zapobiega. Brak biotyny w dietach może powodować wypadanie włosów. Orzechy włoskie zawierają również miedź, która pomaga utrzymać bogaty kolor włosów. To jedna z najlepszych odżywek na porost włosów.

3. Ostrygi – cynk i białko:

To doskonały pokarm białkowy na porost włosów. Ostrygi są niezwykle bogate w cynk. Brak cynku powoduje suchą i łuszczącą się skórę głowy. To z kolei prowadzi do wypadania włosów. Trzy uncje cynku, po spożyciu, zawierają 493% dziennej wartości potrzebnej w diecie. Zawartość cynku jest wysoka w wzbogacanych zbożach i chlebach pełnoziarnistych. Jednak ostrygi zawierają również wysoką zawartość białka. Ostrygi zawierają 97% białka. Białko jest potrzebne organizmowi do zastąpienia włosów, które są naturalnie wydalane przez organizm każdego dnia. Brak białka sprawia, że ​​włosy są słabe, przesuszone i łamliwe. Orzechy, jajka i wołowina również są bogate w cynk.

4. Słodkie ziemniaki – witamina A (beta karoten):

Słodkie ziemniaki na porost włosów

Antyoksydant beta-karoten jest bogaty w słodkie ziemniaki. Organizm przekształca je w witaminę A. Witamina A pomaga wytwarzać i chronić naturalne olejki eteryczne, które nawilżają skórę głowy. Jeśli twoje ciało ma mało witaminy A, spowoduje to swędzący i podrażniający łupież. To jeden z najlepszych pokarmów na porost włosów.

5. Jajka – białko, cynk, żelazo, siarka i selen:

Jajka- Białko na włosy

Jajka są pełne składników odżywczych, które wspomagają wzrost włosów. A jajka są również bogatym źródłem białka. Są również naładowane czterema podstawowymi i kluczowymi minerałami potrzebnymi organizmowi: żelazem, cynkiem, selenem i siarką. Te najlepsze niezbędne minerały i białka do wzrostu włosów. Żelazo jest potrzebne do ochrony mieszków włosowych i zdrowego wzrostu włosów.

6. Szpinak – kwas foliowy, żelazo, witamina C i beta karoten:

Szpinak na porost włosów

Szpinak jest bogaty w beta karoten, żelazo, witaminę C i kwas foliowy, które pomagają utrzymać zdrowe mieszki włosowe i wspomagają cyrkulację olejków eterycznych skóry głowy. Szpinak to najlepsze jedzenie pełne minerałów i witamin, które sprzyjają wzrostowi włosów i zapobiegają wypadaniu włosów.

7. Soczewica – biotyna, cynk, żelazo i białko:

Soczewica to kolejny świetny pożywny pokarm na porost włosów. Soczewica jest niewielka, ale bogata w składniki odżywcze. Są bogate w biotynę, cynk, żelazo i białko. Dlatego są świetną podstawą do posiłku.

8. Jogurt grecki – witamina B5, białko i witamina D:

Jogurt grecki na wypadanie włosów

Jogurt grecki jest bogaty w białko i witaminę B5. To najlepszy pokarm z witaminą B na porost włosów. Zawiera również witaminę D. Pomagają we wzroście mieszków włosowych. Jogurt to kolejna niesamowita żywność pełna składników odżywczych, takich jak tłuszcz, witaminy i węglowodany, które również wspomagają wzrost włosów.

9. Jagody – Witamina C:

Jagody- Witamina C

Jagody to super jedzenie. Zawierają najwyższą zawartość witaminy C, która jest składnikiem odżywczym najbardziej potrzebnym do wzrostu włosów. witamina C jest również bardzo ważnym składnikiem odżywczym dla wzmocnienia włosów, ponieważ może prowadzić do ich ciężkiego wypadania. To jeden z najlepszych składników odżywczych na porost włosów.

10. Drób – cynk, białko, żelazo, witamina B:

Drób jest niezwykle bogaty w cynk. Brak cynku daje suchą i łuszczącą się skórę głowy. To z kolei prowadzi do wypadania włosów. Zawartość cynku jest wysoka w wzbogacanych zbożach i chlebach pełnoziarnistych. Trzy uncje cynku, po spożyciu, zawierają 493% dziennej wartości potrzebnej w diecie. Drób naturalnie zawiera wysoką zawartość białka.

Powinieneś dodać te doskonałe produkty, które są bogate w składniki odżywcze niezbędne do wzrostu włosów. możesz udostępnić inne odżywcze produkty do wzrostu włosów tutaj w polu komentarza, akceptujemy cię.

10 najlepszych produktów spożywczych ze składnikami odżywczymi na porost włosów