Czy twoje włosy są wiotkie i słabe? Czy pęka i łatwo odpada? Możesz mieć mało aminokwasów! Podczas gdy zwykle skupiamy się na żelazie, witaminach i składnikach odżywczych, rola aminokwasów we wzroście włosów jest nam mniej znana. Są to tak zwane bloki budulcowe włosów, które są niezbędne do utrzymania zdrowej i obszernej grzywy.

W tym artykule poznamy nazwy niezbędnych aminokwasów potrzebnych Twoim włosom, a także dowiemy się, jak każdy z nich przyczynia się do wzrostu włosów. Ale zanim to nastąpi, zrozummy związek między aminokwasami a ludzkimi włosami.

Czym są aminokwasy i jak wpływają na nasze włosy??

Aby zrozumieć, czy aminokwasy są dobre dla włosów, musimy zrozumieć, czym są te środki. Nasze włosy składają się w dużej mierze z białka zwanego Keratyną. Brak lub obniżony poziom tego środka może zniszczyć strukturę włosów i spowodować wypadanie włosów z powodu łamania. Keratyna składa się z aminokwasów, które mogą pochodzić z różnych pokarmów i suplementów. Te składniki odżywcze odgrywają kluczową rolę we wzmacnianiu włosów, poprawianiu ich elastyczności, a także pomagają w lepszym krążeniu krwi. W ten sposób zapobiegają wypadaniu włosów z powodu uszkodzeń.

Aminokwasy na porost włosów

Top 6 aminokwasów na porost włosów:

Aminokwasy dzielą się na dwie grupy – niezbędne i nieistotne. Niezbędne aminokwasy to te, których organizm nie może wytworzyć i muszą pochodzić ze źródeł zewnętrznych. Nieistotne aminokwasy mogą być wytwarzane wewnętrznie z innych składników odżywczych. Wśród nich niektóre aminokwasy mają kluczowe znaczenie dla odrastania włosów. Oto szczegóły:

1. Glutamina:

Glutamina to jeden z kluczowych aminokwasów, który przyczynia się do stałego wzrostu włosów u ludzi. Chociaż jest wytwarzany naturalnie przez organizm, wraz z wiekiem produkcja stopniowo spada. To jest powód, dla którego tempo wzrostu naszych włosów zwalnia u osób w średnim i starszym wieku. Zaleca się zwiększenie spożycia pokarmów białkowych, takich jak jajka, warzywa, soczewica itp., aby zrównoważyć poziom glutaminy.

2. Cysteina:

Cysteina jest niezbędnym aminokwasem, który musi pochodzić ze źródeł zewnętrznych. Odpowiada za budowanie powierzchni włosów i poprawę ich elastyczności. Aminokwas ten odgrywa kluczową rolę w dostarczaniu komórkom włosowym siarki, która jest głównym składnikiem keratyny. Aby uzyskać dłuższe, mocniejsze włosy, musisz zwiększyć poziom cysteiny, spożywając produkty takie jak brokuły, kurczak, mleko, jogurt itp..,

3. Metionina:

Metionina to naturalny przeciwutleniacz, który może zwalczać wolne rodniki, które prowadzą do stresu oksydacyjnego komórek włosów. Pomaga w budowaniu powierzchni włosów, wspierając tworzenie się Kolagenu. Metionina może również pozwolić na lepsze ukrwienie mieszków włosowych. Niektóre ważne źródła tego aminokwasu to ryby, jaja, zboża, nasiona sezamu itp..,

4. Lizyna:

Aby uzyskać zdrowe, sprężyste włosy, niezbędny jest kolagen. To rodzaj białka, który sprawia, że ​​włosy są elastyczne i mocne. Lizyna jest bardzo ważna w produkcji kolagenu, aby nadać pasemkom odpowiedni kształt i objętość. Niedobór tego aminokwasu może prowadzić do osłabienia włosów i ostatecznie do ich wypadania. W takich przypadkach wskazane jest stosowanie zewnętrznych suplementów na wypadanie włosów, a także pokarmów takich jak mięso, soczewica, orzechy, spirulina itp..,

5. Arginina:

Arginina jest aminokwasem pół-niezbędnym, co oznacza, że ​​jest naturalnie wytwarzana przez organizm i w pewnych warunkach może być wymagana suplementacja z zewnątrz. Arginina może promować lepsze krążenie krwi w pasmach włosów, dzięki czemu skóra głowy lepiej wchłania wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Badania wykazały również, że ten aminokwas może chronić włosy przed uszkodzeniami spowodowanymi zabiegami chemicznymi i wybielaniem. Naturalnymi źródłami tego środka są czerwone mięso, orzechy i nabiał.

6. Tyrozyna:

Uważa się, że tyrozyna jest aminokwasem przeciwdziałającym siwieniu, który może chronić naturalny kolor włosów. Jest syntetyzowana przez organizm z innego aminokwasu zwanego fenyloalaniną. Ponadto, łagodząc stres i depresję, kontroluje nieprawidłowe wypadanie włosów związane z zaburzeniami nastroju. Ten środek może pochodzić ze sztucznych suplementów lub produktów mlecznych, takich jak ser, indyk, ryby itp..,

Teraz, gdy zrozumiałeś znaczenie aminokwasów dla twoich włosów, nadszedł czas, aby skupić się na składnikach odżywczych. Zawieraj dużo naturalnych pokarmów, które zawierają wszystkie wyżej wymienione aminokwasy. Jeśli masz do czynienia z przewlekłą chorobą lub długotrwałymi lekami, które wpływają na aborcję lub ich produkcję, musisz stosować suplementy. Skonsultuj się z lekarzem na temat nazw marek i limitów dawkowania, aby cieszyć się lśniącymi lokami!