Wzrost włosów może być dla wielu prawdziwym problemem. Nieprawidłowy wzrost włosów można przypisać wielu problemom z ciałem. Jednak oprócz dbania o zdrowie możesz również spróbować naturalnych ziół, które poprawią jakość włosów i sprawią, że będą rosły normalnie.

Najlepsze indyjskie naturalne zioła na porost włosów

Wymienione są kilka najpopularniejszych i łatwych w użyciu ziół, które są przydatne w promowaniu wzrostu włosów. Większość z nich można stosować z podstawowymi składnikami dostępnymi w domu i korzystnie wpływa na rozgałęzienie włosów. Wszystko, czego potrzebujesz, to regularna pielęgnacja włosów, aby zadziałały swoją magię.

Zioła na porost włosów:

Oto nasze 8 najlepszych ziół na porost włosów w następujący sposób.

1. Amla – Agrest – ( Emblica Officinalis):

Amla – Agrest na porost włosów

Amla to jedna z najczystszych i najstarszych form witaminy C. Pomaga w odżywieniu włosów, zapobiega siwieniu i blaknięciu włosów, a także je zagęszcza. Amla służy do aplikacji i konsumpcji w celu poprawy jakości włosów. Picie około 3-4 soków Amlas rano na pusty żołądek wzmacnia włosy i wspomaga ich wzrost. Jest również stosowany w różnych opakowaniach do włosów wraz z innymi ziołami do rewitalizacji skóry głowy. To jedno z najlepszych indyjskich ziół na porost włosów.

2. Shikakai – (Acacia Concinna):

Shikakai na wypadanie włosów

Alternatywnie nazywane „owocem włosów”, korzyści Shikakai dla włosów są niezliczone. Posiada naturalne pH, które poprawia sprężystość włosów, a także sprawia, że ​​stają się miękkie. Oczyszcza skórę głowy, nie usuwając jej naturalnego nawilżenia i przyspiesza wzrost włosów. To jedno z najlepszych indyjskich ziół na porost włosów.

3. Ghritkumari – Aloe Vera:

Ghritkumari–Aloe Vera na włosy

Aloe vera jest dobrze znany ze swoich korzyści dla skóry, ale żel Aloe Vera zmieszany z olejkami ma również zalety dla włosów. nie tylko dodaje włosom objętości i blasku, ale także wspomaga wzrost włosów, wzmacniając mieszki włosowe i poprawiając krążenie krwi. To jedno z najlepszych ziół na porost włosów.

4. Bhringraj – fałszywa stokrotka – (Eclipta Alba):

Bhringraj na porost włosów

Zioło używane jest w postaci proszku z liści. Wspomaga wzrost włosów naturalnie i skutecznie w porównaniu z większością innych metod na porost włosów. Stosowanie olejku brahmi odmładza skórę głowy i poprawia jej ukrwienie, co sprzyja wzrostowi włosów. Ma również wiele zastosowań w paczkach do włosów. Zioło jest jednym z najbardziej cenionych w Ajurwedzie i Natura Veda w leczeniu różnych problemów z włosami. To jedno z najlepszych ziół na porost włosów.

5. Zioło brahmi na wzrost włosów:

Zioło brahmi na wzrost włosów

Brahmi jest dobrze znany ze swoich doskonałych wyników w leczeniu chorób mózgu, a nowością jest zastosowanie go do włosów, aby wyglądały oszałamiająco pięknie i zdrowo. Pomaga zachować naturalny kolor włosów oraz zachowuje połysk i miękkość przy regularnym stosowaniu. Masaż olejkiem brahmi korzystnie wpływa na wzbogacenie mieszków włosowych i wzmocnienie ich. Zapobiega wypadaniu włosów i uzupełnia włosy.

6. Aritha-Orzechy mydlane-(Sapindus Mukorrosi):

Aritha-Orzechy mydlane-(Sapindus Mukorrosi)Jest to korzystny tonik do włosów, który utrzymuje ogólny stan włosów i zwalcza problemy z włosami, takie jak łupież i rozdwajanie końcówek. Działa jak odżywka i sprawia, że ​​włosy są lśniące i sprężyste. Oczyszcza włosy i skórę głowy, a przy regularnym stosowaniu powoduje wzrost również z nieaktywnych mieszków włosowych. To jedno z najlepszych indyjskich ziół na porost włosów.

7. Muleti – Lukrecja – (Jucca Schidigera):

Muleti – Lukrecja na wypadanie włosów

Muleti jest stosowany w różnych produktach do włosów stworzonych w celu wspomagania wzrostu włosów. Utrzymuje czystą, nawilżoną i nawilżoną skórę głowy, ponieważ te cechy są niezbędne dla zdrowego wzrostu włosów. Posiada naturalne enzymy, które odmładzają skórę głowy i wspomagają krążenie krwi. Lukrecja jest również pomocna w zapobieganiu łysieniu i przedwczesnemu siwieniu włosów. To jedno z najlepszych ziół na porost włosów.

8. Skrzyp:

Skrzyp na wypadanie włosów

Skrzyp jest bogaty w krzemionkę, która wzmacnia włosy, kości i paznokcie. Przywraca ogólny stan zdrowia włosów, zapobiega ich łamaniu i wysuszeniu. Jest to naturalna formuła regenerująca włosy, która również wspomaga wzrost włosów ze względu na swoje właściwości przyjazne włosom. Stosowanie ziół jest widoczne w większości produktów do włosów. To jedno z najlepszych ziół na porost włosów.

Większość z tych ziół jest łatwo dostępna w sklepach i łatwa w użyciu. Istnieje wiele sposobów, w jakie mogą one przynieść korzyści twoim włosom i promować wzrost włosów.