Czy wiesz, że pokarmy z witaminą B na porost włosów? Jeśli nie, to ten artykuł jest dla Ciebie. Jeśli chcesz mieć długie i mocne włosy, podnieś swoją codzienną dietę do produktów zawierających witaminę B.

Witamina B jest ważna dla rozwoju paznokci, transformacji komórek skóry i wzrostu włosów. Jeśli cierpisz na problemy z włosami, bardzo ważne jest wypróbowanie pokarmów bogatych w witaminę B dla zdrowia włosów. Dlatego dzisiaj w tym artykule przedstawiamy niektóre produkty zawierające witaminę B, które pomagają we wzroście włosów.

Pokarmy z witaminą B na porost włosów

Wypadanie włosów jest jednym z objawów niedoboru witaminy B. Istnieje wiele witamin z grupy B, które pomagają powstrzymać ekstremalne wypadanie włosów. Niektóre z niezbędnych witamin z grupy B lub kompleksu B, które są niezbędne do stymulowania wzrostu włosów, to B3 lub niacyna, B5 lub kwas pantotenowy, B6 lub pirydoksyna, B7 lub biotyna, B8 lub inozytol i B12.

Najlepsze pokarmy z witaminą B na porost włosów:

Teraz podajemy listę różnych bogatych w witaminy B pokarmów na porost włosów. Są one następujące;

1. Pokarmy bogate w B2 lub ryboflawinę:

Wzbogać wzbogacone produkty pełnoziarniste, szparagi, brokuły, grzyby i zielone warzywa liściaste, produkty zbożowe, takie jak proso i do swojej diety, aby uzyskać wystarczającą ilość witaminy B2 na wzrost włosów.

2. Witamina B3 lub pokarmy bogate w niacynę:

Najlepsze pokarmy, z których można uzyskać niacynę, to ryby, nerki wołowe, wątroba wołowa, buraki, nasiona słonecznika i orzeszki ziemne. Te pokarmy pomagają zapobiegać wypadaniu włosów i wspomagają wzrost włosów.

3. Pokarmy bogate w witaminę B5 lub kwas pantotenowy:

Hamuje wypadanie włosów, a także zapobiega siwieniu. Produkty pełnoziarniste, prawie każde mięso i żółtka jaj są dobrymi bazami witaminy B5. Doskonałe źródła kwasu pantotenowego zawierają kukurydzę, rośliny strączkowe, jarmuż, brokuły, kalafior, zboża, żółtka jaj, kurczaka, soczewicę, łososia i homara.

4. Witamina B6 lub żywność bogata w pirydoksynę:

Uzyskanie wystarczającej ilości witaminy B6 korzystnie wpływa na mieszki włosowe, które otrzymują odpowiedni dotlenienie i wspomagają utrzymanie ich w zdrowiu wystarczającym do pielęgnowania zdrowych włosów. Jedz dużo produktów spożywczych, takich jak ciecierzyca, schab, hummus, banany, zielony groszek i szparagi, papryka otręby fasola lima, pistacje, pieczone ziemniaki, brokuły, fasola Garbanzo, łosoś, surowy czosnek, awokado i arbuz Nasiona słonecznika, orzeszki ziemne, masło pieczywo drobiowe, wieprzowe, wołowe, dorszowe, lucjan, pstrągowe, halibutowe i pszenne.

5. Witamina B7 lub pokarmy bogate w biotynę:

Wspomaga prawidłowy wzrost włosów i zapobiega ich łamaniu, co jest niezbędne do wzrostu długich włosów. Świeże warzywa, takie jak kalafior, marchew i cebula, są dobrym źródłem biotyny. Łosoś i wątroba to inne znakomite bazy biotyny. Banany, migdały, mleko boćwinowe, ziarna (zbożowe), pieczywo (drożdże) i halibut.

6. Pokarmy bogate w inozytol lub witaminę B8:

Wspomaga utrzymanie zdrowia mieszków włosowych, zapobiega nadmiernemu wypadaniu włosów i łysieniu. Drożdże piwne, owoce cytrusowe, takie jak pomarańcze i cytryna oraz produkty pełnoziarniste są ironiczną bazą tej ważnej witaminy.

7. Pokarmy bogate w witaminę B12:

B12 to dodatkowa witamina niezbędna do wzrostu włosów. Witamina B12 odżywia włosy prosto i jest częścią prawdziwych pasm włosów, a nie tylko mieszków włosowych. Osoby z niedoborem witaminy B12 doświadczają osłabienia lub wypadania włosów. Żywność zawierająca witaminę B12 obejmuje kurczaka, ryby, indyka, wołowinę i wieprzowinę, wątrobę szynkową i większość produktów mlecznych. Nieprzetworzony ser, mleko, jajka, a nawet jogurt i rośliny, takie jak algi i wodorosty, a także wzbogacony, szwajcarski ser i mleko o niskiej zawartości tłuszczu.

8. Witamina B9 lub pokarmy bogate w kwas foliowy:

Jest to jedna z witamin z grupy B i wspomaga produkcję czerwonych krwinek. Odgrywa również skuteczną rolę we wzroście włosów. Jedz pokarmy takie jak groszek, soczewica, warzywa, kapusta warzywna, kantalupa, szparagi, buraki i papaja, drożdże piwne, aby uzyskać wystarczającą ilość kwasu foliowego.

Tak więc wszystko to są pokarmy zawierające witaminę B na porost włosów. Mam nadzieję, że spodobał Ci się ten artykuł i uznasz go za interesujący i pouczający. Zdobądź zdrowe włosy!

pokarmy z witaminą B na porost włosów