Słyszałeś kiedyś o MSM na porost włosów? Chcesz się o tym dowiedzieć? Jeśli twoja odpowiedź brzmi tak, to jesteś we właściwym miejscu. W dzisiejszych czasach wszystkie osoby, zwłaszcza kobiety, są bardzo świadome swojej osobowości. Dlatego dobry wygląd i długie włosy odgrywają skuteczną rolę w nadawaniu atrakcyjnego wyglądu. Jeśli chcesz mieć naturalne rozwiązanie, aby uzyskać zdrowe i długie włosy, dlatego dzisiaj w tym artykule omawiamy MSM na porost włosów.

msm dla włosów

MSM to siarka organiczna, naturalnie występująca w każdej komórce roślinnej i zwierzęcej oraz we wszystkich istniejących tkankach organizmu. MSM to pokarm po prostu pochłonięty przez twoje ciało. Cóż, to skrót od metylosulfonylometanu, który jest substancją chemiczną z grupy siarkoorganicznej. Wiele osób zwraca się do MSM, aby pomóc im w codziennych problemach zdrowotnych, takich jak poprawa proporcji wzrostu włosów. Zarówno keratyna, jak i kolagen są niebezpieczne dla produkcji mocnych włosów i paznokci. MSM to prawdziwy „minerał piękna”, który oferuje siarkę pożądaną do tworzenia kolagenu i keratyny.

Naturalne źródła MSM na porost włosów:

MSM można znaleźć w wielu produktach spożywczych, w tym tych bogatych w białko, takich jak mięso, orzechy, drób, cebula, ryby, czosnek i jajka. Występuje również w mleku, kawie, owocach morza i czekoladzie.

Suplement i dawkowanie MSM:

MSM może być przyjmowany jako skromny suplement diety, MSM jest dostępny w postaci pigułek lub tabletek o różnej mocy lub w postaci płynu, który można urozmaicić sokiem jako napój fitness, dla tych, którzy chcą przyjmować swoje dodatki w płynna forma. Można go również otrzymać w postaci proszku, który można również urozmaicić w zdrowy napój z sokiem lub mlekiem. Większość ekspertów zaleca około 1500 mg dziennie i dla wielu osób odpowiednie jest przyjmowanie tego w postaci trzech kapsułek 500 mg.

Jak działa MSM na porost włosów??

Trzon włosa składa się głównie z białka zwanego keratyną. Twoje ciało chce, aby siarka wytwarzała kolagen i keratynę, które są niezbędne dla każdego rodzaju naprawy tkanek i komórek w ludzkim ciele. Kolagen zagęszcza łodygę włosa. Ponadto, jak być może już wiesz, istnieją trzy fazy wzrostu włosów:

  • Faza anagenowa (faza wzrostu)
  • Katagen (faza spoczynku)
  • Telogen (faza zrzucania)

Niezależnie od tego, że substancje chemiczne, które odżywiają mieszki włosowe, MSM został stworzony, aby naturalnie wydłużać fazę wzrostu włosów (anagen) poprzez motywowanie krążenia skóry głowy. Dłuższa faza wzrostu wskazuje na dłuższe włosy, coś, do czego zwykle dążą zarówno mężczyźni, jak i kobiety, jeśli chodzi o wyrażanie zdrowia włosów.

MSM jako suplement na porost włosów:

Suplementy MSM mogą dostarczać siarki, składnika odżywczego istotnego dla zdrowia włosów, skóry, paznokci i ścięgien. Suplementy te mogą wspomagać odżywianie włosów i indukowanie wzrostu włosów. Wiele osób zauważyło również wzrost szerokości włosów podczas stosowania suplementów MSM. Badanie wykazało poprawę wzrostu włosów u uczestników po stosowaniu metylosulfonylometanu przez około sześć tygodni.

Witaminy do włosów z MSM:

MSM jest ogólnie bardzo bezpieczny do stosowania jako suplement na porost włosów, ale najpierw musisz porozmawiać z licencjonowanym lekarzem. Zasadniczo MSM jest promowany jako suplement, który może oferować siarkę, która może odgrywać istotną rolę w wielu procesach biochemicznych organizmu. Poprawia to produkcję grubych, mocnych, dopasowanych włosów dzięki zwiększonej produkcji komórek.

Tak więc wszystko dotyczy MSM na porost włosów i mam nadzieję, że ten artykuł okaże się bardzo pomocny i skuteczny. Zastosuj to i uzyskaj piękne i długie włosy!