Czy wiesz o cyklu wzrostu włosów? Większość kobiet ma ochotę na długie włosy, ale czy wiesz, jak rosną? Wzrost włosów to ciągły cykl, który trwa przez cały dzień, niezależnie od tego, czy go zauważymy, czy nie. Włosy mogą rosnąć w dowolnym miejscu od 0,3 mm do 0,4 mm każdego dnia, co odpowiada około sześciu cali rocznie, a wszystkie włosy mają tę samą strukturę, która dojrzewa w określonych fazach. Dlatego dzisiaj w tym artykule omawiamy fazy cyklu wzrostu włosów.

Fazy ​​cyklu wzrostu włosów

Zanim opowiesz o fazach, musisz poznać budowę włosa. Włosy wyrastają z mieszka lub korzenia pod skórą. Włosy są „odżywiane” przez naczynia krwionośne u nasady mieszka włosowego, które zapewniają mu odżywienie, którego chce rosnąć. Wszystkie włosy są gotowe z keratyny, która jest białkiem. Podobnie aminokwasy pomagają zachować mocne i zdrowe włosy. Włosy składają się z dwóch części:

• Mieszek włosowy: Włosy rosnące pod skórą to mieszek.

• Wałek do włosów: Włosy poza skórą są trzonem.

Fazy ​​cyklu wzrostu włosów:

Wszystkie pojedyncze włosy przejdą cykl wzrostu włosa, ale to nie znaczy, że wszystkie włosy rosną w podobnym tempie lub na podobnym poziomie. Od początku wzrostu do wypadania po latach, każdy włos przechodzi przez cztery etapy.

Istnieją cztery etapy cyklu wzrostu włosów i są one następujące:

Faza wzrostu (Anagen)

Faza przejściowa (Katagen)

Faza spoczynku (telogen).

Nowa faza włosów (egzogen)

W przypadku silnych włosów istnieje normalna równowaga między rosnącymi włosami anagenowymi a wypadającymi włosami telogenowymi. Jeśli cykl wzrostu zostanie zakłócony, wiele włosów zbyt wcześnie wchodzi w fazę telogenu, a proporcje zmieniają się tak, że wypadają dodatkowe włosy, które mogą się odrodzić. Fazy ​​są następujące;

1. Anagen (faza wzrostu):

Faza wzrostu trwa od dwóch do siedmiu lat i reguluje długość naszych włosów. Anagen to aktywna faza włosów. Komórki u nasady włosa szybko się rozdzielają. Wykonany zostaje nowy włos, który wypycha włosy maczugowe w górę mieszków włosowych i ostatecznie na zewnątrz. W tej fazie włosy rosną około 1 cm co 28 dni. Włosy na ramionach, nogach, rzęsach i brwiach mają bardzo krótką fazę aktywnego wzrostu, trwającą około 30 do 45 dni, co wyjaśnia, dlaczego są o wiele krótsze niż włosy na skórze głowy.

2. Katagen (faza przejścia):

To jest etap przejściowy, który trwa około dziesięciu dni. Mieszek włosowy kurczy się i usuwa z brodawki skórnej. Faza katagenu jest fazą przejściową i około 3% wszystkich włosów znajduje się w tej fazie przez cały czas. Wzrost zatrzymuje się, a zewnętrzna osłonka korzenia kurczy się i przyczepia do korzenia włosa. Włosy oddzielają się od korzenia włosów i przemieszczają się w głąb skóry głowy. To jest rozwój tego, co jest identyfikowane jako włosy klubowe.

3. Telogen (faza spoczynku):

Jest to faza relaksu, która trwa około trzech miesięcy i dotyczy włosów na skórze głowy, a dłuższa w przypadku brwi, rzęs, ramion i nóg. Około 10-15 procent włosów znajduje się w tej fazie. Podczas gdy stare włosy odpoczywają, nowe rozpoczynają fazę rozwoju. Wyrywanie włosa w tej fazie odsłoni twardy, suchy, twardy, biały materiał u nasady. Zwykle każdego dnia wypada około 25 do 100 włosów telogenowych.

4. Egzogen (faza nowych włosów):

Jest to część fazy spoczynku, podczas której wypadają stare włosy i rozwijają się świeże włosy. Codziennie może wypadać około 50 do 150 włosów; jest to mierzone jako zwykłe pękanie włosów.

To są wszystkie fazy cyklu wzrostu włosów i mam nadzieję, że ten artykuł okaże się bardzo skuteczny i pouczający!