Martwisz się swoją cofniętą linią włosów? Czy myślisz o drogiej alternatywie zwanej przeszczepem włosów? Przy regularnym stosowaniu minoksydylu przez minimum siedem miesięcy możesz zobaczyć zdumiewające rezultaty dla swoich włosów. Pozwoliłoby to nie tylko zaoszczędzić setki ciężko zarobionych pieniędzy, ale także zatrzymać wypadanie włosów. Przy odpowiedniej kuracji minoksydylem w ciągu kilku miesięcy zobaczysz cudowny wzrost włosów. W tym artykule nie używamy minoksydylu na porost włosów?.

minoksydyl na porost włosów

Korzyści z Minoksydylu na wzrost włosów:

Minoksydyl na wzrost włosów:

Minoksydyl jest w rzeczywistości lekiem zatwierdzonym przez FDA i jest powszechnie znany pod marką Rogaine. Zgodnie z badaniami i ankietami, ten lek naprawdę działa na osoby, które regularnie go używają. Lek jest dostępny w dwóch i pięciu procentach stężeniach. Jeśli zastosujesz ten lek dwa razy dziennie, to nie tylko wypadanie włosów zostanie zatrzymane, ale również zostaną przywrócone. Lek rozszerza naczynia krwionośne obecne wokół mieszków włosowych. Zwiększa to zaopatrzenie w składniki odżywcze, a tym samym powoduje większy wzrost włosów.

Minoksydyl na porost włosów

Minoksydyl zwiększa syntezę DNA, powodując wzrost włosów:

Lek ten wzmaga również syntezę DNA w mieszkach włosowych. Jeśli nałożysz go na skórę głowy, wchłonie się do mieszków włosowych i wytworzy katalizator o nazwie transferaza sulfonylowa. Funkcją tego katalizatora jest przekształcenie normalnie nieaktywnego minoksydylu w aktywny związek siarczynowy. Ten aktywowany związek aktywuje z kolei wszystkie kanały potasowe, co powoduje szybki wzrost włosów.

Zastosuj krem ​​lub płynny roztwór Minoxidil do wzrostu włosów:

Możesz wybrać krem ​​​​minoksydylowy, dostępny w 10% lub 12,5%, lub wybrać płynny roztwór, który jest dostępny w 2%, 4%, 5% i 8%. Zabieg ten przyspiesza odrost włosów. Stopień powodzenia zależy od struktury włosów danej osoby, obszaru cofniętej linii włosów i siły leku. Wynik może różnić się od 2% łagodnego roztworu do bardzo mocnego 8% roztworu. Jednak procent leku musi zostać określony przez profesjonalistę. Zawsze skonsultuj się z lekarzem, aby uzyskać wymaganą siłę dla linii włosów. Jeśli łysienie jest ciężkie, lekarze czasami zalecają również stosowanie dodatkowych boosterów, takich jak kofeina, kwas azelainowy i MPG lub medroksyprogesteron. Te dawki są przeznaczone głównie dla mężczyzn. Czasami lekarze zalecają również łączne stosowanie propecia z minoksydylem. Ten pierwszy jest również lekiem zatwierdzonym przez FDA.

Minoksydyl działa również cuda na porost włosów u kobiet:

Ten lek ma udokumentowane osiągnięcia w przyspieszaniu wzrostu włosów u kobiet. Po zastosowaniu łagodnego roztworu 2% minoksydylu większość kobiet zaobserwowała cudowny odrost włosów w ciągu kilku miesięcy. Jednak, aby zobaczyć maksymalny wynik, musisz stosować ten lek przez co najmniej siedem do ośmiu miesięcy.

Jednak przed rozpoczęciem leczenia wypadania włosów minoksydylem należy skonsultować się z profesjonalistą. Jak każdy inny lek, ten lek ma również niewielkie skutki uboczne. Są bardzo łagodne i nie powodują długotrwałych uszkodzeń. Niektóre możliwe skutki uboczne to bóle głowy, kołatanie serca, wysypki i zarost. Jednak te działania niepożądane zmniejszają się w krótkim czasie po zaprzestaniu stosowania minoksydylu. Wyższa dawka tego leku może zwiększyć szanse wystąpienia tych działań niepożądanych. Dlatego bądź bardzo ostrożny w doborze odpowiedniego procentu roztworu lub kremu i spraw, aby twoje włosy urosły do ​​pożądanej długości.