Czy serum do włosów to dla Ciebie nowe słowo? Musiałeś natknąć się na to słowo w kilku reklamach produktów do pielęgnacji włosów, ale nie zdajesz sobie sprawy z jego zastosowań i korzyści. Cóż, czytaj dalej, aby znaleźć wszystko, co musisz wiedzieć o serum na porost włosów. Mówiąc ogólnie, serum do włosów to płyn do pielęgnacji włosów, który składa się z zawartości silikonu, ceramidów i aminokwasów.

Serum do włosów jest jak magiczne rozwiązanie, które w mgnieniu oka zamienia szorstkie i matowe włosy w lśniące i sypkie kosmyki. W przeciwieństwie do olejków pielęgnacyjnych, które wnikają w łuski włosa i chwilowo zmieniają ich strukturę, serum do włosów po prostu pokrywa powierzchnię włosa. Ta cienka warstwa ochronna powoduje odbicie światła i nadaje włosom blask.

Chociaż doskonale radzi sobie z puszącymi się i suchymi włosami, te serum chronią również włosy przed ostrym światłem słonecznym, zanieczyszczeniami i wilgocią. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety mogą używać tych serum do włosów na porost włosów.

Jak używać serum do włosów na porost włosów

Korzyści z serum na wzrost włosów:

Jeśli chcesz szybko zapuścić włosy, zachowując jednocześnie jakość, serum na porost włosów to wszystko, czego potrzebujesz. Aktywne składniki serum do włosów stymulują cebulki włosów i skórę głowy. To z kolei uruchamia martwe lub uśpione mieszki włosowe, aby zainicjować nowy wzrost włosów. Ponieważ serum do włosów działa na swój sposób, „restartując” również zbędne mieszki włosowe, pomaga również w zwiększeniu grubości włosów. To sprawia, że ​​serum na porost włosów jest najlepszym rozwiązaniem dla osób zmagających się z przerzedzaniem włosów, zmniejszonym wzrostem włosów, łysieniem, przedwczesnym łysieniem i łysieniem. Ale to nie koniec. Oprócz inicjowania szybszego wzrostu włosów, serum do włosów zapewnia również wiele innych korzyści dla włosów.

  • Serum na porost włosów nadaje włosom lśniący wygląd. Magicznie przekształcają suche i puszące się włosy, aby były lśniące i łatwe do układania. Zapobiega również plątaniu się włosów i nadaje zdrowy połysk.
  • Wyścielając włosy warstwą ochronną, serum na porost włosów chroni również włosy przed uszkodzeniami spowodowanymi przez zanieczyszczenia, wilgoć, kurz i narzędzia do stylizacji.
  • Większość serum na porost włosów jest wyposażona w formuły chroniące przed promieniowaniem UV. Chroni to włosy przed uszkodzeniem przez szkodliwe promienie UV.
  • Wreszcie, serum do włosów to także doskonałe środki kondycjonujące włosy. Są zdrowym zamiennikiem olejków do włosów, które przyklejają się do skóry głowy i puszą włosy.

Serum na porost włosów

Jak nakładać serum na wzrost włosów:

Czasami nawet najlepsze serum do włosów nie przyniesie pożądanych rezultatów, jeśli nie zostanie prawidłowo nałożone. Dlatego zawsze miej pod ręką ten przewodnik dotyczący nakładania serum do włosów. Ten proces aplikacji z pewnością pomaga w bezpiecznym porostie włosów.

  • Przede wszystkim ważne jest, aby marka Twojego serum była taka sama, jak marka Twojego szamponu i odżywki. Chroni to twoje włosy przed niekorzystnymi skutkami mieszania różnych składników włosów.
  •  Wylej 2-6 kropli serum na dłonie i rozetrzyj je razem. Serum nigdy nie należy nakładać opuszkami palców. Zawsze używaj miękkiej szczotki do rozprowadzania serum na włosach.
  • Serum do włosów należy zawsze nakładać na całej długości włosów. W przeciwieństwie do innych produktów do pielęgnacji włosów, które są stosowane ze skóry głowy, serum nigdy nie powinno się nakładać na skórę głowy i cebulki włosów. Po nałożeniu dłońmi na całej długości rozczesz włosy, aby równomiernie rozprowadzić serum.
  •  Teraz wystarczy całkowicie wysuszyć włosy i gotowe. Ta aplikacja serum na porost włosów, oprócz stymulacji wzrostu włosów, zapewni miękkie i jedwabiste, łatwe do układania włosy, które sprawią, że głowy zwrócą się w twoim kierunku.

Końcowe przemyślenia:

Przed użyciem serum na porost włosów koniecznie skonsultuj się z dobrym ekspertem od włosów. Stosując serum na porost włosów zawsze używaj dobrej marki. Rynek jest zalany serum na porost włosów, wybierz takie, które pasuje do twoich włosów i daje pożądane rezultaty.