Domowe sposoby na masaż głowy na porost włosów

Poziom relaksu, jaki odczuwasz po dobrym masażu głowy, może być niezmierzony. Masaż głowy na porost włosów pomaga poprawić elastyczność włosów i łagodzi napięcie. Nie tylko sprawia, że ​​twój umysł jest zrelaksowany; dzięki regularnemu masażowi skóry głowy możesz rozwiązać problemy, takie jak niepokój, stres i porost włosów.

Krążenie krwi w głowie to znacząca korzyść z masażu skóry głowy. To jest powód, dla którego jest częścią wielu kultur na przestrzeni dziejów. Korzyści nie ograniczają się tylko do odmłodzenia lub relaksu. Są krokiem, który powinien znaleźć się w codziennej pielęgnacji włosów. Masaż skóry głowy pomaga chronić i kondycjonować włosy, rozprowadzając we włosach naturalne olejki. Pomaga również wyeliminować martwe komórki naskórka i sebum, promując w ten sposób wzrost włosów.

Co to jest masaż głowy?

Masaż głowy

Stres stał się integralną częścią naszego życia. Po długim męczącym dniu prosta technika masażu głowy pomaga zrelaksować umysł i poprawić krążenie. Przydaje się w redukcji stresu, dzięki czemu pozwala się zrelaksować. Masowanie opuszkami palców to sposób, w jaki zwykle wykonuje się masaż, ale z dodatkiem dowolnego oleju można go dodać zgodnie z preferencjami. Dostępne są urządzenia, które naśladują działanie opuszków palców.

W jaki sposób masaż skóry głowy pomaga we wzroście włosów??

Badania wykonane w 2016 roku (1) wykazały znaczną poprawę wzrostu włosów za pomocą masażu głowy, co dodatkowo potwierdzają samooceny badania przeprowadzone w 2019 roku (2). Regularne masowanie skóry głowy wspomaga wzrost włosów. Pomaga stymulować krążenie krwi, odżywiając cebulki włosów. Podczas masażu skóry głowy, komórki w mieszkach włosowych są rozciągane, co zwiększa grubość włosów. To rozciąganie pobudza wzrost włosów poprzez rozszerzenie naczyń krwionośnych. Chociaż istnieje potrzeba dalszych badań w tym aspekcie, dostępne badania wykazują obiecujące wyniki.

Jak masować skórę głowy:

Masaż skóry głowy może być niezwykle relaksujący i można go wykonywać również w zaciszu własnego domu. Oto lista technik masażu skóry głowy na porost włosów, które możesz dostosować:

1. Tradycyjny masaż skóry głowy:

Korzystanie z opuszków palców jest kluczową cechą tradycyjnego masażu skóry głowy. Możesz zrobić to sam w domu lub skonsultować się z profesjonalistą, aby uzyskać znacznie bardziej terapeutyczne doświadczenie. Czas trwania masażu odgrywa kluczową rolę w ustaleniu kosztu masażu w przypadku wizyty u masażysty. To jeden z najlepszych sposobów masowania skóry głowy w celu porostu włosów.

Procedura:

 • Musisz wywierać lekki lub średni nacisk opuszkami palców na skórę głowy.
 • Masuj głowę, poruszając opuszkami palców w kółko.
 • Powoli równomiernie zakryj wszystkie obszary głowy.
 • Wykonuj tę procedurę tyle razy dziennie, ile to możliwe przez pięć minut.

2. Masaż olejkami eterycznymi:

Olejki eteryczne odgrywają ważną rolę w dostarczaniu korzystnych efektów w wielu problemach zdrowotnych. Są stosowane od dziesięcioleci w medycynie alternatywnej i szybko zyskują na znaczeniu. Chociaż olejki eteryczne można stosować do codziennego masażu głowy na porost włosów (3)(4), należy upewnić się, że nie jesteś uczulony na wybrany olej. Oto lista olejków eterycznych, których możesz użyć:

 • Olejek lawendowy.
 • Olej miętowy.
 • Olejek cedrowy.
 • olejek rozmarynowy.
 • Olejek tymiankowy.
 • Olejek z trawy cytrynowej.
 • Olejek z szałwii muszkatołowej.
 • Olejek z drzewa herbacianego.

Procedura:

 • Weź małą miskę i dodaj jedną do dwóch kropli wybranego olejku eterycznego i wymieszaj go z łyżką oleju kokosowego jako nośnikiem.
 • Dobrze wymieszaj oba oleje.
 • Nałóż miksturę na skórę głowy i okrężnie gładź ją opuszkami palców.
 • Rozprowadź olej równomiernie wokół głowy.

Ostrożność: Upewnij się, że nie jesteś uczulony na wybrany olejek eteryczny, wykonując test płatkowy przed nałożeniem go na skórę głowy.

3. Masaż za pomocą pędzli i narzędzi:

Chociaż wiele osób zaleca ręczne używanie opuszków palców do masażu, to użycie szczoteczki lub narzędzia podczas masażu skóry głowy może stymulować przepływ krwi, co skutkuje skutecznym wzrostem włosów. Te narzędzia lub pędzle odżywiają włosy wszystkimi niezbędnymi składnikami odżywczymi z nasady. Procedura jest bardzo podobna do tradycyjnej techniki masażu; jedyną różnicą jest to, że opuszki palców zostały zastąpione szczoteczką do masażu skóry głowy.

4. Masaż podczas mycia:

Jest to jedna z najlepszych technik masażu głowy, która wspomaga porost włosów, ponieważ możesz włączyć ją do swojej codziennej rutyny bez poświęcania dodatkowej minuty. Masaż skóry głowy pod prysznicem może być również korzystny i oszczędzić czas.

Procedura:

 • Po umyciu włosów nałóż wybrany szampon i delikatnie okrężnie masuj skórę głowy.
 • Kontynuuj proces przez co najmniej pięć minut.
 • Dokładnie umyj włosy.
 • Podobną procedurę możesz powtórzyć, używając odżywki.

Dodatkowa pielęgnacja, którą należy podjąć w celu wzrostu włosów:

Wraz z dobrym masażem skóry głowy możesz skutecznie zadbać o swoje włosy, stosując się do tych prostych wskazówek:

 • Spróbuj przyjmować suplementy diety, jeśli masz jakiekolwiek niedobory, po konsultacji z lekarzem. Wypadanie włosów może być wynikiem mniejszej ilości biotyny, żelaza i cynku.
 • Unikaj używania produktów do włosów wypełnionych chemikaliami, ponieważ mogą one powodować łamanie włosów.
 • Skonsultuj się z lekarzem, jeśli tracisz włosy częściej niż zwykle, aby sprawdzić, czy istnieje przyczyna, taka jak problem z tarczycą.
 • Uwzględnij pokarmy zawierające cynk, witaminę D, żelazo, kwasy tłuszczowe omega-3, witaminę C, które wspomagają wzrost włosów.
 • Bądź delikatny podczas szczotkowania włosów.
 • Postaraj się ograniczyć używanie narzędzi, które mogą uszkodzić twoje włosy, takich jak gorące prostownice.
 • Gorąca woda może uszkodzić twoje włosy, usuwając ich naturalne olejki; dlatego staraj się myć włosy zimną wodą.
 • Zapalenie mieszków włosowych może być wynikiem zbyt częstego wiązania włosów. Więc zostaw swoje włosy za darmo.

Końcowe przemyślenia:

Chociaż nie ma dowodów na to, że masaż może wyleczyć wypadanie włosów, wiele badań wskazuje na poprawę wzrostu włosów za pomocą dobrego masażu skóry głowy. Dzięki wskazówkom i technikom przedstawionym w tym artykule masaż głowy na porost włosów może być korzystny i relaksujący. Koniecznie skonsultuj się z lekarzem, jeśli wypadanie włosów utrzymuje się nawet po zastosowaniu tych technik masażu.

Często zadawane pytania:

1. Jak często należy wykonywać masaż głowy na porost włosów??

Włączenie masażu głowy do codziennej rutyny tak długo, jak to możliwe, może być bardzo przydatne we wzroście włosów. Chociaż możesz masować skórę głowy, gdy chcesz się zrelaksować i nie stresować, zaleca się stosowanie masażu skóry głowy co najmniej trzy razy dziennie przez pięć minut.

2. Czy istnieje możliwość wypadania włosów z masażem głowy??

Każdy człowiek traci średnio 100 włosów dziennie. Mimo to nie ma możliwości masażu głowy powodującego wypadanie włosów, chyba że istnieje podstawowy stan zdrowia powodujący wypadanie włosów.

3. Jak potrzebny jest masaż głowy na porost włosów??

Masaż to niezbędny krok, który uelastyczni skórę głowy, pozbywając się jej sztywności. Pomaga promować dotlenienie włosów za pomocą unaczynienia, które skutkuje elastyczną skórą głowy. Dlatego masaż głowy to obowiązkowy krok, który sprzyja porostowi włosów i wielu innym dodatkowym korzyściom.