Karłowatość wzrostu może być prawdziwym rozczarowaniem, zwłaszcza gdy jesteś jedyną osobą wśród znajomych walczących o uznanie. Ile razy zostałeś wyśmiany z powodu swojego wzrostu? Cóż, istnieje powszechne błędne przekonanie, że naprawdę nie można osiągnąć wzrostu po pewnym wieku, zwłaszcza po okresie dojrzewania. Mamy jednak Twój ratunek! Powiemy Ci kilka najlepszych sposobów na zwiększenie wzrostu. Te proste do wykonania mają na celu ułatwienie całego ćwiczenia. Spróbuj swoich sił w tych ćwiczeniach rozciągających, aby urosnąć po okresie dojrzewania.

Jak naturalnie zwiększyć wzrost po okresie dojrzewania?

Wzrost wzrostu po okresie dojrzewania jest rzeczywiście możliwy. Mechanika jest prosta. Ćwiczenia tylko rozciągają twoje mięśnie. Zazwyczaj rośniemy o co najmniej 5 do 20 centymetrów, a po okresie dojrzewania możemy być nawet nieco wyżsi. Dobra dieta i rutynowe ćwiczenia wystarczają do osiągnięcia celu. Oto jak to zrobić.

1. Zawieś się:

Obijać się

Wiele osób odwróciło się od najłatwiejszych metod tylko po to, aby chemicznie dokonać fizycznej zmiany. Włożyli serum do swojego systemu i wrzucili jedną lub dwie pigułki za każdym razem, czekając, aż w końcu nastąpi zmiana. Jednak wysoka wędka i poranne powieszenie to wszystko, czego potrzebujesz, aby samemu zobaczyć końcowe wyniki. Technika zwisania jest naukowo sprawdzoną metodą, kiedy wieszasz się za ręce na solidnym pręcie, a stopy, które powinny znajdować się na stopie od ziemi, powinny celowo próbować dotknąć ziemi.

2. Odrzuć swoje zmartwienia:

Więc co zamierzasz zrobić w ten weekend? Nic w głowie? Powiemy Ci, co możesz zrobić. Poranny jogging można zastąpić bieganiem na rowerze z jednej strony na drugą. Jazda na rowerze to dobry sposób na zwiększenie wzrostu, w którym nogi przechodzą bardzo intensywny trening. Pośród przepływu krwi i bólów mięśni zauważysz, że za każdym razem, gdy się mierzysz, podnosisz się nieco wyżej.

3. Poważnie traktuj kalorie:

Traktuj kalorie poważnie

Po zakończeniu naturalnego okresu wegetacyjnego możesz polegać jedynie na siłach zewnętrznych, aby utrzymać stały wzrost, a do tego jednym z podstawowych wymagań jest dobre jedzenie. Brak odpowiednich składników odżywczych w twoim ciele zaprowadziłby cię tylko do tej pory z chemicznymi pigułkami. Aby osiągnąć pożądaną wysokość, zacznij brać pod uwagę swoją dietę. Białka są budulcami, a witaminy pielęgnują i razem w obfitych ilościach mogą pomóc w osiągnięciu idealnego wzrostu.

Dodaj dużo czerwieni do mięsa i zieleni do sałatek. Szklanka mleka rano i kolejna wieczorem w połączeniu z mocą potasu, czyli bananem, też powinny być koniecznością. Brunche należy zastąpić burgerowym burgerem zdrową sałatką owocową, a szkocką z obiadowym stekiem należy ograniczyć do raz w tygodniu.

4. Jedz dobrze, dobrze się rozwijaj:

Man-v-Food1

Podczas gdy mówimy o tym, jakie jedzenie może nam pomóc urosnąć, przejdźmy przez nie-nie w sekcji żywności, która musi być ograniczona w swojej diecie. O ile dobre jedzenie pomaga nam urosnąć, złe składniki pokarmowe i zły plan żywieniowy będą przeciwdziałać dobremu i dzięki temu na zawsze pozostaniesz w karłowatej pozycji. Podczas gdy włączasz więcej zdrowia do swojej diety, wyrzuć tłuste frytki i tłuste hamburgery ze zbyt dużą ilością ketchupu i trochę zbyt pikantną salsą.

5. Reszta do bitów:

Reszta do bitów

Dziecko nigdy nie jest niepokojone podczas snu, ponieważ mówiono, że dziecko rośnie we śnie. Presja psychiczna, przez którą przechodzimy przez cały dzień, jest wypuszczana w nocy, kiedy śpisz, jest to jeden z powodów, dla których rano czujesz się świeżo. Często zbyt duże napięcie lub depresja może prowadzić do bezsenności, która jest odpowiedzialna za zahamowanie wzrostu. Zasłużony odpoczynek jest ważnym kryterium pozwalającym sobie na długi i wysoki wzrost.

6. Rozciąganie kobry:

Cobra stretch ma na celu rozciągnięcie kręgosłupa. To sprawi, że Twój kręgosłup będzie elastyczny i wzmocniony. Oto prosty sposób na zrobienie.

  • Połóż się płasko na podłodze.
  • Połóż dłonie na podłodze tak, aby znajdowały się pod twoim ramieniem. Niech twoja twarz patrzy w dół.
  • Delikatnie wygnij kręgosłup w górę, pozwalając podbródkowi uformować się pod zwiększonym kątem.
  • Wygnij plecy tak daleko, jak to możliwe.

Powtórz to 4-5 razy, a każde z tych powtórzeń powinno trwać 5-20 sekund.

7. Tadasana:

Tadasana to skuteczna joga zwiększająca wzrost po okresie dojrzewania. Joga pomaga rozciągnąć wszystkie mięśnie ciała, od stóp do głów. Ten odcinek będzie wywierał nacisk na wszystkie części ciała. Ułatwi zatem produkcję hormonu wzrostu.

  • Stań prosto i upewnij się, że nogi, talia i szyja są ustawione w tej samej linii.
  • Połącz stopy z rękami na boku i dłonią skierowaną w stronę ud.
  • Zrób powolny wdech i unieś ramiona w górę, tak aby były równoległe do siebie.
  • Teraz podnieś pięty i stań na palcach. Robiąc to, wyciągnij ręce do góry tak bardzo, jak to możliwe. Twoje nogi i ręce powinny być proste.

8. Uważaj na swoje codzienne nawyki:

Twoje codzienne nawyki również odgrywają rolę w zwiększaniu wzrostu. Sport i ćwiczenia to pierwszy nawyk, który musisz rozwinąć, aby zwiększyć swój wzrost.

Sporty takie jak skoki, skakanie, siatkówka i koszykówka są głównymi orędownikami stymulowania Twojego wzrostu.

Nawyki żywieniowe, takie jak picie dużej ilości wody, spożycie odpowiedniej ilości sera i jogurtu, mogą również pomóc w zwiększeniu wzrostu. Szpinak i sardynki są równie ważne, jeśli chodzi o wzrost wysokości.

Dobra postawa siedząca i nawyki leżenia to kolejne niezbędne elementy, o których należy pamiętać.

9. Pływanie:

Zastanawiasz się, jak pływanie może pomóc? Pływanie rozciąga więzadła, ścięgna i kręgosłup. Pływanie z żabką jest najlepszym ćwiczeniem pływackim, które zwiększa wzrost. Jednak ćwicz intensywnie pływanie, a zobaczysz, jak korzystnie wpływa to na całe ciało.

Jeśli kiedykolwiek obawiałeś się, że nigdy nie urośniesz po pewnym wieku, oto artykuł, który przyniesie dobrą wiadomość. Lekarze i eksperci zasugerowali szereg ćwiczeń, w tym pływanie i inne suplementy diety, aby osiągnąć wyniki. Jednak dzięki rygorystycznym i religijnym praktykom zobaczysz, jak pożyteczne są one dla organizmu.