Możesz być zobowiązany do wypełnienia swojego wzrostu w różnych miejscach, takich jak klasy w szkole, niektóre konkursy itp. Poza tym, jako rodzic, możesz chcieć wiedzieć, czy Twoje dziecko dorasta. Może nie być możliwe za każdym razem chodzenie do pediatry tylko po to, aby zmierzyć swój wzrost, ale wtedy pojawia się pytanie, jak dokładnie zmierzyć wzrost w domu, zwłaszcza gdy nie masz w domu standardowego Stadiometru, a może nawet nie być praktyczne. trzymaj jeden w domu. Więc w przypadku braku tego, jak możesz zmierzyć swój wzrost? Istnieje wiele niestandardowych sposobów pomiaru wysokości. W tym artykule podamy Ci prosty sposób na zmierzenie wzrostu, a także poprowadzimy Cię krok po kroku, jak dokładnie zmierzyć mój wzrost.

Jak zmierzyć wysokość

Pomiar wzrostu jest zwykle wykonywany, aby sprawdzić, czy rośniesz w normalnym tempie. Aby dowiedzieć się, jak skutecznie zmierzyć swój wzrost, istnieje kilka szczegółowych metod, które mogą ułatwić Ci pracę:

Różne sposoby pomiaru wzrostu:

Oto jak zmierzyć wzrost osoby we właściwy sposób.

1. Pomiar ściany:

Jest to zwykle widoczne, gdy dziecko dorasta i jest dość skutecznym sposobem mierzenia wzrostu przez cały czas.

Kroki, jak dokładnie zmierzyć swój wzrost za pomocą pomiaru ściany

 1. Znajdź ścianę – Przede wszystkim poszukaj wolnej ściany do pomiaru wysokości. Powinna to być zwykła ściana bez żadnych przeszkód, takich jak okno lub inne wycięcie. Ściana powinna być wystarczająco szeroka, aby zakryć oba ramiona przy ścianie.
 2.  Usuń wszelkie przeszkody cielesne – Zdjąć buty, akcesoria do włosów, koński ogon lub inne przeszkody cielesne. Stań pod ścianą boso.
 3. Stój prosto – Stań prosto z twarzą skierowaną do przodu. Zbliż nogi do siebie i połóż ręce z boku ciała.
 4.  Zaznacz wysokość – Teraz za pomocą kredy zaznacz obszar ściany, który jest wyrównany z czubkiem głowy. Po pomyślnym oznaczeniu ściany odsuń się.
 5. Zmierz wysokość za pomocą taśmy mierniczej – Teraz użyj taśmy mierniczej, aby zmierzyć odległość od oznakowania i podłoża, aby uzyskać dokładny pomiar wysokości.

2. Bezpośrednia taśma pomiarowa:

To kolejny bardzo dokładny i jeden z najlepszych sposobów pomiaru wysokości. W tej metodzie mierzenia wzrostu w domu, umieszczasz dwa końce taśmy mierniczej bezpośrednio pod stopami i na górnej części głowy. Trzymaj górną część palcami, a dolną palcami. Trzymaj zakładkę na obszarze taśmy pomiarowej, która łączy oba punkty, a uzyskasz dokładny pomiar wysokości.

3. Tablica do pomiaru wysokości:

jak zmierzyć wysokość ciała? Tablica do pomiaru wysokości to kompletna metoda pomiaru wysokości. Ta deska jest dostępna na prawie każdym rynku i jest bardzo potrzebna, jeśli masz w domu dziecko, które dorasta. Ta tablica może być przyklejona na stałe do ściany, aby Twoje dziecko mogło uzyskać dokładny odczyt wysokości, kiedy tylko zechce. Deska jest wyłożona dokładnym pomiarem do 7 stóp normalnie wraz z pojedynczymi calami poniżej każdej stopy.

4. Pomiar wysokości na poziomej powierzchni:

jak zmierzyć dokładną wysokość? Metoda ta jest zwykle stosowana przez pediatrię do pomiaru wzrostu niemowlęcia lub do pomiaru wzrostu nieruchomych dorosłych. Metoda ta jest jednak mniej dokładna w porównaniu z wyżej wymienionymi metodami standardowymi. Poniżej przedstawiono kroki, aby zmierzyć wysokość na poziomej powierzchni:

 • Spraw, aby osoba położyła się prosto na poziomej powierzchni z oczami wpatrzonymi w sufit.
 • Lekko przyciśnij kolana do podłogi.
 • Użyj miarki, aby zmierzyć wysokość od podstawy stóp do czubka głowy.

5. Pomiar wysokości za pomocą technologii:

Jeśli zastanawiasz się, jak prawidłowo zmierzyć wzrost, w Internecie dostępnych jest wiele aplikacji, które umożliwiają pomiar wzrostu. Wykonaj poniższe czynności, aby dokładnie zmierzyć wysokość za pomocą aplikacji mobilnej.

 • Przejdź do sklepu z aplikacjami lub sklepu Playstore w zależności od posiadanego systemu operacyjnego i wyszukaj aplikację do pomiaru.
 • Na ekranie pojawi się wiele aplikacji płatnych i bezpłatnych.
 • Przejrzyj recenzje i ceny przed zakupem lub zainstalowaniem aplikacji.
 • Otwórz projekt aplikacji, którego zdjęcie musisz zmierzyć i uzupełnij wymagane dane.
 • Trzymaj telefon stabilnie, aby móc zmierzyć wysokość.
 • Wypróbuj pod różnymi kątami, aby uzyskać dokładny pomiar.

Obliczanie wagi i wzrostu:

Jest to o wiele trudniejszy i mniej dokładny proces, ale w ostatecznym rozrachunku daje oczekiwane rezultaty. Jak prawidłowo zmierzyć wzrost? Proces jest wykonywany tylko wtedy, gdy nie masz innego sposobu na zmierzenie swojego wzrostu. Jest to proces podsumowujący, który wymaga najpierw obliczenia swojej wagi, a następnie porównania jej z wiekiem. Po porównaniu twój wzrost będzie o 2 cale mniejszy lub większy niż twoja waga i wzrost, co jest badaniem porównawczym dotyczącym tego, czy masz mniej więcej taką wagę, jaką musisz mieć w swoim wieku.

Są to najskuteczniejsze sposoby pomiaru wzrostu, ale pamiętaj, że po ukończeniu 21 roku życia nie rośniesz dalej, ponieważ w tym momencie Twoje ciało jest już w pełni dojrzałe. Jak wspomniano powyżej, nie ma dokładnego wzrostu, jaki powinna być osoba, ponieważ istnieje wiele czynników, które mogą wpływać na twój wzrost, ale koniecznie tutaj jest średni wzrost, który będziesz musiał osiągnąć po przejściu wszystkich wymaganych zmian.

Tak więc wyżej wymienione są różne metody pomiaru wzrostu człowieka. Te metody pomiaru wzrostu są naprawdę proste i można je wykonać w domu. Podziel się z nami, czy możesz dokładnie zmierzyć wysokość swojego podopiecznego w komentarzach poniżej. Podziel się również tym artykułem ze znajomymi i rodziną, którzy szukają sposobów na pomiar wzrostu. Jeśli zastanawiasz się, jak prawidłowo zmierzyć swój wzrost, mam nadzieję, że otrzymałeś od nas odpowiedź.

Często zadawane pytania i odpowiedzi:

Pytanie 1: Jak mogę zmierzyć swój wzrost bez użycia taśmy mierniczej??

odpowiedź 1: Jeśli nie masz taśmy mierniczej i nadal szukasz sposobów mierzenia wysokości, poniżej przedstawiono niektóre z niestandardowych metod, które pomogą zmierzyć wysokość bliską dokładności:

 • Ręce
 • Kroki
 • Palec Pinkie
 • Można użyć banknotu o długości dokładnie 6 cali
 • Prowizoryczny władca

Pytanie 2: Jak obliczyć wysokość w centymetrach??

Odpowiedź 2: Aby obliczyć wysokość w centymetrach, musisz użyć następujących przeliczeń:

 • Przede wszystkim przelicz stopy na centymetry, używając przelicznika 1 stopa = 100 cm, więc jeśli twój wzrost wynosi 5 stóp, to twój wzrost w centymetrach to 5*100 + coś.
 • Następnie przelicz cale na centymetry, używając współczynnika konwersji 1 cal = 2,54 cm, więc jeśli twój wzrost wynosi 5 stóp 6 cali, to wysokość w centymetrach wynosi 5 * 100 + 6 * 2,54 = 515,24 cm.

Pytanie 3: Jak obliczyć swój wzrost w calach??

Odpowiedź 3: Aby przeliczyć swój wzrost na cale, wykonaj następujące kroki:

 • Przede wszystkim przelicz całe stopy na cale, używając współczynnika konwersji 1 stopa = 12 cali. Więc jeśli twój wzrost wynosi 5 stóp i coś najpierw przekonwertuj 5 * 12 = 60 cali.
 • Dodaj kolejne cale do tej okrągłej figury. Na przykład, jeśli twój wzrost wynosi 5 stóp i 4 cale, to dochodzi do 60 + 4 = 64 cale.

Pytanie 4: Jak obliczyć wysokość w metrach??

Odpowiedź 4: Poniższa formuła pomoże Ci przeliczyć Twój wzrost w metrach:

 • 1 metr = 3,28 stopy i 1 stopa = 0,305 metra. Pomoże Ci to przeliczyć wzrost w stopach na wzrost w metrach.
 • Aby przeliczyć wysokość w calach i centymetrach na wysokość w metrach, należy użyć następującego wzoru przeliczania:
 • 1 cal = 2,54 cm i 1 cm = 0,394 cala. Dalej 1 metr = 100 cm. Korzystając z tych formuł, możesz przeliczyć swój wzrost w 2-etapowym procesie.

Pytanie 5: Jak mogę zmierzyć mój wzrost??

Odpowiedź 5: Chociaż łatwo jest dokładnie zmierzyć wzrost innych osób w domu, samodzielne mierzenie wzrostu może być nieco trudne. Jednak wykonanie poniższych kroków pomoże ci w dokładnym zmierzeniu własnego wzrostu:

 • Chwyć ołówek i stań plecami do ściany, stopy blisko siebie i wyprostowaną szyją.
 • Teraz weź twardą książkę do ręki i połóż ją pod ścianą na czubku głowy i trzymaj ją prosto
 • Zaznacz ołówkiem punkt nad książką lub płytą pilśniową.
 • Teraz weź taśmę mierniczą i zmierz wysokość od znaku ołówka do dołu podłogi.