Jak zwiększyć wysokość o 3 do 6 cali?

Dobry wzrost jest bardzo pożądaną cechą zarówno u samców, jak i u samic. Chociaż większość czynników, takich jak: hormon wzrostu, skłonności dziedziczne itp., które określają wzrost osoby, nie jest pod kontrolą, istnieją pewne czynniki, takie jak nawyki żywieniowe, styl życia i schemat ćwiczeń, które mogą odgrywać rolę w określaniu wzrostu. Nawet po ukończeniu 18 lat są pewne rzeczy, które zdecydowanie możesz zrobić, aby zwiększyć swój wzrost o 3 do 6 cali, ale zdecydowanie musisz włożyć w to dodatkowy wysiłek, a wyniki można zobaczyć tylko po regularnym ćwiczeniu poniższych okres kilku miesięcy. Nie ma szybkiego sposobu na zwiększenie wysokości.

1. Dieta i odżywianie:

Dieta i odżywianie

• Przede wszystkim bardzo ważne jest, aby spożywać dobrze zbilansowaną dietę, która zawiera odpowiednią i proporcjonalną porcję białek, witamin, węglowodanów i minerałów do masy ciała i aktualnego wzrostu. Najlepiej skonsultować się w tej sprawie z dietetykiem.

• W celu zwiększenia wzrostu Twoja dieta powinna być szczególnie bogata w białko i wapń. Białka są również znane jako elementy budulcowe ciała i pomagają w tworzeniu i rozwoju nowej tkanki w twoim ciele, odgrywając w ten sposób bardzo istotną rolę w zwiększaniu wzrostu. Białka z kolei składają się z aminokwasów, z których wiele jest niezbędnych do stymulacji i utrzymania prawidłowego poziomu ludzkiego hormonu wzrostu w organizmie. Spożywaj pokarmy bogate w białko, takie jak: ziarna soi, mleko sojowe, rośliny strączkowe, soczewica i ser.

• Z drugiej strony wapń daje mocniejsze kości. Wszystkie produkty mleczne, jajka, brokuły itp. są dobrym źródłem wapnia.

• Możesz skonsultować się ze swoim doradcą zdrowotnym i zasięgnąć jego opinii na temat koktajli proteinowych, kapsułek wielowitaminowych i suplementów mineralnych (w szczególności wapnia, cynku, manganu, potasu i fosforu) w celu zwiększenia wzrostu.

2. Trening i ćwiczenia:

Wykonuj ćwiczenia

Możesz wzmocnić mięśnie, a także podkręcić hormony, wykonując codziennie odpowiednią rutynę ćwiczeń przez co najmniej 30 do 40 minut.

• Wszystko, od ćwiczeń rozciągających po pompki do siadania, może być wykonane pod trenerem. Rozciąganie jest świetnym sposobem na uwolnienie i złagodzenie całego nagromadzonego napięcia w mięśniach ciała i okazało się przydatne u osób próbujących uzyskać trochę wzrostu. Różne rodzaje ćwiczeń rozciągających to: rozciąganie kobry, skręty i podstawowe rozciąganie nóg. Pływanie i przeskakiwanie liny to także świetny sposób na rozciąganie. Możesz także wykonać kilka ćwiczeń wiszących, tak jak dzieci na siłowni w dżungli. Alternatywnie możesz wziąć udział w zajęciach kick boxingu. Poniżej opisuję niektóre techniki wieszania, które mogą Ci się przydać:

• Możesz użyć drążka do wieszania za pomocą rąk. Rób to przez co najmniej 5 minut dziennie. Następnie możesz wydłużyć czas trwania w miarę wzrostu wytrzymałości. Możesz także wzmocnić rozciąganie, kołysząc się w przód i w tył z drążka. W przypadku dzieci zaleca się nadzór osoby dorosłej, aby uniknąć obrażeń.

• Jeśli interesujesz się jogą, możesz również codziennie ćwiczyć Surya namaskar lub pozdrowienia słońca. Surya namaskar zasadniczo składa się z serii 12 pozycji wykonywanych w rytmie, który pomaga mięśniom ciała rozciągnąć i wzmocnić wszystkie mięśnie ciała. Niektóre asany jogi, takie jak: Trikonasana (pozycja trójkąta), asana odwróconego trójkąta, Sukhasana, Talasana, Adhomukha Savasana itp. Pomagają uzyskać pewną wysokość poprzez rozciąganie, a także zwiększając produkcję hormonu wzrostu w ciele.

• Zaangażuj się w sporty takie jak: badminton, tenis, siatkówka i koszykówka, aby być aktywnym. Takie gry są zabawą, a także naturalnym ćwiczeniem rozciągania formy.

• Ćwicz bieganie lub sprint. Musiałeś widzieć, że sportowcy często osiągają bardzo dobre wzrosty, ponieważ bieganie stymuluje produkcję hormonów wzrostu. Ponadto sprint z dużą prędkością powoduje bardzo małe mikrozłamania kości długich. Te złamania następnie goją się dzięki dobrej diecie, odpoczynkowi i naturalnej tendencji organizmu do samoleczenia, powodując przebudowę kości.

3. Zmiany stylu życia:

Zmiany stylu życia

• Unikaj nocnych imprez lub nocnych programów telewizyjnych i daj sobie wystarczająco dużo czasu na odpoczynek w nocy. Dobry sen trwający co najmniej 6 do 8 godzin z rzędu jest niezbędny do uzyskania dobrego wzrostu i ogólnego stanu zdrowia. Podczas snu uwalniane są dobre dawki hormonu wzrostu, a także tryb organizmu zmienia się z obronnego na regeneracyjny i naprawczy.

• Zrezygnuj z niezdrowych nawyków, takich jak palenie i spożywanie alkoholu, ponieważ mają one szkodliwy wpływ na twój pierwotny wzrost.

• Siedź na słońcu przez 15 minut każdego dnia, najlepiej wcześnie rano, aby wchłonąć trochę witaminy D. Rano ilość promieni UV jest minimalna.

• Wyrób sobie nawyk siedzenia w odpowiedniej pozycji. Usiądź z wyprostowanym kręgosłupem i wyprostowanymi ramionami. O ile to możliwe, siedząc, trzymaj uda równolegle do podłogi, a podstawę stóp odpowiednio oprzyj na podłodze. Utrzymuj szyję i głowę w równowadze.

• Podziel posiłki na mniejsze porcje i spożywaj od 5 do 6 mniejszych posiłków zamiast trzech ciężkich posiłków. Jest to niezbędne do przyspieszenia metabolizmu.

• Odwiedź swojego lekarza, aby wykluczyć zaburzenia hormonu wzrostu, przysadki lub tarczycy we wczesnych stadiach, jeśli uważasz, że Twój wzrost nie rośnie wystarczająco w wieku młodzieńczym.

• Utrzymuj idealną wagę ciała, ponieważ dodatkowy ciężar może uciskać krążki międzykręgowe, powodując, że twój wzrost wydaje się krótszy niż powinien być.

Jeśli żadna z powyższych czynności nie działa, istnieje wiele syntetycznych pigułek hormonalnych, które twierdzą, że zwiększają wzrost. Jednak często niosą one ze sobą wiele skutków ubocznych i należy je przyjmować dopiero po omówieniu wszystkich za i przeciw z endokrynologiem. Niektóre formy operacji kości mogą również pomóc w zwiększeniu wzrostu. Operacja jest zdecydowanie kosztownym i bolesnym zabiegiem, ale osiągane efekty są znaczące.

Mam nadzieję, że artykuł był dla Ciebie przydatny i skorzystasz z niego.