Czy jesteś zadowolony ze swojego wzrostu? Sfrustrowany swoim niskim wzrostem? Jeśli tak, przeczytaj uważnie ten artykuł, aby uzyskać wspaniałe wskazówki, jak zwiększyć wzrost po 16.

Wszyscy nastolatki chcą być wysocy, aby uzyskać atrakcyjną osobowość. Kilkoro z nich zastanawia się, jak urosnąć w wieku 16 lat. To naprawdę proste dzięki różnym dietom i ćwiczeniom.

Musisz wiedzieć, że wzrost zależy od kilku czynników, takich jak czynniki niegenetyczne, genetyczne, liczenie czynników środowiskowych oraz odżywianie. Uważa się, że w pewnym wieku, czyli średnio od 16 do 18 lat, Twój wzrost przestaje się rozwijać. Istnieje wiele sposobów na zwiększenie wzrostu.

jak zwiększyć wzrost po 16

Najlepsze sposoby na zwiększenie wysokości po 16 roku życia:

Oto jak naturalnie zwiększyć wzrost w wieku 16 lat.

1. Zrównoważona dieta:

 • Wapń: Używaj dodatkowo produktów mlecznych i zielonych warzyw. Ta pomoc we wzroście kości.
 • Białka Witamina D Plus: Wzmacniają hormony wzrostu i pomagają w prawidłowym rozwoju zębów oraz kości. Jedz więcej chudego mięsa, roślin strączkowych, sera, tofu i białka jajka.
 • Cynk: Jego spożycie zapobiega ich zahamowaniu wzrostu. Żywność bogata w cynk to czekolada, ostrygi, jajka, szparagi i orzeszki ziemne itp.
 • Minerały, witaminy i węglowodany: Stosowany w zbilansowanej diecie, nie zapomnij włączyć do diety mleka, jajek, soi, płatków owsianych, owoców i warzyw.

2. Pij dużo wody:

Picie wody zatrzyma strukturę toksycznych substancji w organizmie, które mogą zmienić metabolizm organizmu. Woda pitna pomoże w lepszym trawieniu i oczyszczeniu organizmu. Gdy organizm jest wolny od toksyn, metabolizm przyspieszy, co pomoże w dobrym wzroście kości. Pij codziennie około 8 do 10 szklanek wody. Ponadto rano wypij 2 szklanki wody na goły żołądek, aby oczyścić układ pokarmowy.

3. Unikaj czynników hamujących wzrost:

Zażywanie narkotyków z alkoholem w młodym wieku jest niezwykle niebezpieczne. Intensywnie te produkty mogą prowadzić do zahamowania wzrostu, a także niedożywienia. Hamują ekspansję kości u małych dzieci, zaburzając tym samym ich wzrost.

4. Treningi:

I. Wiszące: To jeszcze jedno proste ćwiczenie zwiększające wzrost dla dziewcząt i chłopców. Oto jak to zrobić.

 • Zdobądź bezpieczny, mocny przedmiot, na którym możesz powiesić w swoim domu. Aby uzyskać najlepsze wyniki, spróbuj spędzać 30 minut dziennie wisząc.
 • Aby rozpocząć, wykonaj to przez 10 sekund, odpocznij i wykonuj kolejne 10-sekundowe powtórzenia przez maksymalnie 30 minut.

W końcu rozwiniesz rozmach, a ponadto będziesz sprytny, aby wisieć przez dłuższy czas.

II. Pływanie na suchym lądzie: Pływanie na sucho to ćwiczenie, które angażuje ruch naprzemiennej pary nogi i dłoni. Twoja prawa ręka połączy się z lewą nogą, a prawa noga z lewą ręką.

 • Połóż się na brzuchu i podnoś każdą parę z kolei, wyciągając każdą kończynę tak daleko, jak to możliwe.

To ćwiczenie będzie bardzo przydatne dla osób z problemami ze wzrostem. Wypróbuj ten trening, aby zwiększyć wzrost po 16.

III. Trening z wyprostowanymi nogami: To kolejne proste ćwiczenie do wykonania. Potrzeba jednak trochę praktyki, aby to zrobić dobrze.

 • Połóż się na plecach i podnieś nogi razem.
 • Trzymaj je prosto w powietrzu i zabieraj je z powrotem w dół przy ziemi, trzymając je kilka centymetrów nad podłogą.
 • Podnieś ręce prosto w pionie pod kątem 90 stopni z podłogą i przynieś je z powrotem tuż nad ziemią.

Ćwicz 7-8 powtórzeń dziennie, aby uzyskać najlepsze wyniki.

IV. Kopnięcie w nogę: Jest to również znane jako alternatywny trening kopnięć nóg. Oto jak to zrobić.

 • Połóż się na plecach.
 • Trzymaj obie nogi prosto. Zbliż jeden z nich do klatki piersiowej i wyprostuj.
 • Powtórz to samo z drugą nogą. Powtórz ruch jak w kolarstwie.

Pamiętaj, aby w międzyczasie nie opierać stóp na ziemi.

5. Doświadcz terapii hormonalnej:

HGH, czyli ludzki hormon wzrostu, wspomaga wzrost, a medycznie podniesienie poziomu tego hormonu może zwiększyć wzrost. Hormon wzrostu jest klasycznie podawany tym, którzy mają naturalny niedobór hormonów, chociaż dzieci, które są niezwykle niskie i mają normalny poziom hormonów, mogą również skorzystać z terapii HGH. Zazwyczaj hormon podaje się codziennie od tuż przed okresem dojrzewania w oczekiwaniu na wiek 18 lat.

6. Joga:

Uważa się, że gdy podczas ćwiczeń jogi wykonamy głęboki wdech, rozładowujemy stres, który powoduje napięcie w mięśniach pleców, co z kolei usuwa przeszkodę, aby poprawić wzrost ciała.

Ta pozycja jogi utrzymuje twoje ciało w pozycji pionowej i zwiększa wzrost w następujący sposób:

Surya Namaskar: Jest to starożytne ćwiczenie jogi w 12 różnych pozycjach plus wykonywane w sposób chronologiczny.

Rozciągliwość kobry: Ta joga na zwiększenie wzrostu po 16 roku życia jest łatwa do zrobienia. Spójrz na kroki, które należy dokładnie wykonać.

 • Połóż się na brzuchu.
 • Teraz podnieś górną część ciała.
 • Wyginaj się na tyle, na ile pozwala na to wytrzymałość twojego ciała na rozciąganie.

Masaż ten wzmocni rosnące możliwości komórek.

Talasana: Talasna wzmacnia ramiona, nogi i kręgosłupy. Utrzymuj swoje ciało gładkie. Wspomagający wzrost wysokości.

Adhomukha Savasana: Dodatkowo rozpoznawany jako pies skierowany w dół. Ta asana zwiększa przepływ krwi do twarzy i szyi.

Trikonasana: Trikonasana pomaga ucywilizować twoją równowagę. Ten trening jogi zapewnia wysokiej jakości postawę. Rozpoznawany również jako trójkątna pozycja.

Sukhasana: Uważa się, że jest to centralna pozycja, z której rozwijają się dodatkowe pozycje jogi. Wykonując tę ​​asanę, zarządzasz swoim oddechem, a także tonujesz dolną część pleców i bioder.

Naprawdę możliwe jest zwiększenie wzrostu nawet po ukończeniu 16 roku życia, zarówno jako mężczyzna, jak i kobieta. Wszystkie te treningi i pozycje jogi wzmocnią Twoje kości i mięśnie. Dieta zapewni, że twoje ciało będzie zrównoważone i otrzyma wymagane składniki odżywcze i witaminy, które są wymagane do wzrostu wzrostu. Śledź je rygorystycznie, aby zobaczyć najlepsze wyniki.