Czy jesteś nastolatkiem? Chcesz zwiększyć wysokość? Jak to jest możliwe? Będąc cechą poligeniczną, wzrost osoby jest w dużym stopniu uzależniony od genów. Poza kwestią genetyczną wzrost jest również związany z czynnikiem wzrostu. Okres 18 lat to okres zmiany pomiędzy dzieciństwem, a dorosłością. W okresie dojrzewania w ludzkim ciele zachodzi szereg zmian hormonalnych. Z pewnością jest to dobra wiadomość, którą osoba może wyprodukować o 2 do 6 cali wyższa po ukończeniu 18 lat.

jak zwiększyć wzrost po 17

Badania pokazują, że indywidualne ciało jest w stanie dodatkowo rosnąć i rozwijać się. W związku z tym istnieje możliwość zwiększenia wysokości za pomocą zewnętrznej pomocy. Płeć, odżywianie i osobiste płytki wzrostu ciała pomagają decydować o czasie i szybkości tego wzrostu.

Najlepsze metody na zwiększenie wysokości po 17:

Istnieje wiele naturalnych sposobów, dzięki którym można zwiększyć wzrost po ukończeniu 17 roku życia. Są one następujące;

1. Pij dużo wody:

Woda wypłukuje toksyny z organizmu i wspomaga trawienie. Tak więc picie co najmniej 8 szklanek wody dziennie jest opcjonalne dla lepszego zdrowia.

2. Zachowaj idealną wagę ciała:

Otyłość może również powodować wiele problemów zdrowotnych. Dlatego tak ważne jest utrzymanie idealnej masy ciała poprzez zbilansowaną dietę i prawidłowe zasady ćwiczeń. Jeśli masz nadwyżkę masy ciała, którą grawitacja ściska, krążki międzykręgowe powodują niski wzrost. Nadmierna masa ciała wywiera nacisk na kości i stawy i sprawia, że ​​wyglądasz na krótszą. Dlatego ludzie wysoko na pasku ery wyglądają na niższych, niż są w rzeczywistości. Twój wzrost zmienia się w zależności od postawy, więc celowo stój prosto.

3. Unikaj inhibitorów wzrostu:

Nastolatkowie często przyjmują rutynę palenia i picia, nie zdając sobie sprawy ze złego wpływu na ich rozwój. Antybiotyki, papierosy, narkotyki i alkohol działają jako inhibitory wzrostu; więc unikaj ich oczywiście, aby urosnąć.

4. Miej dużo snu i odpoczynku:

Dobry sen i odpoczynek pełnią bardzo ważną rolę w ogólnym wzroście i rozwoju. W stanie, w którym zaburzasz sen, w przeciwnym razie pozostajesz w górze, ciało czuje się zmęczone. Ponadto pozostawanie w stanie czuwania zaburza wydzielanie hormonów wzrostu oraz innych hormonów regulujących wzrost ciała.

Możesz jeść pokarmy bogate w węglowodany, takie jak ziemniaki lub ryż, aby zasnąć. Nastolatki potrzebują co najmniej 8,5 do 11 godzin snu każdej nocy. Dzieje się tak dlatego, że ciało rośnie i regeneruje tkanki podczas snu. Podobnie podczas snu powstaje ludzki hormon wzrostu odpowiedzialny za wzrost wzrostu.

5. Wykonuj dobrą postawę:

Dobra postawa odgrywa bardzo ważną rolę w rozwoju Twojego wzrostu. Zawsze staraj się pozostać głową, a szyja ustawiona w bezpośredniej postawie. Zginanie i garbienie się powoduje, że rdzeń kręgowy tłumi normalny wzrost.

6. Ćwiczenie:

Ćwiczenia to bardzo ważny czynnik wzrostu Twojego wzrostu. Łatwe ćwiczenia, takie jak zwisanie z drążka nad głową, skakanie; plus rozciąganie ciała poprzez stawianie stóp na palcach musi być częścią codziennej rutyny ćwiczeń. Ponadto zajęcia sportowe, takie jak koszykówka, pływanie i piłka nożna, są również pomocne w zwiększaniu wzrostu.

7. Wykonaj ćwiczenia sprintu:

Czy sprinty z dużą prędkością pomagają wytwarzać ogromne ilości ludzkiego hormonu wzrostu. Im więcej uruchomisz, w twoim ciele powstają dodatkowe hormony. Gdy sprintujesz w szybkim tempie, w twoich kościach pojawiają się mikrozłamania, które goją się w ciągu tygodnia, a także przebudowa i wzrost kości.

8. Unikaj palenia z piciem:

Zrób awanturę z paleniem i piciem powstrzymaj swój pierwotny rozwój. Powoduje twój wtórny wzrost, który źle wpływa na twój wzrost. Dlatego lepiej jest zaniechać niegodziwych działań”..