Czy wstydzisz się być najniższą osobą w rodzinie lub wśród znajomych? Bycie kotem z pseudonimami skupiającymi się na twojej krótkości pozostawia trwałą bliznę. Chociaż krótkość w żaden sposób nie określa zdolności danej osoby, z pewnością wpływa na jej pewność siebie. Jeśli chcesz zwiększyć swój wzrost w ciągu tygodnia, ten artykuł może przedstawić Ci konkretne wskazówki.

Czy myślisz, że możesz naturalnie zwiększyć swój wzrost w ciągu jednego tygodnia? W tym artykule szczegółowo omówiono ten temat; Czytaj dalej!

Sposoby na zwiększenie wzrostu w ciągu 1 tygodnia w domu

Jak zwiększyć wzrost w 1 tydzień:

Po 25 roku życia kości przestają rosnąć, więc zwiększenie wzrostu jest trudne. Kilka leków i operacji związanych z hormonem wzrostu obiecuje wzrost wzrostu, ale powikłania mogą być niebezpieczne. Ale za pomocą kilku wskazówek i sztuczek możesz zwiększyć wzrost po 18 roku życia w ciągu 1 tygodnia dla kobiet lub mężczyzn, dzięki czemu wydają się wyższe. W kolejnych sekcjach omawiamy czynniki wpływające na wzrost wzrostu oraz wskazówki, które możesz zastosować, aby zwiększyć swój wzrost w ciągu tygodnia.

Czynniki, które pomogą Ci zwiększyć wzrost:

Oprócz środowiska, aktywności i diety na wzrost przeciętnej osoby wpływa kilka czynników. Przedstawiamy kilka czynników, które mają wpływ na wzrost Twojego wzrostu.

1. Genetyka:

Według szacunków dokonanych przez naukowców, wzrost osobnika zależy od wariantów sekwencji DNA, które odziedziczyła około 80 procent razy. Więc twój wzrost można przewidzieć na podstawie tego, jak wysocy są twoi rodzice. Mówi się, że Twój wzrost plasuje się pomiędzy średnią wzrostu Twojego rodzica, niezależnie od tego, czy jest wysoki, czy niski.

Ale niektóre dzieci mogą być wyższe niż ich krewni lub rodzice lub w niektórych przypadkach znacznie niższe. Naukowcy zidentyfikowali ponad 700 genów, które wpływają na produkcję hormonów wzrostu i wpływają na płytki wzrostu. Ponadto osoby o różnym pochodzeniu etnicznym mają różne zakresy wzrostu, co może określić ich DNA (1).

2. Hormony:

Nasz organizm posiada przekaźniki chemiczne zwane hormonami wydzielanymi do krwi, które pomagają w prawidłowym funkcjonowaniu narządów i tkanek. Wiele rodzajów hormonów wpływa na różne aspekty funkcji i procesów organizmu. Na przykład niektóre hormony, które wpływają na wzrost wzrostu to:

i. Hormony wzrostu:

Hormon wzrostu jest najważniejszym hormonem wzrostu i jest wytwarzany w przysadce mózgowej. Wpływa na wzrost, gdy niektóre schorzenia wpływają na produkcję hormonów wzrostu w organizmie (2). Na przykład dzieci będą rosły wolniej niż inne dzieci, jeśli mają rzadkie zaburzenie genetyczne zwane wrodzonym niedoborem hormonu wzrostu.

ii. Hormony tarczycy:

Tarczyca wytwarza dwa ważne hormony, T3 (trójjodotyroninę) i T4 (tyroksynę), bezpośrednio wpływając na kość, wpływając na wzrost wzrostu. Gruczoł uwalnia hormony w razie potrzeby, przechowując je w twoim ciele. Tarczyca jest kontrolowana przez podwzgórze i przysadkę mózgową znajdujące się w mózgu (3).

iii. Hormony płciowe:

Dwa podstawowe hormony płciowe niezbędne do wzrostu w okresie dojrzewania to testosteron i estrogen.

Niektóre specyficzne cechy dorosłych mężczyzn przypisuje się testosteronowi. Odgrywa również kluczową rolę w sile mięśni i kości wraz z reprodukcją (4).

Gdy występuje wzrost GH i estrogenu, następuje impuls wzrostu i rozwoju fizycznego, osiągnięcia ciała specyficznego dla płci (5).

3. Płeć:

W porównaniu do samic samce są zwykle wyższe, ponieważ samce rosną dłużej niż samice. Średnio w porównaniu z dorosłymi kobietami dorosły mężczyzna jest 5,5 cala wyższy.

Sposoby na zwiększenie wysokości w ciągu jednego tygodnia:

Wysokość naszego ciała zależy od środowiska, aktywności i diety w około 20 procentach lub więcej. Tak więc, przestrzegając określonych zasad, możemy zwiększyć nasz wzrost. Daj nam znać, jak zwiększyć wzrost za około tydzień.

1. Picie większej ilości wody:

Woda odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu zdrowia organizmu, dlatego lekarze zalecają picie jak największej ilości wody. Woda pomaga wchłaniać różne witaminy i minerały, dzięki czemu organizm lepiej funkcjonuje. Dodatkowo woda skutecznie poprawia zjawisko wchłaniania poprzez wspomaganie funkcji komórek. Cały ten proces pomoże ci naturalnie zwiększyć wzrost.

2. Zadbaj o sen:

Twoje ciało rośnie i regeneruje tkanki podczas snu i jest to znany fakt. Kiedy jesteś w głębokim i zdrowym śnie, twoje ciało naturalnie wytwarza hormony wzrostu (HGH), które znacznie zwiększają twój wzrost (6). Aby osiągnąć maksymalny wzrost, rosnące dzieci i nastolatki powinny spać przez co najmniej 11 godzin. Upewnij się, że unikasz przeszkadzających dźwięków lub świateł, aby mieć odpowiednie środowisko. Oto kilka wskazówek, które możesz rozważyć, aby dobrze przespać noc:

 • Możesz poprawić jakość snu, biorąc ciepłą kąpiel wodną.
 • Inną wskazówką, aby wywołać sen, jest wypicie filiżanki herbaty rumiankowej.

3. Joga i medytacja:

Joga i medytacja idą w parze w zapewnianiu właściwego zdrowia psychicznego i fizycznego. Więc jeśli szukasz mniej forsownego sposobu na zwiększenie wzrostu i utrzymanie zdrowia, joga jest idealną opcją. Ponadto będziesz w stanie wytwarzać w swoim ciele hormony pobudzające wzrost, wykonując określone pozycje jogi. Wreszcie, joga poprawia twoją postawę, wzmacniając mięśnie. Niektóre pozycje jogi, które możesz spróbować zwiększyć w ciągu jednego tygodnia, to:

 • Trikonasana.
 • Tadasana.
 • Bhujangasana.
 • Sukhasana.
 • Wrikszasana.
 • Surya namaskaras.

4. Ćwiczenia i rozciąganie:

Ćwiczenia lub sesje treningowe powinny być częścią codziennej rutyny każdego, ponieważ pomagają rozciągnąć mięśnie, co pomaga zwiększyć wzrost i naturalnie zachować zdrowie. Ponadto, gdy poprawisz swoją postawę poprzez ćwiczenia, urośniesz przynajmniej o cal. Możesz włączyć pływanie, jazdę na rowerze, oprócz ćwiczeń, które mogą pomóc zyskać kilka centymetrów.

i. Wiszące na pasku:

Chociaż początkowo trochę trudne, ćwiczenia wiszące mogą być bardzo skuteczne w zwiększaniu wzrostu. Poziomy drążek to wszystko, czego potrzebujesz, aby rozciągnąć ramiona i kręgosłup tak długo, jak długo zwisasz z drążka. Robienie tego rozciągania przez pięć minut dziennie może być korzystne. Możesz również wydłużyć czas wisienia na drążku, gdy przyzwyczaisz się do procesu.

ii. Pływanie:

Pływanie to doskonały sposób na zwiększenie wzrostu, który angażuje całe ciało. Ponadto pływanie może zapewnić dobry wzrost rozpoczęty w młodym wieku. Dla tych, którzy chcą zwiększyć wzrost, szczególnie polecany jest styl klasyczny. Pływanie pomaga wydłużyć i zbudować siłę mięśni, zapewniając intensywne ćwiczenia.

iii. Pozycja kobry:

Kroki:
 • Połóż się na podłodze, brzuch dotyka ziemi.
 • Trzymaj dłonie po obu stronach klatki piersiowej, czołem dotykając podłogi, a palce u nóg wyprostowane.
 • Powoli unieś górną część tułowia, podtrzymując ciało na dłoniach. Następnie podnieś głowę w kierunku sufitu i utrzymuj rdzeń zaangażowany.
 • Pozostań w tej pozycji tak długo, jak możesz.
 • Teraz wróć do pozycji wyjściowej, powoli opuszczając ciało.
 • Wykonując tę ​​pozę, upewnij się, że ściskasz pośladki, podnosząc górną część tułowia i utrzymując proste nogi.

iv. Czy jazda na rowerze:

Jeśli jesteś zagorzałym fanem aktywności fizycznej, jazda na rowerze może nie zwiększyć od razu twojego wzrostu, ale sprawi, że będziesz szczupły i będziesz wyglądać na wyższego. Jazda na rowerze bardzo skutecznie poprawia również postawę, co ma bezpośredni wpływ na wzrost. W rezultacie będziesz wyglądać na wysoką i szczupłą z lepszą postawą i szczupłą sylwetką. Dodatkowo, jeśli będziesz regularnie jeździć na rowerze, spalisz średnio około 400 kalorii na godzinę.

v. Skakanie i przeskakiwanie:

Skakanie lub skakanie może być również szybkim, łatwym, ale skutecznym sposobem na zwiększenie wzrostu.

Kroki:
 • Stań prosto z rozluźnionymi ramionami, złączonymi stopami i zaangażowanym rdzeniem.
 • Obracaj nadgarstki, trzymając i kołysząc linę.
 • Aby zapobiec upadkowi, skacz po linie.
 • Upewnij się, że ćwiczysz to na równym podłożu.

5. Spożywaj zbilansowaną dietę:

Naturalne zwiększenie wzrostu jest możliwe dzięki odpowiedniemu odżywianiu, a dieta jest niezbędna. Twój system musi wchłonąć w siebie witaminy, minerały i składniki odżywcze, a jest to możliwe tylko wtedy, gdy organizm powinien je najpierw wchłonąć. Dlatego należy unikać tłuszczów trans i tłuszczów nasyconych, ponieważ utrudniają one wchłanianie składników odżywczych; musisz uwzględnić pokarmy niezbędne do prawidłowego wzrostu, które zawierają wapń, witaminę D, jod, fosfor i magnez (7). Oto produkty, z których powinna składać się Twoja dieta, aby stworzyć zbilansowaną dietę:

 • fasolki.
 • Zielone liściaste warzywa.
 • Kurczak.
 • Jajka.
 • Jagody.
 • Słodkie ziemniaki.
 • mleko.
 • Łosoś.

6. Spożywanie białek:

Białka są uważane za budulec naszego ciała i pomagają zwiększyć wzrost w ciągu tygodnia. Białko zawiera pewne aminokwasy zaprojektowane dla hormonów wzrostu, które pomagają utrzymać zdrowe kości, mięśnie, tkanki, narządy, zęby i skórę. Działa również jako enzym, stymulując reakcje biochemiczne. Niektóre produkty bogate w białko to:

 • Kurczak.
 • Chude mięso.
 • Orzechy i nasiona.
 • Całe jajka.
 • Ryba.
 • Rośliny strączkowe.

7. Cynk:

Niedobór cynku może prowadzić do zahamowania wzrostu u dzieci, dlatego właściwe spożycie cynku jest niezbędne (8). Jeśli chcesz spożywać suplementy, koniecznie skonsultuj się z lekarzem. Niektóre z pokarmów, które są bogatym źródłem cynku to:

 • Słodkie ziemniaki.
 • Ciemne Czekoladki.
 • Całe Ziarna.
 • Skorupiak.
 • Mięso.
 • jajko.
 • Mleczarnia.
 • Rośliny strączkowe.

8. Witamina D:

Witamina D odgrywa zasadniczą rolę w prawidłowym wzroście zębów i kości poprzez wyzwalanie hormonów wzrostu (9). Ponadto pomaga organizmowi wchłaniać wapń, pomagając naturalnie zwiększyć wzrost. Chociaż dostaniesz wystarczającą ilość tej witaminy ze światła słonecznego, w tym niektóre pokarmy bogate w witaminę D mogą być pomocne. Niektóre z produktów spożywczych to:

 • Żywność wzbogacona.
 • Grzyby.
 • Żółtka.
 • Konserwy z tuńczyka.
 • Łosoś.
 • Sardynki.
 • Mięso.

Czego należy unikać??

Kiedy chcesz wyglądać na wyższego w ciągu tygodnia, musisz zmienić swoje nawyki żywieniowe i całkowicie unikać niektórych pokarmów.

1. Niezdrowe jedzenie:

Chociaż wszyscy wiemy na pewno, że fast foody zaspokajają tylko twoje kubki smakowe, ale nie mają żadnych składników odżywczych, mamy tendencję do objadania się nimi. Dlatego najlepiej unikać fast foodów, jeśli chcesz rosnąć na wysokość.

2. Soda:

Niezależnie od wzrostu lub braku, napoje gazowane są szkodliwe dla Twojego organizmu. Dzieje się tak, ponieważ napoje gazowane zakłócają zdolność organizmu do wchłaniania składników odżywczych. W końcu są naładowane cukrami i zbędnymi kaloriami.

3. Alkohol:

Picie alkoholu może szkodzić układowi hormonalnemu, wątrobie, kościom, zakłócać wzrost, nawet jeśli trwa to w krótszym okresie dojrzewania. Według badań na ludziach dorastający chłopcy i dziewczęta mają niższy poziom hormonów wzrostu i płci przy regularnym spożywaniu alkoholu. Ogranicz więc spożywanie alkoholu nie tylko ze względu na wzrost, ale także dla ogólnego stanu zdrowia.

4. Cukier:

Chociaż cukier odgrywa zasadniczą rolę w dodawaniu smaku potrawom, spożywany w nadmiarze powoduje więcej szkody niż pożytku. Te pokarmy nie pozostawiają miejsca na pożywne jedzenie, które wpływa na wzrost wysokości. Tak więc, jeśli chcesz zwiększyć swój wzrost w ciągu jednego tygodnia, unikaj pokarmów bogatych w cukier, ale ubogich w składniki odżywcze, takich jak czekoladki, ciasteczka itp..

Dlatego przedstawiliśmy Ci czynniki, które odgrywają zasadniczą rolę we wzroście wzrostu oraz proste wskazówki, które pomogą Ci w tym procesie. Dokonując prostych zmian, takich jak spożywanie pożywnego jedzenia, ćwiczenia, odpowiedni odpoczynek i przebywanie na słońcu, zauważysz różnicę w swojej postawie i wadze, dzięki czemu poczujesz się wyższy niż wcześniej. Jeśli informacje okazały się pomocne, nie zapomnij podzielić się nimi ze znajomymi.

Zastrzeżenie: Treść tego artykułu jest oparta na badaniach i ma charakter informacyjny. Nie zastępuje porady lekarskiej, a serwis nie ponosi odpowiedzialności za jej wpływ na Twój organizm.

Często zadawane pytania:

1. Czy tabletki skutecznie zwiększają Twój wzrost??

Odp.: Wzrost osoby zależy od ludzkich hormonów wzrostu. Poziom HGH w naszym organizmie wzrasta za pomocą aminokwasów lub tabletek zewnętrznych. Pomaga utrzymać wagę ciała, zwiększa beztłuszczowe mięśnie i sprawia, że ​​masz mocne mięśnie, chociaż potrzebne są dalsze badania, aby udowodnić wpływ HGH na nasz organizm.

2. Jak możemy zapobiec utracie wzrostu??

Odp.: Problemy zdrowotne, takie jak osteoporoza, kompresja kręgosłupa, mogą powodować, że dorośli tracą wzrost, powodując przeczucie. Dorośli mogą pomóc powstrzymać związaną z wiekiem utratę wzrostu poprzez unikanie palenia tytoniu, utrzymywanie odpowiedniego odżywiania, prawidłowe ruchy z obciążeniem, przyjmowanie wszystkich witamin i minerałów itp..

3. Czy suplementy mogą pomóc we wzroście??

Odp.: Na rynku dostępnych jest kilka naturalnych mikstur i suplementów, które obiecują wzrost wzrostu. Ale skuteczność ich twierdzeń może nie być do końca trafna. Lekarze mogą zalecić niektóre suplementy, jeśli cierpisz na jakikolwiek ekstremalny niedobór, który wpływa na funkcjonowanie Twojej hormonów.