Wraz z rozwojem umiejętności myślenia i komunikacji Twoje dziecko rośnie dość szybko i ma prawie 1 rok. Jest chętny do próbowania nowych rzeczy, testowania nowych rzeczy, dotykania i oglądania nowych rzeczy każdego dnia, ponieważ szybko się uczy i jest to całkiem naturalne na tym etapie. Istnieje jednak kilka zabawek, które pozwolą mu usprawnić proces uczenia się i pobudzić szybsze bodźce do nauki w jego mózgu. Istnieje kilka zabawek, które pozwalają 10-miesięcznemu dziecku wywierać poważny nacisk na głowę, aby rozwiązać złożone problemy. Oto lista 12 najlepszych zabawek dla 10-miesięcznego dziecka.

1. Zestaw zabawek Giggles N Nest 3 w 1:

Zabawki dla 10-miesięcznych dzieci 1

To jedna z najlepszych zabawek dla 10-miesięcznego dziecka. Ten konkretny zestaw zabawek składa się z wielu kolorowych przedmiotów, które w zasadzie pobudzają zmysły dziecka i pozwalają mu na bardzo szybki rozwój umysłowy. Dziecko może stworzyć wieżę z przedmiotami, takimi jak kostki w jasnych kolorach.

2. Pierwsze klocki dla niemowląt Fisher Price Brilliant Baby Basic:

Zabawki dla 10-miesięcznych dzieci 2

Tutaj mamy niesamowitą zabawkę, która jest uważana za jedną z najlepszych zabawek dla dzieci w wieku 10 miesięcy. Ta zabawka ma niesamowite tekstury, a pomysł polega na umieszczeniu elementów w wymaganych szczelinach i otworach. Jest całkiem niesamowita, a kolory sprawiają, że zabawka jest jeszcze bardziej ponętna.

3. B. Jeden dwa bloki do wyciskania:

Zabawki dla 10-miesięcznych dzieci 3

Ta zabawka będzie odpowiednia dla dzieci w wieku od 6 miesięcy do 3 lat. Zabawka wymaga od dziecka wykonania jakiejś czynności, która rozwinie jego kondycję fizyczną i psychiczną. To faktycznie pozwoli mu się rozwijać. Zabawka prezentuje atrakcyjne kolory oraz delikatną i przyzwoitą fakturę. Dziecko musi umieścić pudełeczka w żądanych miejscach.

4. Ławka do gry Melissa i Doug Deluxe:

Zabawki dla 10-miesięcznych dzieci 4

W zestawie mały młotek, a zabawka jest jedną z najsłynniejszych zabawek dla dzieci w tym wieku. Jest to jedna z najlepszych zabawek dla dzieci od 10 miesiąca życia. Ponieważ przed osiągnięciem tego wieku dziecko nie będzie w stanie zrozumieć tej zabawki i nie będzie w stanie używać młotka. Tak proste, jak to tylko możliwe, dziecko będzie musiało uderzać młotkiem w kolorowe drewniane podłużne konstrukcje. To jedna z najlepszych zabawek ruchowych dla 10-miesięcznego chłopca i dziewczynki.

5. B. Zany Zoo Drewniana kostka do aktywności dla dzieci w wieku 10 miesięcy:

Zabawki dla 10-miesięcznych dzieci 5

Oto niesamowita zabawka, która wymaga trochę aktywności umysłowej i fizycznej. Dziesięciomiesięczny będzie musiał naprawdę pomyśleć o obsłudze tego zabawnego sprzętu. Dla niektórych dzieci ten jest najlepszy z całej kolekcji zabawek.

6. Puzzle 9-elementowe Małpa Gotda:

Zabawki dla 10-miesięcznych dzieci 6

Całość wykonana jest z drewna i będzie jedną z idealnych zabawek dla dzieci w wieku 10 miesięcy. Układanka jest dla nas bardzo prosta, ale dla dziecka może być nieco skomplikowana. Wielokolorowa układanka jest bardzo atrakcyjna dla oka i wzbudza zainteresowanie 10-miesięcznych maluszków. Jest nietoksyczny i bardzo bezpieczny, nawet jeśli dziecko wkłada go do ust.

7. Zamki do sortowania zabawek podwórzowych:

Zabawki dla 10-miesięcznych dzieci 7

To kolejna z tych zabawek, która pobudzi aktywność mózgu. Zabawka została zaprojektowana i wykonana z troską wyłącznie o dzieci i można powiedzieć, że jest jedną z najlepszych zabawek dla 10-miesięcznego maluszka. Niemowlęta uwielbiają przewracać i obracać klocki ze zwierzętami i zastanawiać się, który otwór jest idealny dla danego zwierzęcia. To stwarza wyzwania i emocje dla Twojego malucha.

8. GOTD Echo Mikrofon Klasyczny Magic Mic Zmieniacz Głosu Zabawka:

Zabawki dla 10-miesięcznych dzieci 8

To jedna z najlepszych zabawek na prezent urodzinowy dla 10-miesięcznego dziecka. Ponieważ dziecko nie ukończyło jeszcze roku życia, co miesiąc możesz dostarczać mu prezenty urodzinowe. Pochodzi ze zmieniaczami głosu, które dzieciak uzna za całkiem fajne.

9. Centrum zabaw WolVol Musical Activity Cube ze światłami:

Zabawki dla 10-miesięcznych dzieci 9

To wielofunkcyjna zabawka. Może robić wiele rzeczy i można powiedzieć, że jest jedną z najbardziej niesamowitych zabawek dla dzieci w wieku 10 miesięcy. Ta zabawka odtwarza spokojną i kojącą muzykę, która uspokaja Twoje dziecko. Ma również wbudowany mikrofon, dzięki czemu dzieci mogą śpiewać swoje ulubione melodie. Ta kostka aktywności jest jedną z najlepszych

10. Rowerek rowerowy XJD Baby Bike, chodzik dla dzieci, Trike dla malucha, zabawki dla dzieci od 10 do 24 miesięcy Maluch trójkołowy:

Ten lekki wózek jest bardzo łatwy w prowadzeniu dla Twojego malucha. Możesz wprowadzić ten wózek, gdy Twoje dziecko ma 10 miesięcy. To zmusi ich do pracy nad rozwojem fizycznym. Całkowicie zamknięte koła zapewniają bezpieczeństwo. Upewnij się, że dziecko korzysta z tej zabawki pod nadzorem. Możesz również założyć kask dla swojego dziecka, aby zapewnić dodatkowe bezpieczeństwo.

11. Classic World Wood Chodzik dla dzieci z klockami:

Drewniane zabawki działają na pięć zmysłów. Wykonana jest z naturalnego drewna i ma gładkie zaokrąglone krawędzie, dzięki czemu jest bardzo bezpieczna dla Twojego dziecka. Dzięki tej zabawce dzieci uczą się kolorów, rozmiarów, co umożliwia im chodzenie. To również skłania Twojego malucha do podjęcia tych kroków i rozpoczęcia rejsu.

12. Cif Toys Musical Learning Workbench Toy For Kids Construction Work Work Bench Building Tools z efektami dźwiękowymi & Inżynieria świateł udawaj:

Zapewnij swoim maluchom rozrywkę dzięki temu żywemu i kolorowemu zestawowi do zabawy w udawanie. Jest to muzyczny stół warsztatowy, ponieważ ma wiele dźwięków, świateł i narzędzi budowlanych. Ta zabawka edukacyjna i rozwojowa sprawia, że ​​maluch myśli i rozwiązuje problemy. Ćwiczenie rozwija zdolności motoryczne dziecka, zręczność, umiejętności przestrzenne i koordynację wzrokowo-ruchową.

Oprócz zabawek ruchowych dla Twojego 10-miesięcznego dziecka, oto kilka zajęć, na które możesz oddać się swoim pociechom.

1. Zbuduj je:

Kup kilka dużych bloków lub spróbuj zbudować jeden z kartonów. Dzieci uwielbiają budować wieżę, a następnie ją spychać. Uwielbiają patrzeć, jak wieża się zapada. Możesz również spróbować z blokami piankowymi. Tylko upewnij się, że bloki nie są zbyt ciężkie i nie mają ostrych krawędzi. Gdy Twoje dziecko nauczy się budować wieżę, będzie powtarzało tę czynność – budowanie i przewracanie jej.

2. Pacynki na palec:

Możesz użyć swojej rękawiczki i narysować znaki na opuszkach palców lub kupić pacynki na palec, które są dostępne w sklepach i online.

Możesz także narysować twarze swojej rodziny i śpiewać rymowanki, takie jak „Palec tatusia, palec tatusia, gdzie jesteś?”

Innym wierszykiem, który pasuje do tej aktywności, jest „Gdzie jest krewny kciuka?”

Podobnie dodaj postacie, takie jak mama, brat, siostra i dziecko.

Jabbery Twojego niemowlęcia brzmią bardziej jak prawdziwe słowa. Im bardziej okazujesz entuzjazm dla tego, co musi powiedzieć, tym więcej będzie mówił. Kiedy próbuje wypowiedzieć słowo, na przykład „ok” dla skarpety, pomoże mu to w tworzeniu zdolności relacyjnych w przypadku, gdy skutecznie powtórzysz mu to słowo, „Rzeczywiście, to jest twoja skarpeta”.

W przypadku braku szansy, że twoje dziecko ślizga się przez jakiś czas, prawdopodobnie będzie teraz łatwo biegało po domu. Następnie będzie ciągnął za meble (lub twoje nogi!), aby stanąć w pozycji stojącej.

W tej chwili twoje dziecko może mieć zdolność dobrego ślizgania się, wpatrując się w twarz i kolana. Gdy nabierze pewności, zacznie nabierać prędkości. Twoje dziecko może teraz bez wątpienia siedzieć.

Twoje dziecko może również spróbować podciągnąć się z pozycji siedzącej do pozycji stojącej. Może nawet chodzić, ściskając meble (przelot), prawdopodobnie natychmiast się poddając i pozostając bez twojej pomocy. Tak czy inaczej, może on odkryć, że zajęcie miejsca jeszcze raz może być nieco wątpliwe, więc przygotuj się, aby pomóc!

Ponieważ Twoje dziecko jest przenośne, zacznie badać Twój dom. Może nawet próbować pełzać po wszystkich schodach, których doświadcza, więc uważaj na niego. W przypadku, gdy oficjalnie tego nie zrobiłeś, teraz jest przyzwoity czas, aby rozważyć zamontowanie drzwi antywłamaniowych, jeśli ich potrzebujesz.

Najlepsze zabawki to te, które pomagają w rozwoju psychicznym i fizycznym. Te wykonują swoją pracę i można powiedzieć, że są jednym z podstawowych elementów wymaganych do wzrostu dziecka. Upewnij się, że kupujesz zabawki, na które Twoje dziecko jest fizycznie gotowe, i sprawdź ich jakość. Zabawki muszą pielęgnować, rozwijać zdolności rozwojowe dziecka zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym. Zaleca się wybór zabawek stymulujących dla dzieci poniżej pierwszego roku życia. Mam nadzieję, że nasz artykuł tutaj da ci wyobrażenie o najlepszych zabawkach dla 10-miesięcznych dzieci.