Biorąc pod uwagę ogromną różnorodność zabawek dostępnych dla dzieci, rodzice z pewnością mogą być przytłoczeni kupowaniem zabawek dla swoich dzieci. Co więcej, każde dziecko ma swoje upodobania i antypatie, co jeszcze bardziej utrudnia. Co więc możesz zrobić, aby zawęzić wybór? Pomóżmy Ci zdecydować.

Kupując zabawki dla niemowląt należy pamiętać o kilku rzeczach. Po pierwsze, zabawka musi być odpowiednia przez co najmniej 3 miesiące życia dziecka. Po drugie, musi zwiększać zdolności rozwojowe dziecka. Pamiętaj też, że chociaż zabawki są w dzisiejszych czasach świetne, „TY” jesteś najlepszym nauczycielem dla Twojego dziecka. Upewnij się, że spędzasz z dzieckiem odpowiednią ilość czasu i nie zamieniaj swojego czasu z dzieckiem na idealną zabawkę; to jeden z najlepszych sposobów na nawiązanie więzi z dzieckiem.

Najlepsze zabawki dla dzieci

Oto lista najlepszych zabawek dla niemowląt dostępnych na rynku.

1. Siłownia dla dzieci:

Zabawki dla dzieci

Z siłowni dla dzieci możesz korzystać już od pierwszego dnia. Wszystko, czego potrzebujesz, to siłownia, która ma pętle, z których dziecko może wieszać plastikowe linki i zabawki. Niemowlęta preferują przedmioty o wysokim kontraście, dlatego sala gimnastyczna dla dzieci powinna być jasna, kolorowa i o wysokim kontraście. Na siłowni zmieniaj pozycje dziecka od tyłu, boku i brzuszka. Umieść zabawki w różnych pozycjach, na przykład umieszczenie ich na środku ciała zachęca ręce do łączenia się na środku, co jest bardzo dobrym ćwiczeniem.

Umiejętności rozwijane przez dziecko na siłowni to: zabawa na brzuszku, rolowanie, zabawa w linii środkowej przy sięganiu do tyłu, poprawa koordynacji ręka-oko i lepsze postrzeganie głębi.

2. Plastikowe linki:

Zabawki dla niemowląt-Plastikowe linki

Plastikowe linki to jedna z najtańszych i najbardziej wszechstronnych zabawek dla dziecka. Dziecko z pewnością będzie cieszyć się jazdą w swoim dziecięcym samochodzie, gdy zawiesisz te plastikowe linki na uchwycie nad głową. Niemowlęta lubią również żuć wyboiste i faliste ogniwa, utrzymując je przez długi czas. To obowiązkowy zakup dla wszystkich dzieci!

Umiejętności rozwijane przez plastikowe linki to sięganie, chwytanie, poprawa koordynacji ręka-oko i eksploracja ustna.

3. Lustro:

Zabawki dla niemowląt-Lustro

Można po prostu użyć plastikowych linków, aby powiesić lusterko z sali gimnastycznej dla dzieci. Kiedy dziecko patrzy w lustro, uwielbia bawić się własnym odbiciem. Są używane głównie do odwracania uwagi lub rozrywki, gdy musisz nakarmić dziecko lub nauczyć je siedzieć.

Upewnij się, że używane lusterko jest bezpieczne i zabezpieczone przed dzieckiem.

4. Oball z grzechotką:

Zabawki dla niemowląt-Oball z grzechotką

Dzięki swojej niesamowitej różnorodności przemawia do dzieci w każdym wieku. Konstrukcja ułatwia dziecku trzymanie go. Aby było bardziej zabawne, powieś go na siłowni dla dzieci za pomocą plastikowych łączników. Co więcej, jest to jedna z najlepszych zabawek dla niemowląt, ponieważ łatwo ją zwijać i bawić się, gdy dziecko jest wystarczająco duże, aby usiąść i bawić się nią. Ta gra może w rzeczywistości nauczyć dzieci wiele o dynamice komunikacji tam iz powrotem. Dodatkowo zabawka jest wykonana z elastycznego materiału, co ułatwia maluchowi gryzienie bez powodowania uszkodzeń.

5. Żyrafa Sophie:  

Zabawki dla niemowląt-Żyrafa Sophie

Sophie to jedna z tych zabawek, które zaspokajają wszystkie zmysły. Ta gumowa żyrafa jest teraz niezwykle znana i słusznie. Miękka, gumowata budowa to czysta przyjemność z gryzienia, która również skrzypi, gdy ją ściskasz. Pomaga to dzieciom w wysuwaniu rocznych zębów trzonowych. Ponadto można go schować pod kocem i wykorzystać jako interaktywną zabawkę; dziecko może podążać za dźwiękiem piszczących łani i szukać zabawki. Choć trochę drogo, jest wart każdego grosza.

6. Zestaw zabawek do kąpieli:

Zestaw zabawek do kąpieli dla niemowląt

Zestaw zabawek do kąpieli odgrywa kluczową rolę w wywołaniu dramatu z zabawkami jako postaciami, które możesz zainscenizować dla swojego dziecka. Będą również angażować twoje dziecko, gdy bierze kąpiel w wannie. Ponadto sprawdzają się jako świetne zabawki na ząbkowanie i pomagają w rozwoju mięśni dłoni.

7. Zestaw małych grzechotek:

Zabawki dla niemowląt-zestaw małych grzechotek

Te zabawki dla niemowląt są bardzo różnorodne i atrakcyjne, ponieważ wydają różne dźwięki, dzięki czemu maluchy poznają różnice między różnymi dźwiękami. Motywują dziecko do turlania się i raczkowania i są niezwykle zabawne, gdy dziecko nauczy się bawić pojemnikami. Z tymi zabawkami na pewno nie możesz się pomylić.

8. Zajęty spadek piłki:

Zabawki dla dzieci-zajęty upuszczanie piłki

Ta zabawka zawiera większą liczbę grzechotek i utrzymuje dziecko zajęte przez długi czas, gdy widzi, jak kulki spadają i schodzą po rampie. Wieża może być niska lub wysoka, w zależności od wyzwania, jakie chcesz postawić dziecku. Poprawia to znacznie umiejętności przysiadania, poruszania się, chodzenia i klęczenia dziecka.

9. Książki planszowe:

Książki z zabawkami dla dzieci

Książki to jedna z najważniejszych rzeczy, z którymi dziecko powinno się wcześnie zapoznać. Książeczka o mocno kontrastowych i jasnych kolorach z pewnością przyciągnie uwagę dziecka. Recytuj wiersze i śpiewaj piosenki z książeczki swojemu dziecku i pozwól mu przeglądać strony książki, aby rozwijać swoje zdolności motoryczne. Książki zawierające różne kształty są najchętniej wybierane przez niemowlęta. Czytaj książki razem z dzieckiem, aby zwiększyć więź między tobą a twoim dzieckiem. Kilka zabawnych to I poszedłem na spacer; Niedźwiedź brunatny, niedźwiedź brunatny, co widzisz?; Dobranoc Księżycu; i gdzie jest pępek dziecka.

10. Zabawka do ssania krzesełka:

Zabawki dla niemowląt-Krzesełko do karmienia Zabawka

Niemowlęta uwielbiają wkładać różne rzeczy do ust. Aby odwrócić jej uwagę od tego nawyku, na rynku dostępne są zabawki, które odtwarzają muzykę podczas kręcenia; a to jest utrzymywane razem, odsysając je do tacy krzesełka.

11. Miękkie, szeleszczące bloki:

Zabawki dla niemowląt - miękkie, marszczone klocki

Kolory i różne dźwięki są niezwykle atrakcyjne dla dzieci, a miękka faktura sprawia, że ​​te zabawki są przyjemnością do żucia dla dzieci. Są one niezwykle pomocne w nauczeniu dziecka budowania klocków, układając je na sobie. Niektóre z nich mają nawet dzwonki, aby były bardziej kuszące.

12. Układarka pierścieni:

Zabawki dla niemowląt-Ręcznik do układania pierścionków

Klasyczna zabawka dla niemowląt, która uczy dzieci nowych umiejętności dzięki powtarzalności wkładania i wyjmowania pierścionków. Ponadto czerwony pierścień pełni również funkcję grzechotki. Te pierścienie są również używane przez niemowlęta do żucia. Ta zabawka w ogromny sposób pomaga maluchom poprawić ich zdolności motoryczne.

13. Stół do zabawy ze zdejmowanymi nogami:

Stół do zabawy z zabawkami dla niemowląt ze zdejmowanymi nogami

Dość nowa zabawka, może być używana na wiele sposobów. Wszystkie nóżki można zdjąć, aby dziecko mogło bawić się na brzuszku; lub można usunąć tylko dwie nogi, aby dziecko siedziało, raczkowało i klęczeło. To jedna z najlepszych zabawek, które wspierają rozwój motoryczny, a także rozwijanie różnorodnych umiejętności ręcznych.

14. Ławka narzędziowa dla niemowląt:

Zabawki dla niemowląt-Ławka z narzędziami dla niemowląt

Kiedy dziecko próbuje nauczyć się siedzieć, jeśli coś przed nim zatrzymuje jego koncentrację i uwagę, szybciej rozwija równowagę. Ta zabawka ma różne ustawienia, które robią to dość łatwo. Dźwignie, suwaki i błystki nagradzają dziecko za ich aktywację. Zapewnia to wspaniałe wrażenia z używania narzędzi przez niemowlęta, zapewniając wcześnie stabilność nadgarstków.

15. Zabawka do pchania do siedzenia, stania i chodzenia:

Zabawki dla niemowląt - Zabawka do popychania do siedzenia, stania i chodzenia

To zdecydowanie najlepsza zabawka dla dziecka przed chodzeniem. Zakładając, że powierzchnia jest niezawodna, ta zabawka bardzo pomaga dziecku w siedzeniu lub eksperymentowaniu z klęczeniem i staniem. Warto bawić się tą zabawką dopiero po tym, jak dziecko może samodzielnie chodzić. Zadbaj o powierzchnię; upewnij się, że zabawka się nie toczy.

Każde dziecko ma inne zainteresowania i inaczej reaguje na różne zabawki. Twoje dziecko może nie lubić wszystkich tych rzeczy, ale przynajmniej jedna z nich zadowoli Twoje dziecko, tego jesteśmy pewni!