Kurtyna teatralna to duża wisząca tkanina, która służy jako przegroda między widownią a sceną. Wznosi się na początku aktu i zamyka w środku i na końcu. Można powiedzieć, że ogranicza to widzom możliwość oglądania działań, które odbywają się przed rozpoczęciem aktu. Kurtyna teatralna musi być dostatecznie gruba i przeważnie jest gładka. Zasłony teatralne nie są fantazyjne. Powinien być skromny i trzeźwy w wyglądzie.

Cudowny & Nowoczesne projekty zasłon teatralnych do domu:

Zdobądź te fajne najlepsze zasłony teatralne 9 z obrazami, które na pewno Ci się podobają.

1. Kurtyna teatru lalek:

Jest to bardzo cenna kurtyna teatralna wieszana podczas przedstawienia lalkowego. Górna i dolna część ma wielokolorowe paski, a środkowa to gładka różowa zasłona. Czerwony sznurek z koralikami jest umieszczony na firance, która ładnie wygląda. To jest najlepsze dla pokoju dziecięcego.

2. Standardowa kurtyna teatralna:

Jest to kurtyna kina domowego używana, gdy zbudowałeś system kinowy w swoim domu. Jest to duża kurtyna na duży ekran. Czerwona zasłona ozdobiona jest srebrną falbanką. Na górnej zasłonie znajdują się warstwy falbany.

3. Karmazynowa kurtyna teatralna:

Ta czerwona kurtyna teatralna jest przeznaczona do mini-teatru. Wygląda na to, że jest z aksamitnego materiału. Poniżej zasłony znajduje się złocista obwódka o szerokim i cienkim wzorze. Na górze naklejone jeden za drugim panele zasłonowe w kolorze czerwonym.

4. Zasłona teatralna w tle:

Ta kurtyna teatralna jest najczęściej używana podczas spektaklu operowego. Ten duży teatr ma styl vintage. Jest to drukowana kurtyna odpowiednia do wykonania. Ta kurtyna jest używana jako tło, gdy artyści wykonują swoje występy.

5. Dostosowana kurtyna teatralna:

To zasłony sali teatralnej zawieszone obok ekranu teatralnego. W tym pomieszczeniu znajdują się również wygodne siedzenia, aby cieszyć się lepszym ustawieniem wizualnym. Kolor zasłony jest dopasowany do koloru podłogi i sufitu. Jest to duża zasłona do dużego pokoju.

6. Zasłoń teatralną kurtynę:

Jest to szeroka czerwona teatralna kurtyna w stylu falbany. Czerwona falbana jest twarda ze złotą nicią i falbanką. Wewnętrzna czerwona, gładka zasłona jest również ozdobiona złotą grafiką na dole. Cały motyw tego teatru oparty jest na czerwonym kolorze.

7. Kurtyna kinowa z ekranem filmowym:

Ta kurtyna teatralna z czerwonego aksamitu jest udrapowana w salach kinowych i kinach. Zasłona ma styl ściegu przypominającego łódkę. Wygląda na to, że z nieba spadają chmury. Ta aksamitna zasłona to gruba tkanina tworząca ciemność w teatrze.

8. Niebieska kurtyna teatralna:

Ten nowy teatr kurtynowy ma kolor niebieski. Cała zasłona jest gruba i prosta. Zasłona zewnętrzna jest zawieszona panelowo i przewiązana z obu stron paskiem. Niebieska kurtyna nadaje blasku teatrowi i tworzy olśniewającą atmosferę.

9. Ręczna kurtyna teatralna:

Jest to zasłona teatralna zamknięta aksamitem. Te zasłony są obsługiwane ręcznie. Ta zasłona ma dużą grubość. Osoba przesunie tę zasłonę, aby ją otworzyć i zamknąć. Na tej czerwonej kurtynie są dwie żółte obramowania. Na wierzchu doczepiona jest żółta falbanka.

Zastosowanie kurtyny teatralnej ma na celu ukrycie widzów przed teatrem. Może być obsługiwany za pomocą pilota lub ręcznie. Wcześniej do zarządzania pracą kurtyny potrzebna była siła robocza. Ale teraz odbywa się to za pomocą technologii. Musisz tylko przekazać polecenie. Kurtyny teatralne zbudowane są z dużych i szerokich tkanin.