Bieganie jest podstawowym i inteligentnym sposobem na odchudzanie i spalanie niechcianych kalorii. Możesz spalić około dziewięciu do jedenastu kalorii na minutę, jeśli będziesz postępować we właściwy sposób. To całkiem niezła oferta dla wszystkich ludzi, którzy zmagają się ze swoim ciałem! Jest znacznie lepszy niż bieżnie, głównie dlatego, że możesz robić rzeczy w naturalny sposób.

Najlepsze wskazówki dotyczące biegania dla początkujących

Więc jeśli masz nadzieję, że wkrótce zostaniesz biegaczem, możesz zapoznać się z tym artykułem.

Najlepsze wskazówki dotyczące biegania dla początkujących:

Zdobądź odpowiednie buty:

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, aby biegać jak profesjonalista, jest zaopatrzenie się w odpowiednie buty. Zapobiegają kontuzjom i pomagają biegać szybciej niż prawdopodobnie w normalnych butach. Więc następnym razem, gdy wybierasz się na zakupy, kup parę ładnych butów do biegania, aby dodać trochę szyku i zabawy do swojej rutyny.

Rozgrzać się!

Dobra rozgrzewka jest cenna dla biegacza. Przygotują Twoje ciało do całego reżimu biegowego i pozwolą na powolne podnoszenie się tętna. Dlatego zrób szybki spacer lub lekki jogging, zanim naprawdę będziesz mógł wejść w wysokie i intensywne rundy.

Nie rób za dużo:

Nie rób za dużo

Nowi biegacze są zazwyczaj bardzo entuzjastycznie nastawieni do swojego nowego hobby, ale zawsze należy pamiętać, że przesadne robienie rzeczy prowadzi do kontuzji. Nie zwiększaj swojego przebiegu o więcej niż dziesięć procent tygodniowo. Jeśli chcesz zrobić więcej, możesz również spróbować pływać lub jeździć na rowerze.

Niech będzie intensywnie:

Bieganie polega na intensywności; zwłaszcza jeśli chodzi o odchudzanie. Zamiast trzymać się poziomu średniego lub średniego, naucz się pchać się trochę dalej. Oto jak: Biegaj w jednym miejscu przez sześćdziesiąt sekund, a następnie zwiększ intensywność przez następne trzydzieści sekund. Musisz powtórzyć to około 25 razy, zanim będziesz mógł nazwać to końcem.

Uruchom, gdy jesteś pusty:

Badania i badania na przestrzeni lat dowodzą, że jeśli biegasz wcześniej, możesz usiąść przy stole; Twoje szanse na utratę wagi są większe. Pomagają spalić więcej tłuszczu i w dużym stopniu stymulują metabolizm.

Nie masz siłowni? Bez problemu!

Nie zawsze można chodzić na siłownię. Ludzie są zajęci z powodu napiętych harmonogramów i presji w pracy. Ale kto powiedział, że naprawdę potrzebujesz siłowni, aby biegać jak trener fitness? Możesz uczynić swoje otoczenie siłownią. Idź pobiegać do najbliższego parku, wbiegnij po schodach i połącz z przysiadami, pompkami i pajacykami.

Urozmaicić rzeczy:

Zawsze możesz wypróbować różne metody, jeśli znudzi Ci się ten sam rodzaj rutyny. Wypróbuj Tabata lub trochę niskiej intensywności raz w tygodniu. Zróżnicowanie ćwiczeń sprawi, że Twój trening będzie przyjemny i nie pozwoli Ci się nudzić.

Wbiegnij na wzgórza:

Jeśli masz dość biegania po płaskim terenie, zrób coś szalonego. Biegnij na wzgórza! Spali o dziesięć procent więcej tłuszczu niż bieganie na normalnym podłożu. Więc spaliłbyś dodatkowe 50 kalorii. Czy to nie fajne? I nie tylko to, twoje nogi i uda również będą stonowane. Nieźle, prawda?

Rozbicie go:

Ciekawe japońskie badanie wykazało, że jeśli podzielisz swoje 60-minutowe ćwiczenia na pół, Twój trening będzie znacznie bardziej efektywny. Co musisz zrobić, to biegać przez trzydzieści minut rano, a następnie biegać kolejne trzydzieści minut wieczorem. Pomoże Ci to szybko osiągnąć swój cel i uzyskać szczupłą sylwetkę, dopasowanie i lekkość.

Wskazówki dotyczące biegania dla początkujących