Nawet wiedząc, że musimy ćwiczyć, aby zachować sprawność i zdrowie, jakoś nie udaje nam się utrzymać tej rutyny. Nasz napięty grafik nie pozwala nam na wykonywanie podstawowych ćwiczeń. Powinniśmy więc przynajmniej spróbować wykonać jedno ćwiczenie, które nie tylko utrzyma nas w formie, ale także rozluźni nas od wszystkich napięć, czyniąc nas bezstresowymi przez cały dzień. Jednym z takich najłatwiejszych i najbezpieczniejszych ćwiczeń jest chodzenie, które większość ludzi zaczyna regularnie ćwiczyć, aby naładować swoje ciało i wypalić szkodliwe skutki stresu. Regularne ćwiczenia nie tylko motywują, ale także dodają energii i dodają nam sił. Tutaj wymieniliśmy kilka najważniejszych korzyści zdrowotnych płynących z chodzenia. Przyjrzyjmy się im.

Najlepsze korzyści zdrowotne wynikające z chodzenia

Często staramy się zredukować naszą wagę w krótkim czasie. Wiele osób nie waha się iść pod nóż lub inne bezbolesne operacje lub zabiegi laserowe, które obiecują nam redukcję wagi w zaledwie kilka dni. Ale nawet przestrzegając drobiazgowej diety lub chodząc na operacje, wracam na te same tory. Większość z nas narzeka na uprawianie jogi/ćwiczeń, gdy nie mogli znaleźć w sobie żadnej zauważalnej zmiany. Powinniśmy pamiętać, że musimy biegać, biegać, chodzić; jeździć na rowerze lub pływać przynajmniej godzinę dziennie, wtedy w naszym ciele nastąpi wyraźna zmiana. Chodzenie jest najlepszym ćwiczeniem spośród pozostałych, czy to poranny spacer, czy wieczorny spacer, jest równie korzystny i jest to najprostsza forma ćwiczeń. Powinniśmy chodzić o każdej porze dnia.

Nasze pokolenie jest tak bardzo zajęte pracą, że często zapominamy o podstawowych potrzebach i wymaganiach naszego organizmu, z powodu których często cierpimy na różne wahania nastroju. Chodzenie relaksuje nasz umysł i dodaje nam energii w ciągu dnia. Najwcześniejsze godziny w godzinach porannych prawdopodobnie zapewnią ci świeży tlen i czas na spędzenie czasu z zielenią i pięknem wokół ciebie, że poczujesz, że wszystkie napięcia i bóle znikną. Wraz ze zmianą umysłu zmieniają się nasze nastroje i doświadczamy fizycznego i duchowego podniesienia. Chodzenie zapewnia również większy relaks i zamienia rutynowy spacer w kreatywny & odmładzające doświadczenie.

Tlen, który dostajemy wcześnie rano, daje nam również ogromną ilość energii, szczególnie naszym stawom. Osoby w podeszłym wieku bardziej wolą poranne spacery, ponieważ poranne ćwiczenia chronią ich przed bólami stawów przez cały dzień. Ruch nóg otwiera niektóre kanały energetyczne w naszym ciele i uwalnia dobry cholesterol we krwi. Ciągle poruszając stawami, możemy zwiększyć krążenie krwi w sposób, który można osiągnąć tylko podczas codziennego porannego spaceru. Na poranny spacer możemy iść sami lub razem z przyjaciółmi, rodziną i zwierzętami, a nawet poznać nowych przyjaciół na poranny spacer!

Co najważniejsze, wielu ekspertów fitness radzi chodzić zamiast gimnastyki, ponieważ ponieważ jest to bezpłatne, możesz to zrobić sam, ponieważ nie wymaga żadnego towarzysza ani drogich gadżetów, ale spala prawie taką samą ilość kalorii jak jogging. Spacery preferowane są bardziej w cichym i spokojnym otoczeniu, takim jak ogród lub park, który uwalnia ciało od napięć i stresu.

Chodzenie jest najbardziej pomijaną i zaniedbywaną formą ćwiczeń, której wielu z nas nie traktuje poważnie jako ćwiczenia, ponieważ brzmi i wygląda na łatwe!

Kilka ważnych punktów, które należy wiedzieć, zanim zaczniesz chodzić jako ćwiczenie:

•    Zrób rutynę na co najmniej 30-minutowy spacer każdego dnia, utrzymując tempo od 3 do 5 mil na godzinę.

•    Chodzenie z pustym żołądkiem jest korzystniejsze. Trawienie pokarmu wymaga od organizmu czasu i dużej ilości energii. Jeśli zaczniesz ćwiczyć zaraz po jedzeniu, przeciąży to twoje ciało i poczujesz się senny. Więc wygodnie jest nie jeść na godzinę przed wyjściem na spacer, możesz jeść owoce i soki.

    Same ćwiczenia fizyczne nie sprawią, że będziesz zdrowy. Musisz prawidłowo się odżywiać lub nie okazywać przywiązania do papierosów i alkoholu.

•    Chociaż poranny spacer jest lepszy, ponieważ powietrze jest świeższe niż wieczorne, ale czas naprawdę nie ma znaczenia.

    Chodzenie powinno być wykonywane, aby rozluźnić umysł, a także ćwiczyć ciało, dlatego musimy unikać ruchliwych dróg. Wybierz ładne, spokojne i zielone miejsce, w którym możesz zaczerpnąć świeżego powietrza z zielenią & czyste otoczenie. Pamiętaj, że przyjmowanie większej ilości dwutlenku węgla niż tlenu może zaszkodzić naszemu organizmowi.

Korzyści z chodzenia:

Chodzenie ma duży wpływ na ogólny stan zdrowia i kondycję w następujący sposób:

•    Chodzenie wzmacnia nasze stawy, kości i serce, zapewniając nam zdrowie.

•    Chodzenie to bardzo dobre ćwiczenie do kontrolowania wagi. Regularne spacery połączone z dietą o niskiej zawartości tłuszczu i wysokiej zawartości błonnika to doskonała forma kontroli wagi.

•    Poprawia nasz nastrój i samoocenę.

    Dodaje energii i pomaga dobrze wypocząć w nocy.

•    Regularne spacery to jedna z najlepszych rzeczy, które możemy zrobić dla naszych pleców. Promuje rozwój mięśni i przyspiesza uwalnianie endorfin, co zapewnia nam naturalny wzrost.

    Dla osób starszych najlepszym ćwiczeniem jest spacer. Z dnia na dzień starzejemy się, więc tekstura i zawartość minerałów w kościach zmniejszają się, przez co stają się cieńsze. Z tego powodu kości stają się zbyt porowate i kruche, co zwiększa prawdopodobieństwo złamań. Ten stan w terminologii medycznej jest znany jako osteoporoza, a codzienne wykonywanie ćwiczeń jest również kluczem do zapobiegania i leczenia osteoporozy.

•    Regularne spacery mogą obniżyć wysokie ciśnienie krwi i nadciśnienie, dzięki czemu serce pracuje wydajniej, a także poprawia krążenie krwi w naszym ciele.

•    Regularne spacery pomagają w zwiększeniu poziomu „dobrego” cholesterolu we krwi i zmniejszają ryzyko zawału serca. Chodzenie pomaga również w zmniejszeniu ryzyka chorób wieńcowych.

Zachowanie dobrej kondycji i zdrowia jest kluczem do dobrego, szczęśliwego życia. Kiedy czujemy się sprawni i zdrowi, nasza pewność siebie wzrasta i czujemy się bardziej zdolni do radzenia sobie z wyzwaniami życia. Nawet gwiazdy robią sobie przerwę od napiętego harmonogramu, żeby przez kilka minut spacerować, dlaczego my nie możemy! Chodzenie to jedno z rozwiązań różnych problemów zdrowotnych. Aby zachować dobrą kondycję i zdrowie, zacznij regularnie chodzić.