Kiedy ludzie decydują się na zdrowy styl życia, często dzieje się tak z powodów, których oczekujesz. Seksowniejsze ciało, lepsze zdrowie i dłuższe życie to wspólne cele, do których dążą ludzie. Są to najbardziej oczywiste korzyści wynikające z poświęceń w zakresie diety, ćwiczeń i osobistych nawyków.

Ale chociaż są to najbardziej oczywiste korzyści, to nie wszystko, co otrzymujesz. Poniżej wymienimy kilka dodatkowych korzyści, jakie czerpiesz z prowadzenia zdrowego stylu życia, i omówimy sposoby, w jakie możesz je wykorzystać na swoją korzyść.

Stajesz się wzorem do naśladowania dla innych ludzi:

Nigdy nie lekceważ poziomu wpływu, jaki możesz mieć na czyjeś życie i jak twoje działania mogą inspirować działania innych.

A badanie przeprowadzone przez zespół ds. analizy behawioralnej udowodnił, jak wielką władzę może mieć wzór do naśladowania. Przebadali 11 000 uczniów o niskich dochodach i mniej uprzywilejowanych uczniów szkół średnich, którzy zbliżali się do wieku uniwersyteckiego, którzy nie chcieli uczęszczać na uniwersytet. Wysłali dwa listy zachęcające od studentów, którzy pochodzili z tego samego środowiska, do części z tych 11 000 osób. Trzy razy więcej studentów z grupy, która otrzymywała listy, złożyło aplikacje na uczelnie niż z grupy, która nie dostała.

Prowadząc zdrowy tryb życia, możesz być żywym testamentem, który inspiruje innych do zdrowia. Dotyczy to w szczególności twoich dzieci, które według Psychology Today w 63% przypadków przyznają, że mają wzór do naśladowania, wzorować swoje zachowanie na wzór swoich rodziców.

Może to prowadzić do nowej kariery:

Dzięki zdrowemu trybowi życia bez wątpienia zebrałeś wiele wspaniałych wskazówek dotyczących ćwiczeń, diety i budowania odporności psychicznej, które pozwoliły Ci odnieść sukces. Dlaczego nie wykorzystać tej wiedzy do pracy dla innych i jednocześnie zarobić trochę pieniędzy??

Istnieje wiele opcji kariery, z których możesz wybierać. Minq.com poinformował, że najlepsze oferty pracy dla ekspertyz zdrowotnych obejmują:

  • Dietetyk lub Dietetyk
  • Instruktor jogi
  • Pielęgniarka
  • Masażysta
  • Kręgarz
  • Osobisty trener fitness

Jeśli normalna praca biurowa nie jest twoją sprawą, możesz również rozważyć prywatne konsultacje lub blogowanie, aby podzielić się swoją wiedzą na temat zdrowia. Każda z tych opcji przyniesie przyzwoitą płacę i żadna z nich nie jest trudna do rozpoczęcia. Wystarczy skonfigurować domenę, zbudować witrynę internetową, przesłać swoje dane uwierzytelniające i jesteś gotowy do zacznij robić różnicę.

Ulepszona pamięć:

Żyjemy w świecie, który jest w ciągłym ruchu, a kiedy twoje środki do życia zależą od twojej zdolności szybkiego przywoływania informacji, nie możesz pozwolić sobie na to, by pomylić się z myślami. Niezależnie od tego, czy zdawałeś sobie z tego sprawę, czy nie, Twój zdrowy styl życia rzeczywiście może poprawić zarówno pamięć długo, jak i krótkotrwałą.

Dlaczego tak jest??

Harvard Medical School wyjaśnia, że ​​pamięć opiera się na trzech oddzielnych procesach: kodowaniu, nagrywaniu i wyszukiwaniu. Otrzymujesz informacje w fazie kodowania, przechowujesz je w fazie nagrywania, a następnie pobierasz je ze swoich banków pamięci podczas fazy pobierania.

Większość utraty pamięci jest wynikiem braku równowagi chemicznej, która pojawia się po pięćdziesiątce. Te nierównowagi w różnym stopniu utrudniają te trzy procesy. Zdrowa dieta i ćwiczenia mogą pomóc spowolnić i zapobiec tym zaburzeniom równowagi chemicznej oraz poprawić nasze funkcje poznawcze.

Możesz szybciej wyzdrowieć z kontuzji i choroby

Chociaż być może nie wiedziałeś o tym, zdrowy styl życia faktycznie zachęca do szybszego gojenia niż niezdrowy styl życia. Przyczyn tego jest kilka.

Gęstość kości i mięśni

Ćwicząc nawet zaledwie 180 minut tygodniowo, możesz mieć ogromny wpływ na tempo regeneracji kości i mięśni po kontuzji. Badanie opublikowane w Journal of the American Medical Association wykazało, że w badanej grupie kobiet dwie sesje treningu siłowego oporowego tygodniowo w ciągu roku nie tylko zapobiegły utracie masy kostnej, ale faktycznie pomogły poprawić gęstość kości.

Zmniejsza obrzęki i stany zapalne

Utrzymanie zdrowego stylu życia może również pomóc w szybszym gojeniu poprzez zmniejszenie obrzęku, którego doświadczasz. Według dr. Marka Hymana, dyrektora UltraWellness Center, stan zapalny jest przyczyną prawie wszystkich długotrwałych dolegliwości.

Zapalenie można zmierzyć w nagromadzeniu białek C-reaktywnych (CRP). Kiedy twoje ciało reaguje na kontuzję, zaczyna generować wyższy poziom CRP, aby przezwyciężyć takie cechy, jak zła dieta i brak ruchu.

Osoby, które prowadzą aktywny, zdrowy tryb życia, zwykle doświadczają mniejszych nagromadzeń CRP. Skutkuje to mniejszym obrzękiem, szybszym gojeniem i jeszcze mniejszym bólem.

To zawsze właściwa decyzja do podjęcia

To tylko kilka przykładów niektórych ukrytych korzyści zdrowego stylu życia. Mógłbym wymienić więcej, ale masz pomysł. Najważniejszą rzeczą, którą rozumiesz, jest to, że prowadzenie zdrowego stylu życia to zawsze właściwa decyzja, z tych wszystkich powodów i nie tylko.

Aby móc zainspirować innych, rozwinąć zestaw umiejętności rynkowych i szybko wyzdrowieć z kontuzji, dieta i ćwiczenia są zawsze warte poświęcenia. Nie możesz wycenić zdrowia, możesz je zastąpić pieniędzmi, ładnym domem lub wspaniałym małżeństwem. To naprawdę najbezpieczniejsza inwestycja, jaką możesz zrobić.