Od dzieciństwa czytamy w naszych książkach, że zdrowie to bogactwo, a choroba to przekleństwo. Pierwszą rzeczą niezbędną dla zdrowego zdrowia są regularne ćwiczenia fizyczne. Pomaga w trawieniu, dodaje energii, dzięki czemu utrzymuje w dobrej kondycji zarówno ciało, jak i umysł. Dzięki temu możesz przejść przez swoje prace – fizyczne i psychiczne, bez odczuwania jakiegokolwiek napięcia. Mózg nie może działać, jeśli ciało nie funkcjonuje prawidłowo. W rzeczywistości zdrowy mózg może znajdować się tylko w zdrowym ciele. Co więcej, na co przyda się wiedza książkowa, jeśli jesteśmy złamani w zdrowiu i nie możemy się wysilić??

Ćwiczenia fitness, aby Twoje ciało było sprawne

W naturalnym wigoru tego młodego wieku możemy nie odczuwać konsekwencji zaniedbania ćwiczeń fizycznych. Ale prędzej czy później uszkodzenie dotrze do nas i wtedy będziemy musieli żałować naszego obecnego zaniedbania.

Istnieje wiele zapisów, które pokazują, że dorośli powyżej 60. roku życia z dobrą sprawnością aerobową żyli dłużej niż osoby w tym samym wieku nie wysportowane, bez względu na to, ile noszą tkanki tłuszczowej. Sprawność fizyczna nie tylko obniża poziom wysokiego cholesterolu, ale także obniża ryzyko nadciśnienia i osteoporozy. Utrzymanie naszego ciała w dobrej kondycji zmniejsza również ryzyko wystąpienia dolegliwości sercowo-naczyniowych i serca. Osoba o niskim poziomie sprawności wiąże się również z dłuższymi pobytami w szpitalach po operacjach, a także zwiększa większe szanse na inne schorzenia, takie jak cukrzyca.

Najlepszą wiadomością jest to, że możemy odwrócić zegar fitness. Lata można skrócić, jeśli zwiększymy częstotliwość i intensywność naszych treningów. Naukowcy wiedzą, że osoba, która ćwiczy kilka razy w tygodniu i wkłada coraz więcej wysiłku, może znacznie zmniejszyć tempo naturalnego spadku sprawności fizycznej wraz z wiekiem. W związku z tym możesz mieć poziom sprawności osoby znacznie młodszej, a perspektywy zdrowotne osoby o połowę młodszej. Dlatego musimy regularnie ćwiczyć. Jeśli chodzi o rodzaj ćwiczeń, które nam odpowiadają, musimy również skonsultować się z naszym ekspertem fitness i postępować zgodnie z jego wskazówkami.

Wielu z nas często wprowadza się w błąd, że mniej jedzenia jest dobre dla zachowania zdrowia. Więc przejadamy się restrykcyjnymi dietami lub dużą ilością po prostu liściastych warzyw. Powinniśmy zdać sobie sprawę, że nasz organizm potrzebuje wszystkich witamin, wapnia, żelaza i innych pierwiastków, abyśmy byli zdrowi. W każdym posiłku i przekąsce należy uwzględnić dietę dobrze zbilansowaną z białkiem i węglowodanami złożonymi. Chroni nas przed przeciążeniem insuliną. Jogurt z kurczaka, indyka i niskotłuszczowy jogurt grecki zawiera wysokiej jakości białka i aminokwasy, które pomagają w regeneracji mięśni po treningu. Przestrzegaj rutyny stosowania zbilansowanej diety, aby zapewnić sobie równomierne dostarczanie wszystkich ważnych składników odżywczych.

dieta

Jedz pięć razy dziennie, w tym trzy posiłki i dwie przekąski każdego dnia. Dodanie tych pięciu posiłków dziennie stabilizuje poziom cukru we krwi, dzięki czemu nie mamy szalonych wahań nastroju ani napadów głodu. Unikaj rafinowanych węglowodanów w swojej diecie, ponieważ zwiększają one poziom cukru we krwi, co powoduje wytwarzanie nadmiaru insuliny (hormonu, który może być odpowiedzialny za zatrzymywanie zapasów tłuszczu). Więc nie powinno się unikać pieczywa, ciastek, czekolady, białego ryżu i czegokolwiek z syropem kukurydzianym lub cukrem.

Pij wodę, gdy jesteś spragniony. Dla pobudzenia wypij czarną kawę, a jeśli chcesz odpocząć, wolą wódkę martini lub podobny niemieszany, prosty napój. Unikaj soków, waniliowych latte, mojito i innych napojów gazowanych, ponieważ wszystkie zawierają niepotrzebny cukier i kalorie.

Zacznij wykonywać przynajmniej podstawowe ćwiczenia. Nawet podczas pracy warto trochę się rozciągać, ponieważ nie zakłócają one harmonogramu pracy i nie pozwalają nam uniknąć kilku problemów. Możesz nie zdawać sobie sprawy, jak ważne jest rozciąganie, dopóki nie zaczniesz odczuwać bólu pleców z powodu długich godzin siedzenia w biurze. Poniżej przedstawiamy kilka ćwiczeń, które pomogą dopasować ciało?

• Ruch szyi:

Po prostu poruszaj szyją w górę i w dół, a następnie skręcaj w lewo i w prawo.

• Rozciąganie ramion:

Wyciągnij ręce do przodu z dłońmi skierowanymi na zewnątrz i rozciągnij.

• Rozciąganie pleców:

Obie ręce z tyłu, gdy siedzisz na krześle i rozciągasz.

• Wzruszenie ramionami:

To rozluźni nasze ramiona.

• Mrugnięcie oczami:

Najlepiej zamknąć oczy na 20 sekund i odwrócić wzrok od ekranu, jeśli siedzisz przed komputerem dłużej niż pół godziny.

• Rozciąganie nóg:

Siedząc na krześle podnieś nogi równolegle do podłogi.

I chodź po schodach zamiast korzystać z windy, przynajmniej schodząc w dół, jeśli nie wspinaj się w górę.

Źródło obrazów : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10.