Kulturystyka to jedno z najtrudniejszych zadań. Aby utrzymać kulturystykę, musisz przestrzegać ścisłej diety i spożywać mocne, wysokokaloryczne potrawy. Jedzenie to najlepsze rozwiązanie, aby łatwo uzyskać kulturystykę wraz z ciężkimi ćwiczeniami. Jest tak wiele najlepszych produktów spożywczych do uprawiania kulturystyki.

Najlepsza żywność kulturystyczna

Najlepsza żywność kulturystyczna w Indiach:

Ten artykuł zawiera listę najlepszych produktów spożywczych do kulturystyki, które są bardzo zdrowe i mocne, a także łatwo dostępne w Indiach.

1. Czarna fasola:

żywność kulturystyczna

Czarna fasola to najlepsza żywność dla kulturystyki. Są bogate w witaminy B, K, C, A i mają niską zawartość tłuszczów nasyconych. Długi bok z nadmierną zawartością białka i błonnika, ta fasola zawiera 15 gramów białka i błonnika na filiżankę. Tak więc te fasolki dostarczają kalorycznych, stałych węglowodanów absolutnych do kulturystyki.

2. Soczewica:

Najlepsza żywność kulturystyczna - soczewica

Są nadziewane błonnikiem, białkiem i łagodnie trawionymi węglowodanami. Jedna filiżanka gotowanej soczewicy zawiera 230 kalorii, 18 gramów białka i 16 gramów błonnika. Soczewica występuje w trzech odmianach — brązowej, zielonej i czerwonej. Każdy z nich ma nieco inny smak; ale czerwona soczewica gotuje się w około 15 minut, podczas gdy inne zajmują 30 lub 45 minut. Węglowodany dostarczane przez soczewicę są wolno spożywane. Mogą one pomóc w utrzymaniu utraconych składników odżywczych podczas sesji treningowych. Soczewica jest najsilniejszym pokarmem kulturystycznym, dzięki któremu jesteś silniejszy.

3. Ryż brązowy:

Najlepsza żywność kulturystyczna - brązowy ryż

Brązowy ryż jest podstawą wielu diet kulturystów. Zawiera węglowodany złożone, co daje sportowcom przedłużone uwalnianie energii. Brązowy ryż można spożywać z każdym posiłkiem, co czyni go doskonałym źródłem do budowania sylwetki. To doskonałe jedzenie kulturystyczne, które ma dobry smak i zdrową kondycję.

4. Brokuły:

Najlepsza żywność kulturystyczna - brokuły

Brokuły zawierają liczne jedyne przeciwutleniacze i związki, które mogą pomóc w rozwoju zdrowia na różne sposoby, nie ograniczając się do walki z rakiem. Zawiera indol-3-karbinol i kwas D-glukarowy, które pomagają w usuwaniu nadmiaru estrogenów i toksyn z organizmu. Grupowanie tych dwóch związków w brokułach działa na rzecz usuwania nadmiaru i chemicznie podobnych estrogenów, a także wpływa na zdolność estrogenu do działania na tkanki docelowe. Pozwala to zmniejszyć niekorzystny wpływ estrogenu na cele budowy mięśni.

5. Maliny:

Maliny

Maliny pełnią wiele funkcji w budowaniu mięśni. Poprawiają zdrowie układu pokarmowego, dzięki czemu organizm jest lepszy, aby wyciągnąć wszystkie składniki odżywcze z jedzenia, które spożywasz. Zawiera również najlepszy błonnik ze wszystkich jagód, przechowując do 8 gramów na filiżankę. Utrzymanie diety bogatej w błonnik w ramach planu diety jest ważne, ponieważ działa na jelita i potwierdza, że ​​są one stonowane i w najlepszej formie. Intensywny, czerwony kolor malin symbolizuje wysoką zawartość antyoksydantów antocyjanów. Badania pokazują, że przeciwutleniacze, takie jak antocyjany, pomagają zwiększyć wrażliwość mózgu na leptynę, hormon regulujący tempo metabolizmu i wrażliwość na insulinę.

6. Kurczak:

Najlepsza żywność kulturystyczna - Kurczak

Kurczak jest również jednym z najbardziej znanych pokarmów kulturystycznych ze zdrowymi białkami i dużą ilością kalorii. Kurczak ma wiele aminokwasów i można go przyrządzić na kilka różnych sposobów, dzięki czemu nie będzie nudny. 4 uncje talerza kurczaka dają 27 gramów białka. Pierś z kurczaka ma niską zawartość tłuszczu, a ciemne mięso ma wyższą zawartość tłuszczu. Jest idealny do wymagań budowania mięśni.

7. Masło Orzechowe:

Najlepsza żywność kulturystyczna - masło orzechowe

Masło orzechowe to również silny pokarm kulturystyczny, który zawiera witaminy i białka na wysokim poziomie. Masło orzechowe jest bogate w kalorie i bogate w dobroczynne tłuszcze, a także zawiera białko. Jest niezbędnym pokarmem dla rozwoju masy i mięśni. Wytnij cheeseburgera z planu diety i dodaj kanapkę z masłem orzechowym. Pomoże Ci przybrać na wadze potrzebną do wzmocnienia.

8. Migdał:

Najlepsza żywność kulturystyczna - migdały

Zawierają białko i błonnik. Jedna szklanka pełna migdałów zawiera 160 kalorii i 6 gramów białka. Migdały są również bogate w czysto występujący typ witaminy E, czyli alfa-tokoferol; jest skutecznym wymiataczem wolnych rodników niż syntetyczne. Mają również wysoki poziom witaminy B potrzebnej do metabolizmu energetycznego, co czyni je idealnym dodatkiem do każdej diety na przyrost masy mięśniowej. To jeden z najlepszych pokarmów kulturystycznych bogatych w minerały i białka.

9. Wołowina:

Najlepsza żywność kulturystyczna - wołowina

Bez wołowiny ta lista pokarmów kulturystycznych nie może być kompletna. Wołowina zawiera żelazo, cynk i kreatynę. Cynk jest znany ze zwiększania poziomu testosteronu, żelazo jest jednym z najbogatszych metali w naszym ciele, a kreatyna jest korzystna w produkcji adenozynotrójfosforanu (energii). Tak więc wołowina jest idealną karmą na budowanie mięśni i nigdy się z niej nie nudzisz.

10. Całe jajka:

jajka i kulturystyka

Może to zabrzmieć dziwnie, ponieważ jajko ma najmniejszą zawartość białka na tej liście pokarmów kulturystycznych. Jednak w porównaniu z innymi produktami spożywczymi jajka zawierają co najmniej 6 do 8 gramów białka i cynku na jajko. Poza tym wiadomo, że są również bogate w żelazo, witaminy i wapń. Nie powinno być zbyt trudne, aby zrozumieć, że są to wszystkie niezbędne składniki potrzebne do utrzymania systemu w dobrym stanie i pracy nad ujędrnieniem mięśni.

11. Owies:

owies dobry do kulturystyki

Najlepsza żywność dla kulturystyki musi zawierać owies na liście. Płatki owsiane to w zasadzie bardzo zdrowe ziarno. Chociaż może nie być twoim ulubionym ze względu na mdły smak, ma idealną mieszankę składników odżywczych. Od błonnika po węglowodany i białka po witaminy i minerały, owies ma wszystko. Sposób, w jaki działa, polega na tym, że pomaga organizmowi powoli trawić owies, ponieważ składniki odżywcze potrzebują czasu, aby wchłonąć się do krwi. To z kolei pomaga dłużej zachować sytość, co pozwala utrzymać odpowiedni poziom cukru w ​​organizmie.

12. Szpinak:

szpinak

Nie ma przypuszczenia, że ​​to warzywo powinno znaleźć się na liście zdrowej żywności dla kulturystyki. Popeye nie tylko kochał szpinak za nic. Każde danie przygotowane ze szpinakiem może być równie smaczne i bogate w składniki odżywcze. Od żelaza po wapń, ma wszystkie najlepsze wartości odżywcze, którymi możesz się obdarzyć. Poza tym jest również kluczowym źródłem błonnika i witamin, takich jak A, C, E, oprócz witaminy B9 i K. Badania pokazują również, że obecność fitoekdysteroidów w warzywach pomaga zwiększyć szybkość wzrostu mięśni o co najmniej 20 procent. Jedynym problemem związanym z całym jedzeniem szpinaku dla wzmocnienia mięśni jest to, że musisz jeść co najmniej 2 funty szpinaku każdego dnia, jeśli chcesz czerpać korzyści.

13. Słodkie ziemniaki:

Słodki ziemniak

Podczas gdy węglowodany są ważnym składnikiem odżywczym dla twojego organizmu, odgrywają większą rolę w budowaniu mięśni. Nie tylko ujędrnia Twoje ciało, ale także sprawia, że ​​Twoje jedzenie jest smaczniejsze. Jedynym problemem jest to, że ziemniaki i ryż dają więcej kalorii niż tracisz w trakcie ćwiczeń. Zdrową zamianę można dokonać na to samo, a wygodniejszą opcją są słodkie ziemniaki. Pełne witamin, pomagają również długo utrzymywać uczucie sytości i utrzymują poziom cukru we krwi. Ziemniak to najlepszy pokarm białkowy dla kulturystyki.

14. Mleko czekoladowe:

Choć może wydawać się to trudne do przyznania, że ​​czekolada znalazła się na liście, to w rzeczywistości jest to całkiem prawdziwe. Mleko bez czekolady jest oczywiście zdrowe, jednak dodane mleko i czekolada pomagają budować więcej mięśni. Ostatnie badania dowiodły, że mleko samo w sobie powoduje wzdęcia, pomimo podawania odpowiedniej dawki wapnia. Dodana do tego czekolada skutecznie sprawiała, że ​​napój był smaczniejszy jako płynna przekąska, a także opóźniał zmęczenie po ćwiczeniach. Poza tym sprawia, że ​​czujesz się pełniejszy, ograniczając w ten sposób spożycie kalorii. To z kolei daje więcej miejsca na spożywanie odpowiedniego jedzenia na obiad. Musisz tylko upewnić się, że na cały dzień bierzesz ciemną czekoladę, a nie słodkie mleczne.

To była lista 15 najlepszych pokarmów kulturystycznych. Możesz użyć dań wyłącznie jako źródła lub połączyć dwa lub więcej z listy, aby przepis na posiłki był bardziej bogaty w składniki odżywcze i ekscytujący. Tak czy inaczej, tak długo, jak utrzymujesz dobrą dietę, dobrze jest iść.