Bez tlenu nie ma życia! Od tworzenia komórek po utrzymanie ich funkcji, tlen jest kluczowym elementem dla naszego organizmu. Jednak wiele osób boryka się z niskim poziomem tlenu z wielu powodów. Te najlepsze pokarmy bogate w tlen mogą pomóc w zrównoważeniu tlenu w organizmie i przywróceniu normalności. Te bogate w tlen pokarmy składają się głównie z zielonych warzyw, owoców, nasion, kiełków i orzechów. Logika tych produktów polega na tym, że mają wysoką zawartość wody, która zawiera 2 części tlenu. Wraz z tym są naładowani Rzućmy okiem na każdy z tych produktów bogatych w tlen.

żywność bogata w tlen

Najlepsza lista pokarmów bogatych w tlen w Indiach:

Przyjrzyjmy się najlepszym pokarmom bogatym w tlen, które zapewniają nam stały dopływ tlenu i pomagają nam naturalnie poprawić nasz poziom tlenu.

1. Szpinak:

lista pokarmów bogatych w tlen

Ostatnie badania pokazują, że szpinak ma bardzo wysoką zawartość żelaza. Żelazo obecne w szpinaku pomaga rozprowadzać tlen w organizmie, dzięki czemu mózg i mięśnie pracują silniej. Oprócz żelaza jest bogata w składniki odżywcze i zaliczana jest do najzdrowszych produktów spożywczych na świecie.

2. Brokuły:

Brokuły kojarzą się z szeroką gamą korzyści żywieniowych i medycznych. Jest bardzo bogaty w dostarczanie naszym organizmowi witamin antyoksydacyjnych. Może zapewnić długoterminowe wsparcie metabolizmu tlenu w naszym organizmie. Jedz brokuły codziennie, ponieważ zawartość tlenu obecna w tej żywności pomaga w funkcjonowaniu naszych systemów na bardzo wysokim poziomie.

3. Kiełki lucerny:

Kiełkujące nasiona, które zawierają duże ilości chlorofilu, są jednym z najlepszych pokarmów zwiększających poziom tlenu. Kiełki lucerny zawierają największą ilość składników odżywczych i enzymów, które pomagają w poprawie funkcjonowania naszego organizmu. Dla utrzymania dobrego stanu zdrowia powinniśmy uwzględnić kiełki lucerny w naszym codziennym planie diety. Więc jeśli twoje nasycenie krwi tlenem zacznie jeść kiełki lucerny.

4. Awokado:

pokarmy bogate w tlen

Awokado jest doskonałe pod względem zawartości witamin i minerałów. Pomagają w poprawie ukrwienia organizmu, a także pomagają w dotlenieniu mózgu. Dzięki wysokiej zawartości wody awokado jest wspaniałe dla twojego ciała. Więc jeśli w twoim ciele występuje niedobór tlenu, zacznij regularnie spożywać awokado.

5. Czerwone jagody i niebieskie jagody:

Jednym z najlepszych sposobów na zwiększenie zaopatrzenia organizmu w tlen jest spożywanie czerwonych jagód i jagód. Zarówno jagody, jak i czerwone jagody są bogate w przeciwutleniacze. Poza tym jedzenie jagód zdecydowanie poprawia pamięć i zdolność uczenia się. Więc jeśli twoje ciało potrzebuje stałego dopływu tlenu, aby jeść więcej czerwonych i jagód.

6. Słodkie ziemniaki:

Słodkie ziemniaki są bogate w przeciwutleniacze i pomagają chronić nasze narządy przed wszelkiego rodzaju uszkodzeniami. Są one nie tylko bogate w minerały, ale także bardzo bogate w potas i magnez. Zacznij uzupełniać swoją dietę o słodkie ziemniaki; ochroni Cię przed wszelkiego rodzaju uszkodzeniami spowodowanymi dostarczaniem tlenu do komórek ciała.

7. Żelatyna organiczna:

pokarmy zwiększające poziom tlenu

Żelatyna organiczna jest wysoce wzbogacona w wapń i żelazo. Ale te składniki pomagają w sprawnym funkcjonowaniu naszego organizmu. Żelatyna organiczna pomaga poprawić zaopatrzenie naszej krwi w tlen. Jeśli twoje ciało wymaga zaopatrzenia w tlen, upewnij się, że spożywasz żelatynę organiczną, ponieważ jest ona również bogata w błonnik.

8. Arbuz:

Arbuz ma bardzo wysoką zawartość zasadową, a wartość pH arbuza wynosi ponad 9. Ale wiele osób może nie być świadomych, że arbuz jest bardzo bogaty w beta-karoten i likopen. Z powodu tych suplementów poziom tlenu w organizmie zaczyna wzrastać. Zacznij jeść arbuza, ponieważ jest to jeden z najlepszych pokarmów podtrzymujących życie.

9. Kiwi:

Kiwi jest bardzo bogaty w witaminę C niż jakikolwiek inny owoc. Kiwi zawiera liczne fitoskładniki, które pomagają w promocji Twojego zdrowia. Owoce kiwi pomagają neutralizować wolne rodniki, które uszkadzają komórki. Pomaga również poprawić zaopatrzenie komórek krwi w tlen. Więc zacznij spożywać kiwi w swojej diecie, jeśli wydaje się, że w twoim ciele występuje niedobór tlenu.

10. Cytryny:

pokarmy zwiększające dotlenienie organizmu

Cytryny to jedna z najlepszych potraw zwiększających dotlenienie organizmu. Są wypełnione jonami ujemnymi, które mogą zapewnić lepszy przepływ tlenu do komórek mózgowych. Oprócz tego cytryny są pełne potasu, który może poprawić naszą sprawność umysłową i utrzymać aktywność. Codzienne wypicie szklanki soku z cytryny może skutecznie poprawić stan zdrowia.

11. Rośliny strączkowe:

Rośliny strączkowe zawierają związek zwany Leghamoglobiną, który jest nośnikiem tlenu. Środek ten znajduje się w obfitości w brodawkach roślin strączkowych. Badania pokazują, że Leghamoglobina ma wyższe powinowactwo do tlenu i może przechowywać go przez kilka sekund. Spożywając rośliny strączkowe w dużych ilościach, poziom tego związku może również wzrosnąć, co skutkuje lepszym zaopatrzeniem w tlen.

12. Owoce morza i mięso:

Jednym z kluczowych minerałów potrzebnych do zatrzymywania tlenu jest żelazo. Niedobór żelaza może prowadzić do słabego zaopatrzenia organizmu w tlen. Owoce morza i mięso to dwa ważne źródła pochodzenia zwierzęcego, które zawierają żelazo. Oba te pokarmy mogą pomóc w zwiększeniu zawartości hemoglobiny, co z kolei prowadzi do lepszego przepływu tlenu.

13. Papryka (kajenna), kantalupa:

źródła żywności tlenowej

Pokarmy takie jak papryka, kantalupa i pieprz cayenne mają dużą zawartość wody, która może zapewnić organizmowi niezbędny tlen. Te pokarmy zawierają również dobry poziom witaminy A, która jest naturalnym przeciwutleniaczem zwalczającym wolne rodniki. Oprócz tych korzyści owoce te są również bogate w błonnik pokarmowy, który zapewnia lepsze zdrowie jelit.

14. Słodkie winogrona i gruszki, marakuja, rodzynki, ananas, soki warzywne:

Owoce te są niesamowitym źródłem przeciwutleniaczy, które mogą redukować wolne rodniki w organizmie. Wolne rodniki uszkadzają komórki w ciele, co prowadzi do słabego zaopatrzenia w tlen i ostatecznie do nieprawidłowego funkcjonowania. Włączenie tych owoców do codziennej diety może pomóc w zapobieganiu wielu śmiertelnym chorobom, abyś mógł cieszyć się lepszym zdrowiem.

15. Soki owocowe, kiwi, cykoria:

Soki owocowe, kiwi i cykoria to najlepsze źródła flawonoidów, które są naturalnymi przeciwutleniaczami. Pomagają w natychmiastowym dodaniu energii i odświeżeniu ciała. Dzięki wysokiej zawartości naturalnej wody soki owocowe mogą oczyszczać Twój system i promować lepsze zaopatrzenie organizmu w tlen. To jedna z najlepszych potraw zawierających tlen.

Wszystkie te pokarmy mają wysoką zawartość zasad, o których wiadomo, że zwiększają przepływ krwi w organizmie. Przy wartości pH 8,5 te źródła pożywienia tlenowego mogą sprzyjać lepszej absorpcji tlenu na poziomie komórkowym. Zwiększają również zdolność lepszego pozyskiwania witamin i minerałów w organizmie. Dodanie tych owoców do codziennej diety może kontrolować problemy z oddychaniem, zapobiegać chorobom serca, a nawet chronić organizm przed wieloma nowotworami. Przejdź na tlen, aby mieć lepsze życie!