Czy zauważyłeś obrzęk stóp, dłoni lub innych kończyn? Ten stan jest medycznie nazywany „obrzękiem”, który może wpływać na pojedynczą część lub nawet całe ciało. Aby pomóc Ci poradzić sobie z tym stanem, przygotowaliśmy listę produktów spożywczych do leczenia obrzęków. Wcześniej zrozummy, co powoduje obrzęk. Kiedy lokalne naczynia krwionośne pękają, wyciekają płyn do otaczających tkanek, powodując stan zapalny w okolicy. Kilka czynników, takich jak ciąża, uraz, dieta wysokosodowa, otyłość itp., może prowadzić do obrzęku. Poniżej wymieniono dietę do leczenia obrzęków, która składa się z wielu produktów spożywczych do naturalnego leczenia obrzęków. Sprawdź je.

Najlepsze pokarmy do naturalnego leczenia obrzęków

Najlepsze pokarmy do leczenia obrzęków:

Tutaj wymieniliśmy 15 najlepszych produktów spożywczych do leczenia obrzęków. Przyjrzyjmy się im.

1. Awokado:

pokarmy na obrzęki

Awokado to najlepsza żywność do leczenia obrzęków. Owoc ma mnóstwo zalet i skutecznie obniża poziom cholesterolu. Jeśli chodzi o leczenie obrzęków, możesz spożywać awokado z zamkniętymi oczami. Zawiera kwasy tłuszczowe omega-3 i ma zdolność szybkiego spalania tłuszczu.

2. Szpinak:

Szpinak to inne świetne produkty do leczenia obrzęków. Jest jednym z najzdrowszych warzyw wszechczasów ze względu na wysoką zawartość witamin i minerałów. Ta żywność jest bogatym źródłem potasu i zawiera inne cenne pierwiastki, takie jak żelazo, mangan itp. Jeśli chodzi o witaminy, szpinak jest wzbogacony o witaminę C i E, które działają również jako silne przeciwutleniacze.

3. Pietruszka:

Zioło to jest doskonałym źródłem błonnika pokarmowego i żelaza. Oprócz tego zawiera witaminy, takie jak witamina B1 i B2. Wysoka zawartość witamin w tym pokarmie usprawnia proces spalania tłuszczu. W porównaniu z innymi ziołami jest najbogatszym źródłem witamin i minerałów oraz skutecznie leczy obrzęki.

4. Suszone Morele:

Morele są naładowane potasem i są bogatym źródłem błonnika pokarmowego. Ten owoc zawiera witaminę A, która jest jednym z najlepszych związków rozpuszczalnych w tłuszczach. Owoc ten promuje zdrowe kości i mięśnie i jest często polecany przez lekarzy osobom ze skłonnością do zaćmy.

5. Banan:

dieta lecząca obrzęki

Banan jest wzbogacony w żelazo i jest używany jako skuteczny owoc dodający energii przed wysiłkiem fizycznym. Ten owoc jest lekkostrawny i odpowiedni dla osób w każdym wieku. Wraz z wysoką zawartością żelaza owoc ten jest wzbogacony o potas i mangan. W owocach zawarte są cenne witaminy, takie jak B2, B6 i Niacyna, które skutecznie obniżają ciśnienie krwi.

6. Pomidory:

Pomidor jest bogatym źródłem potasu. Zmniejsza poziom sodu w organizmie, co prowadzi do retencji wody. Pomidory działają również jako oczyszczacze krwi, oczyszczając organizm z toksyn. Jest to jeden z najlepszych pokarmów do leczenia obrzęków, a codzienne spożywanie pomidorów skutecznie zmniejszy obrzęk.

7. Rodzynki:

Wszyscy wiemy o wysokiej zawartości potasu w rodzynkach. Taka zawartość potasu zmniejsza obrzęki i skutecznie zmniejsza obrzęki. Wypłukują płyn i zmniejszają obrzęk. Mają również właściwości przeciwzapalne, które mogą zmniejszać stan zapalny wywołany przez obrzęk.

8. Warzywa liściaste:

Warzywa liściaste są bogate w magnez, który może zmniejszyć obrzęk kończyn. Są również wspaniałe w utrzymaniu zdrowego ciała dzięki dużej ilości witamin i minerałów. Warzywa liściaste zawierają również niski poziom sodu, co może zmniejszać zatrzymywanie wody w organizmie.

9. Jogurt:

plan diety obrzękowej

Jogurt zawiera 141 mg potasu wraz z innymi białkami i tłuszczami. Taki potas wystarcza do leczenia obrzęków. Przyjmując samą naturalną żywność, możemy skutecznie leczyć obrzęki w domu bez żadnych leków. Możesz przygotować swój plan diety na obrzęki, który obejmuje wszystkie te naturalne pokarmy, aby uzyskać lepsze wyniki.

10. Łosoś:

Badania pokazują, że ludzie, którzy jedzą tłuste ryby, takie jak łosoś, są mniej podatni na obrzęki niż ci, którzy wolą jeść czerwone mięso. Łosoś może pomóc w zmniejszeniu stanu zapalnego dzięki wysokiej zawartości potasu. Łosoś ze względu na niską zawartość sodu może zapobiegać gromadzeniu się wody w organizmie.

11. Orzechy:

Wiadomo, że jedzenie mieszanki orzechów pomaga w obrzękach. Orzechy są bogate w magnez i ubogie w sód. Może to zapobiec zatrzymywaniu wody w organizmie. Należy jednak unikać spożywania solonych lub przyprawionych orzechów, ponieważ są one naładowane sodem. Zdecyduj się na niesezonowane orzechy, aby zauważyć różnicę.

12. Słodkie ziemniaki:

Wiadomo, że słodkie ziemniaki są jednym z najlepszych produktów spożywczych do leczenia obrzęków. Są naładowane wartościami odżywczymi i robią wiele dobrego dla ciała. Będąc bogatym w witaminę B12, słodkie ziemniaki mogą pomóc w zmniejszeniu obrzęku i stanu zapalnego kończyn. Dla lepszej ulgi można je spożywać w różnych formach.

13. Oliwa z oliwek:

lista pokarmów moczopędnych na obrzęki

Oliwa z oliwek to jeden z najbardziej odżywczych olejów na świecie! Są znane ze swoich właściwości przeciwzapalnych, które mogą zmniejszyć obrzęk ciała. Ten wspaniały olej jest również znany z tego, że przy regularnym stosowaniu zmniejsza chroniczne obrzęki. Włączenie oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia do codziennej diety może skutecznie złagodzić objawy.

14. Olej kokosowy:

Jeśli szukasz naturalnych pokarmów, które zmniejszają obrzęki, wypróbuj olej kokosowy. Masowanie dotkniętych chorobą części olejem kokosowym może złagodzić ból i obrzęk. Oprócz tego możesz zastąpić zwykły olej do gotowania olejem kokosowym, aby uzyskać lepszy smak i lepsze korzyści zdrowotne. Upewnij się, że bierzesz wyłącznie ekologiczny, tłoczony na zimno olej kokosowy.

15. Herbata z mniszka lekarskiego:

pokarmy do leczenia obrzęków

Stosowanie herbaty z mniszka lekarskiego jako środka moczopędnego znane jest nam od niepamiętnych czasów. Herbata z mniszka może pomóc w wypłukaniu nadmiaru wody w postaci moczu. Może nawet ukoić twoje ciało i uspokoić umysł. Filiżanka herbaty z mniszka lekarskiego może szybko leczyć objawy obrzęku.

Teraz, gdy dowiedziałeś się o tych produktach w leczeniu obrzęku, nadszedł czas, aby dobrze je wykorzystać. Obrzęk nie jest niebezpieczną chorobą, chyba że jest spowodowany problemami z sercem lub wątrobą. Wraz z przyjmowaniem tych pokarmów bardzo ważne jest odpoczynek stóp lub dotkniętych chorobą kończyn. Możesz wykonać delikatny masaż dla lepszego krążenia krwi i zmniejszenia obrzęków. W przypadku obrzęku sugeruje się również noszenie skarpet uciskowych. Wypróbuj je i daj nam znać o swoich doświadczeniach.