Świat jest teraz w dziwnym miejscu, gdzie z rąk szefa kuchni, który rządzi kubkami smakowymi głodnego człowieka, co jakiś czas budzą się do życia nowe przepisy. Świat domagał się dobrego jedzenia, ale nie kosztem drętwienia kubków smakowych, a teraz wysiłek jest realny. „Zdrowie” stało się świadomym słowem, w którym większość obserwatorów wagi chce wybierać zdrowe, ale smaczne jedzenie. Dobrodziejstwem dla tej sytuacji jest łączenie jednego elementu jedzenia z drugim, w ten sposób ożywiając niebiańskie podniebienie. Poniżej znajduje się lista niektórych zdrowych kombinacji, które możesz chcieć skosztować.

Zdrowe połączenia żywności

Najlepsze kombinacje zdrowej żywności:

1. Płatki owsiane i jagoda:

Zestawy zdrowej żywności z płatkami owsianymi i jagodami

Twoje poranne śniadanie składa się z miski ciepłego mleka, płatków owsianych i jagód posypanych na wierzchu. Jest to uważane za jeden z najbardziej ruchliwych pomysłów na śniadanie, które dbają o Twoje zdrowie. Podczas gdy borówka jest potęgą manganu, witaminy C i przeciwutleniaczy, mąka owsiana od zawsze była chwalona za autentyczną opiekę zdrowotną, w której spełnia kryteria trawienia i odchudzania.

2. Szpinak i Jajko:

szpinak i jajka najzdrowsze kombinacje pokarmowe

Następnym razem, gdy będziesz grzebać w przygotowaniu sobie kanapki, upewnij się, że dodasz trochę świeżej zieleniny do jajka i majonezu. Mieszanka liści szpinaku i jajek może być również używana jako sałatka i jest bardzo bogatą kombinacją, w której jajko zapewnia bogactwo białka, a zieleń zawiera niezbędną witaminę A, która może pomóc w ślepocie nocnej, degeneracji mięśni i wielu innych.

3. Jogurt bananowy:

zdrowe kombinacje bananów i jogurtów na odchudzanie

Pustynia nigdy nie może być tak zdrowa jak jogurt bananowy. Możesz zmieszać go z kremem lub po prostu zrobić z niego koktajl, tak czy inaczej, ta potęga witaminy K, gdy zmiesza się z pysznym jogurtem, nie tylko pęknie kubki smakowe, ale także pomoże ci zachować dobrą kondycję i zdrowie. W ciepłe letnie dni jogurt pomaga się ochłodzić, a banan jest po prostu przyjacielem jogurtu.

4. Makaron i Pietruszka:

Najlepsze zdrowe kombinacje z makaronem i pietruszką

Makaron to powszechne domowe danie, które często spożywamy podczas lunchu lub rodzinnego obiadu. Teraz, gdy wkładasz parujący makaron na talerz, upewnij się, że posyp żarcie wystarczającą ilością pietruszki, nie tylko ze względu na smak, ale po prostu dlatego, że te dwa P są nieodparcie zdrowe dla Twojego organizmu. Naukowcy często twierdzą, że te dwa połączone razem zapewnią Ci dobroczynność pszenicy dla trawienia i witaminy K dla silniejszych, zdrowszych kości.

5. Jabłko i mleko:

jabłko i mleko najlepsze kombinacje żywności dla zdrowia

Kiedy pracowite poranki nie pozwalają ci zjeść porządnego śniadania, zawsze możesz liczyć na zdrową chrupkę świeżego czerwonego jabłka i sparować ją ze szklanką mleka, czy to odtłuszczonego, czy beztłuszczowego. Cytat „jabłko dziennie trzyma lekarza z daleka” mówi sam za siebie, a wapń i witaminy pochodzące z mleka pomogą ci ukoić jabłko bez przeszkód.

6. Sałatka migdałowa:

Sałatka migdałowa zdrowe kombinacje posiłków

Następnym razem, gdy przygotujesz sałatkę, wymieszaj kilka prażonych migdałów z oliwą z oliwek i posyp je w mieszance. Zasadniczo musi to być zielona sałata z moszczami, takimi jak sałata, szpinak, seler i pietruszka. Migdały inne niż utrata masy ciała zawsze były związane z doładowaniem energii i łącząc je z podstawowymi składnikami zieleni, możesz po prostu mieć to, co najlepsze z nich wszystkich.

7. Łosoś i czerwone wino:

łosoś i czerwone wino

Na wyśmienity obiad przygotuj sobie filet z pieczonego łososia posypany niezbędnymi ziołami i popij go odrobiną merlota. Często czerwone wino pomaga lepiej trawić jedzenie, a sam łosoś jest wzbogacony w naturalne składniki odżywcze. Zadaniem czerwonego wina jest upewnienie się, że morfologia krwi jest prawidłowa, a trawienie prawidłowe.

8. Zielona herbata i cytryna:

herbata cytrynowa i zielona

Jedna z najczęściej omawianych kombinacji żywności pochodzi z parującej filiżanki codziennej zielonej herbaty. Teraz tak przydatna, jak jest, zielona herbata zwykle nie jest liderem gustów i właśnie dlatego cytryna musi tam być. Zdrowe przeciwutleniacze i witamina C z cytryny mogą zdziałać cuda z zieloną herbatą.