Wstawanie wcześnie na poranny spacer lub bieganie jest znacznie prostsze niż po zajęciach. Zanim pójdziemy na spacer, naprawdę musimy ubrać się w odpowiedni strój. Ale oprócz ubrań kluczową rolę odgrywa nawet odpowiedni rodzaj jedzenia. Chodzenie lub bieganie na pusty żołądek szkodzi naszemu zdrowiu. Ale jeśli planujesz zjeść ciężkie śniadanie, to sugerowałbym porzucenie pomysłu porannego biegania. Oto rozszerzona lista produktów, których należy unikać przed wyjściem na spacer lub bieganie.

Najlepsze potrawy, których należy unikać przed pójściem na poranny spacer lub bieganie:

1. Mleko:

Jedzenie, którego należy unikać przed pójściem na poranny spacer lub bieg 1

Powinieneś unikać mleka przed pójściem na poranny spacer lub bieganie. Udowodniono, że zazwyczaj produkty mleczne powodują problemy żołądkowo-jelitowe. Mleko jest bardzo bogate w laktozę. Często widzimy, że cukier obecny w mleku powoduje skurcze lub bóle brzucha. Staraj się więc nie pić mleka, ponieważ może to nawet spowolnić poziom energii, a także utrudnia wchłanianie węglowodanów w organizmie.

2. Chleb:

Jedzenie, którego należy unikać przed pójściem na poranny spacer lub bieg 2

Wiele osób woli spożywać chleb przed pójściem na poranny bieg. Należy całkowicie unikać tych pokarmów bogatych w błonnik, ponieważ ich trawienie zajmuje znacznie więcej czasu i może po prostu pozostać w przewodzie pokarmowym przez dłuższy czas. Bieganie po zjedzeniu kanapki lub zwykłego chleba często może powodować skurcze lub nudności i nie należy go spożywać.

3. Jajka / Omlety:

Jedzenie, którego należy unikać przed pójściem na poranny spacer lub bieg 3

Jeśli wybierasz się na spacer, unikaj gotowanych jajek lub grillowanych omletów. Jajka są doskonałym źródłem chudego białka i nie dostarczają Ci żadnego źródła energii. Białko trwa znacznie dłużej w trawieniu i może powodować nudności lub biegunkę. Staraj się więc nie uzupełniać swojego organizmu jajkami przed wyjściem na spacer.

4. Pikantne potrawy:

Jedzenie, którego należy unikać przed pójściem na poranny spacer lub bieganie 4

Ludzie zwykle objadają się makaronem lub pikantnym meksykańskim wczoraj wieczorem, ponieważ mają wrażenie, że dodaje im to energii. Przestań jeść coś pikantnego wcześnie rano przed bieganiem lub spacerem, ponieważ mają tendencję do spalania większej ilości kalorii niż jest to wymagane. Te pikantne potrawy mogą nawet powodować zgagę. Więc jest dodawany do listy produktów, których należy unikać przed uruchomieniem.

5. Napoje energetyczne:

pokarmy, których należy unikać przed bieganiem

Większość napojów energetycznych jest wypełniona węglowodanami lub cukrem i należy ich całkowicie unikać, gdy wychodzisz na poranny spacer lub bieganie. Może powodować problemy żołądkowo-jelitowe, wzdęcia, a w niektórych przypadkach zmęczenie. A najważniejsze jest to, że nie utrzymują nawodnienia z powodu, dla którego pijesz te napoje.

6. Sok pomarańczowy:

Jedzenie, którego należy unikać przed pójściem na poranny spacer lub bieganie 6

Planujesz iść na poranny spacer lub biegać i chcesz przygotować listę produktów, których należy unikać przed bieganiem, a następnie najpierw odmówić soku pomarańczowego. Nie mówię, że idź na pusty żołądek, ale nie pij szklanki soku pomarańczowego, zamiast tego bardziej wskazane jest zjedzenie pomarańczy. Sok pomarańczowy zawiera dużo cukru i kiedy dostanie się do organizmu, może spowodować załamanie cukru we krwi.

7. Koktajle proteinowe:

Jedzenie, którego należy unikać przed pójściem na poranny spacer lub bieganie 7

Wiele osób woli połykać koktajle proteinowe przed wyjściem na spacer. Często myślą, że to zdrowe. Nie będziesz świadomy, że te koktajle proteinowe zawierają dużo przetworzonych składników, cukru i węglowodanów, co powoduje skurcze, bóle brzucha i wzdęcia.

8. Migdały i orzechy:

Biegacze powinni unikać migdałów i orzechów

Ludzie zwykle napychają się dużą ilością migdałów i orzechów przed pójściem rano pobiegać lub spacerować. Ale wielu może nie zdawać sobie sprawy, że te pokarmy o znacznie dłuższym czasie trawienia mogą nawet powodować problemy żołądkowo-jelitowe. Więc przestań jeść migdały i orzechy na pusty żołądek.

9. Kofeina:

Obraz koncepcyjny przedstawiający czas na codzienną dawkę kofeiny z widokiem z góry na zgrabny układ dwunastu różnych filiżanek, kubków i szklanek wypełnionych gorącą świeżą herbatą i kawą na szaro

Picie herbaty lub porannej kawy przed wyjściem na spacer lub bieganie jest bardzo niekorzystne. Kofeina zwykle powoduje wiele problemów związanych z żołądkiem. Dlatego biegacze starają się unikać herbaty lub kawy we wczesnych godzinach porannych, ponieważ może to powodować skurcze lub biegunkę.

Jeśli chcesz zacząć chodzić lub biegać rano, powinieneś wiedzieć o pokarmach, których należy unikać przed bieganiem lub chodzeniem, w przeciwnym razie będziesz musiał przerwać bieganie w środku z powodu bólu brzucha lub innych problemów zdrowotnych.