Żywność o ujemnej kaloryczności zasadniczo dotyczy żywności, która wymaga więcej energii w porównaniu z ilością, którą dostarcza. Tego typu pokarmy wymagają dużo energii do trawienia. Pokarmy niskokaloryczne polecane są osobom będącym na diecie mającej na celu schudnięcie. Nie poczujesz się głodny, ponieważ te produkty wymagają dużo czasu, aby się rozłożyć w porównaniu z innymi, które również do pewnego stopnia spalają tłuszcz. Napoje chłodzone są ujemne pod względem kalorii.

Najlepsze jedzenie o ujemnej kaloryczności

Najbardziej skuteczne pokarmy o ujemnej kaloryczności do utraty wagi:

Poniżej znajdują się niektóre z najlepszych pokarmów ujemnych pod względem kalorii.

1. Seler:

żywność o ujemnej kaloryczności

Ta żywność ma niską zawartość błonnika i zawiera dużą ilość wody w porównaniu do ilości błonnika. Świetnie smakuje i jest jednym z najlepszych warzyw, które powinieneś jeść. To warzywo zapewni Twojemu organizmowi najmniejszą możliwą ilość kalorii i prawie wypali poziom energii potrzebny do trawienia. Seler utrzyma żołądek przez długi czas i zmniejszy chęć jedzenia. Doprowadzi to ostatecznie do mniejszego spożycia żywności i niskiego wzrostu cząstek kalorii.

2. Grejpfrut:

Pokarmy o ujemnej kaloryczności 2

Grejpfrut spala więcej kalorii niż sam zawiera. Ten owoc ma wiele zastosowań w dziedzinie zdrowia i urody, a także spala kalorie. Duża część tego owocu to woda, a reszta to w zasadzie pasza objętościowa. Grejpfruty są naładowane unikalnym błonnikiem zwanym pektyną, który jest korzystny w zmniejszaniu bólu. Ten rodzaj błonnika również utrzymuje pełny żołądek. Grejpfrut jest również uważany za skuteczny składnik większości naturalnych środków do walki z chorobami serca.

3. Zielone warzywa liściaste:

Pokarmy o ujemnej kaloryczności 3

Zielone warzywa liściaste powinny być zawarte w diecie spalającej tłuszcz, ponieważ są one produktami antykalorycznymi. Te pokarmy zawierają duże ilości wody. Ilość błonnika w zielonych liściach jest prawie równa ilości wody. Twój żołądek będzie potrzebował dużo czasu na strawienie błonnika zawartego w tych pokarmach, co zdecydowanie zmniejszy tempo przyjmowania pokarmów. Sałaty są również skutecznymi pokarmami antykalorycznymi.

4. Cytryna:

Pokarmy o ujemnej kaloryczności 4

Sok z cytryny lub cytryny to popularne jedzenie antykaloryczne. Nie można lekceważyć dobroci cytryn w dziedzinie zdrowia. Cytryna po zmieszaniu z gorącą wodą (ciepłą wodą cytrynową) tworzy skuteczny roztwór detoksykujący. Właściwe spożycie cytryn zmniejszy ilość kalorii w Twoim organizmie.

5. Arbuz:

Pokarmy o ujemnej kaloryczności 5

Ten owoc skutecznie zmniejsza tempo spożycia kalorii. Arbuz zawiera bardzo mało kalorii i jest prawdopodobnie najlepszym antykalorycznym owocem wszechczasów. Ten owoc ma mnóstwo zastosowań. Na przykład – w sałatkach, sokach lub zmieszanych z innymi owocami. Owoce są bogate w witaminę B i inne niezbędne minerały.

6. Chude mięso o niskiej kaloryczności:

Pokarmy o ujemnej kaloryczności 6

Mięsa niskokaloryczne zawierają bardzo niski percentyl kalorii w porównaniu do zwykłych. Chude indyki, wieprzowina lub kurczak są dobrym źródłem białka i zwiększą masę ciała dzięki bardzo niskiemu percentylowi tłuszczu.

7. Buliony:

Pokarmy o ujemnej kaloryczności 7

Te niskokaloryczne produkty mają wspaniały smak i są jednym z najsmaczniejszych i najbardziej pożywnych produktów spożywczych w historii. Pokarmy takie jak buliony mogą zapewnić uczucie sytości i zmniejszyć chęć do jedzenia. Pod koniec dnia zostaniesz z odpowiednią ilością jedzenia w żołądku bez żadnych szkodliwych kalorii. Buliony są znacznie lepsze niż inne sosy i zupy.

8. Jogurt:

Pokarmy o ujemnej kaloryczności 8

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z wielu zastosowań jogurtu. Chociaż ma dużo kalorii niż powyższe produkty, jogurt może z powodzeniem spalić nadmiar tłuszczu w twoim ciele. Osobom chcącym schudnąć często poleca się jogurt.

9. Pomarańcze:

Pokarmy o ujemnej kaloryczności 9

Pomarańcze mogą skutecznie zmniejszyć ilość kalorii w twoim ciele. Ten owoc jest bardzo korzystny, jeśli jesteś na diecie redukującej tkankę tłuszczową.