Cóż, wraz ze zmieniającym się stylem życia ludzi, wielu ludzi zaczęło stosować nowy rodzaj diety, który nazywa się dietą wegańską. Ta wegańska dieta, w której osoba trzyma się tylko niektórych wegetariańskich pokarmów białkowych, ma swoje plusy i minusy, o których zawsze należy pamiętać, gdy polegasz na wegańskim białku.

Lista wegetariańskich produktów białkowych dostępna w Indiach

Czy znasz najlepsze wegetariańskie źródła białka? Czy włączyłeś do swojej diety odpowiednie wegańskie produkty wysokobiałkowe? Jeśli nie jesteś pewien, powinieneś zrewidować swoją listę produktów wegetariańskich o wysokiej zawartości białka, aby dodać do niej niektóre z najlepszych opcji białka wegańskiego.

Wiele osób uważa, że ​​nie można uzyskać pożądanej ilości białka, tylko trzymając się diety zawierającej białko wege. Z drugiej strony wiele osób otrzymuje pożądaną ilość białka z najlepszych wegetariańskich źródeł białka i spożywając wyłącznie wegetariańskie produkty o wysokiej zawartości białka.

Co to jest białko wegańskie?

Jeśli ty też nie jesteś pewien, co to jest białko wegańskie, to nie jesteś sam. Większość ludzi wciąż jest zdezorientowana tym szczegółem i w rezultacie dodaje produkty niewegańskie do listy wysokobiałkowych produktów wegetariańskich.

Białko wegańskie to białko, które uzyskuje się poprzez spożywanie wyłącznie produktów wegańskich, z wyłączeniem mięsa, jajek, produktów mlecznych i wszystkich składników pochodzących od zwierząt. W rezultacie powinieneś wybierać najlepsze wegańskie źródła białka.

Rodzaje białka wegetariańskiego:

Niezbędną rzeczą, aby wiedzieć, jak jeść białko jako weganin, ważne jest, aby wiedzieć o różnych dostępnych rodzajach białka wegetariańskiego.

Oto niektóre z dostępnych rodzajów białka wegetariańskiego:

 • Białko z owoców i warzyw.
 • Białko ze zbóż i roślin strączkowych.
 • Białko z nasion i orzechów.

Możesz spróbować wielu wegetariańskich produktów wysokobiałkowych z tych wszystkich rodzajów wegańskiego białka.

Znaczenie białka wegetariańskiego dla twojego ciała:

Ponieważ białko jest jednym z najważniejszych składników odżywczych dla organizmu, białko wegańskie ma swój własny urok. Wegetarianie, zwłaszcza weganie, muszą być szczególnie ostrożni przy spożywaniu wegetariańskich posiłków zawierających białko, aby zapewnić organizmowi wymaganą ilość białka.

Białko wegetariańskie pomaga w dostarczaniu organizmowi pożądanych składników odżywczych dla jego efektywnego funkcjonowania bez żadnych skutków ubocznych. Jednak powinieneś być pewien, że wybierasz najlepsze wegańskie produkty białkowe, aby uzyskać jak najlepsze korzyści. Te wysokobiałkowe wegańskie pokarmy pomagają organizmowi walczyć z powszechnymi problemami, a także dostarczają organizmowi pożądaną ilość energii.

Ile białka wegetariańskiego potrzebujesz??

Aby uzyskać pożądane korzyści z diety wegetariańskiej o wysokiej zawartości białka, ważne jest, aby wiedzieć, ile organizm potrzebuje białka wegetariańskiego. Według ostatnich badań organizm potrzebuje średnio 42 g białka wegetariańskiego dziennie. Dlatego powinieneś uwzględnić w swojej diecie najlepsze wegetariańskie źródła białka, które mogą zaspokoić tę wymaganą ilość białka.

Najlepsze produkty bogate w białko dla wegetarian w Indiach:

Tutaj wymieniliśmy 25 pysznych, wysokobiałkowych potraw wegetariańskich w Indiach i jak uwzględnić je w swojej diecie. Przyjrzyjmy się im.

1. Fasola: 15 gramów białka na filiżankę:

wegetariańskie źródła białka

Wiadomo, że fasola jest jednym z dobrych źródeł białka dla wegan. Filiżanka czarnej fasoli wystarczy, aby dostarczyć organizmowi około 15 g białka. Oprócz tego wiadomo, że fasola nie zawiera tłuszczów nasyconych, dzięki czemu można ją łatwo spożywać bez obawy o przybranie na wadze. Jest to jedna z popularnych potraw zawierających białko dla wegetarian, ponieważ jest łatwo dostępna i można ją szybko przygotować. Kiedy patrzysz na dietę białkową, wegetariańska fasola z pewnością będzie jedną z nazw na tej liście.

Jak włączyć do diety:

 • Możesz dodać fasolę do curry, mieszając ją z wieloma innymi warzywami, aby uzyskać korzyści dla organizmu.

2. Owies: 5 gramów białka na pół szklanki:

Spożywając pół szklanki owsa, możesz uzyskać 5 g białka wraz z kilkoma zdrowymi węglowodanami, które mogą pomóc w poprawie metabolizmu organizmu. Możesz dodać owies do swojej bogatej w białko diety warzywnej i możesz bezproblemowo wzbogacić swoje ciało o pożądaną ilość białka.

Jak włączyć do diety:

 • Na śniadanie możesz zjeść pół miski płatków owsianych i zapewnić organizmowi pożądaną ilość białka.
 • Wraz z tym, ponieważ owies jest bogaty w błonnik, może utrzymywać Cię w sytości przez długi czas, a tym samym może pomóc w utracie wagi bez wielu zmagań.

3. Awokado: 1 gram białka w 50 gramach:

Kolejną pozycją na liście wegetariańskich produktów białkowych jest awokado. Warto wiedzieć, że 50 g świeżego awokado zawiera łącznie 1 g białka. Dzięki regularnemu spożywaniu awokado możesz spalić większość tłuszczu bez żadnych kłopotów. Jest to jedno z najlepszych dostępnych wegańskich źródeł białka, które jest popularne wśród użytkowników.

Jak włączyć do diety:

 • Możesz spożywać awokado rano lub wieczorem, aby dostarczyć organizmowi pożądanych składników odżywczych do efektywnego funkcjonowania.
 • Można je również spożywać w celu poprawy pracy układu pokarmowego oraz jako skuteczna profilaktyka zaparć.

4. Pistacje: 13 gramów białka na filiżankę:

Nie można uzupełnić listy pokarmów bogatych w białko dla wegetarian bez podania w niej nazwy pistacji. Pistacja jest również znana jako jedna z najlepszych wegetariańskich potraw białkowych, ponieważ jedna filiżanka pistacji może dostarczyć 13 g białka. Oprócz tego jest to niskokaloryczny orzech, dzięki czemu stanowi skuteczną dietę wegetariańską o niskiej zawartości tłuszczu i wysokiej zawartości białka.

Jak włączyć do diety:

 • Jest to orzech przyjazny sercu, dlatego można go spożywać, aby zapobiec kilku chorobom serca.
 • Jest również bogaty w błonnik, dzięki czemu może utrzymać uczucie sytości przez długi czas.
 • Możesz je mieć o każdej porze dnia.

5. Nasiona Chia: 4 gramy białka w 2 łyżkach stołowych:

Nasiona chia to jedna z niewielu nazw, które przychodzą na myśl, gdy myślisz o najlepszych wegańskich źródłach białka. Jednak przed spożyciem należy namoczyć nasiona chia, ponieważ zwiększy to rozmiar tych nasion chia 10 razy, a tym samym zapewni lepsze wyniki i to zbyt szybko. Około 2 łyżki nasion chia zawiera 4 g białka.

Jak włączyć do diety:

 • Z nasion chia możesz przygotować szereg koktajli proteinowych lub jako dodatek do różnych potraw.
 • To jedna z popularnych nazw wegetariańskiej diety białkowej.

6. Brokuły: 2,6 grama białka na filiżankę:

Dzięki wysokiej wartości odżywczej brokuły są jedną z popularnych potraw zawierających wegetariańskie białko. 1 szklanka brokułów zawiera około 2,6 g białka oraz wiele innych korzyści. Ponieważ brokuły są bogate w błonnik i wodę, mogą poprawić metabolizm, a także utrzymać uczucie sytości przez długi czas. Brokuły są jednym z dobrze znanych produktów z 10 najlepszych wegańskich źródeł białka, które są również sugerowane przez większość ekspertów w dziedzinie zdrowia.

Jak włączyć do diety:

 • Możesz mieć brokuły w swoich posiłkach, mieszając je z wieloma innymi warzywami, aby uzyskać korzyści dla organizmu.

7. Ryż brązowy: 5 gramów białka na filiżankę:

Brązowy ryż jest zdrowy i pełen błonnika w porównaniu z białym ryżem. Wypijając tylko filiżankę brązowego ryżu, możesz wzbogacić swoje ciało o 5 g białka. Brązowy ryż jest również popularny jako wegetariańska lista produktów białkowych do odchudzania, ponieważ ma również mniejszą liczbę kalorii. Brązowy ryż zawiera również białko wzmacniające mięśnie oraz wiele witamin i składników odżywczych, które są niezwykle korzystne dla organizmu.

Jak włączyć do diety:

 • Możesz spożywać to wysokobiałkowe, niskotłuszczowe wegetariańskie jedzenie podczas każdego posiłku, aby uzyskać najlepsze wyniki, a także możesz mieszać w nim wiele innych warzyw.

8. Gruszki: 0,6 grama białka na filiżankę:

Jeśli szukasz jednego z 10 najłatwiej dostępnych wegańskich źródeł białka, które może dostarczyć Ci również dużej ilości błonnika, możesz włączyć do swojej diety gruszki. 1 szklanka gruszki zawiera ogólnie 0,6 g białka wraz z 15% całkowitej zalecanej ilości błonnika. To idealna alternatywa dla utraty tych zbędnych kilogramów bez narażania się na problem z zatrzymywaniem wody w organizmie. Gruszki są idealną alternatywą, jeśli zastanawiasz się, jak uzyskać białko jako wege.

Jak włączyć do diety:

 • Możesz zjeść gruszkę rano jako śniadanie lub wieczorem jako przekąskę.

9. Cytryna: 2,3 grama białka na filiżankę:

Cytryna znana jest przede wszystkim z bogactwa witaminy C. Ale czy zdajesz sobie sprawę, że cytryny są również pokarmem wzbogaconym w białko dla wegetarian? 1 szklanka cytryny zawiera prawie 2,3 g białka, co sprawia, że ​​cytryna jest jednym z popularnych niskotłuszczowych wegańskich źródeł białka. Działa to również jako skuteczny środek oczyszczający i detoksykujący, który wspomaga trawienie.

Jak włączyć do diety:

 • Możesz mieć cytrynę w dowolnej postaci w swojej diecie, aby uzyskać jej korzyści.
 • Jednak najlepszą formą czerpania korzyści z cytryny jest wypicie szklanki ciepłej cytrynowej wody rano na pusty żołądek.

10. Grejpfruty: 1,8 grama białka na filiżankę:

Grejpfrut to jedna z popularnych nazw na liście pokarmów bogatych w białko dla wegetarian. Spożywając 1 szklankę grejpfruta możesz dostarczyć swojemu organizmowi 1,8 g białka. Dzięki swojemu smakowi jest również uznawany za jedno z najlepszych wegetacji białkowych, które są łatwo dostępne na rynku. Ponieważ grejpfrut jest bogaty w wodę, może być również skutecznie stosowany w zapobieganiu problemowi zatrzymywania wody w organizmie. Można to również nazwać niskotłuszczową wegetariańską opcją białkową dla wielu osób.

Jak włączyć do diety:

 • Najlepszą porą na grejpfruta jest rano lub wieczorem.

11. Migdały: 16,5 grama białka na ½ szklanki:

Migdały są jedną z dobrze znanych i popularnych opcji na liście wegetariańskich produktów białkowych. Możesz dodać migdały w wielu przepisach na koktajle proteinowe lub jako dodatek do przybrania w wielu innych przepisach. Dla wielu ludzi i ekspertów w dziedzinie zdrowia migdały są świetną opcją, znaną jako wegańska najlepsza żywność białkowa.

Jak włączyć do diety:

 • Poza tym możesz spożywać migdały rano i wieczorem, aby dostarczyć organizmowi pożądaną ilość białka.
 • Namocz część migdałów w wodzie na noc, a następnie zjedz je następnego dnia, aby uniknąć skutków ubocznych migdałów.

12. Szparagi: 2,2 grama białka na filiżankę:

Jest to niskokaloryczne warzywo, które już przy regularnym spożywaniu może zaoferować pożądaną ilość białka. 1 szklanka szparagów zawiera około 2,2 g białka, co czyni je dobrym pokarmem białkowym dla wegetarian. Jest to również jeden z preferowanych wyborów przy poszukiwaniu warzyw na odchudzanie.

Jak włączyć do diety:

 • Możesz jeść szparagi podczas każdego posiłku i możesz z tego uzyskać wymaganą ilość białka.
 • Dzięki wysokiej wartości odżywczej nie będzie błędem stwierdzenie, że jest to jedna z najlepszych wegetariańskich produktów bogatych w białko, która jest łatwa i szybka w przygotowaniu.

13. Masło orzechowe: 8 gramów białka w 2 łyżkach stołowych:

Masło orzechowe to jeden z pysznych smakołyków, które należy włączyć do wysokobiałkowej diety wegańskiej. Używając 2 łyżek masła orzechowego; możesz otrzymać 8 g białka, co jest zbliżone do dziennego zapotrzebowania niektórych osób. Masła orzechowego można używać w wielu rodzajach żywności, takich jak ciasta, koktajle itp..

Jak włączyć do diety:

 • Możesz dodać trochę masła orzechowego do ulubionych owoców lub dodać trochę do zwykłego tosty.
 • Możesz go mieć o każdej porze dnia, jednak poranki są uważane za najlepszy czas.

14. Quinoa: 8 gramów białka na filiżankę:

Kiedy szukasz diety wegetariańskiej bogatej w białko, komosa ryżowa jest jednym z popularnych produktów spożywczych, które możesz do niej włączyć. Komosa ryżowa jest uważana za dość wysoką pod względem ilości białka, ponieważ może dostarczyć około 13-14% dziennego zapotrzebowania na białko. Jest to jedna z popularnych potraw zawierających białko wegetariańskie.

Jak włączyć do diety:

 • Zagotuj surowe nasiona komosy ryżowej i dodaj trochę soli i czarnego pieprzu i zjedz jako wieczorną przekąskę.
 • Może to być idealna alternatywa dla uzyskania wymaganej wartości odżywczej wraz z białkiem.

15. Orzechy włoskie: 18 gramów białka na filiżankę:

1 szklanka posiekanego orzecha włoskiego zawiera około 18 g białka, co czyni go bogatym źródłem białka w warzywach. Regularne spożywanie orzecha włoskiego nie tylko pomoże w zaspokojeniu zapotrzebowania organizmu na białko, ale także poprawi zdrowie kości użytkownika. Orzechy włoskie są uważane za jedno z dobrych źródeł białka wegetariańskiego.

Jak włączyć do diety:

 • Dodaj trochę orzechów włoskich do sałatek i jogurtów i uzyskaj z nich pożądaną ilość białka.
 • To dość łatwy sposób na uzyskanie wymaganej wartości białka, prawda??

16. Pestki dyni: 12 gramów białka na filiżankę:

Jeśli szukasz prostego składnika, który nie tylko dostarczy Ci sporej ilości białka, ale także poprawi Twój układ odpornościowy, to pestki dyni będą właściwym wyborem. Ponieważ są bogate w cynk, mogą być stosowane do poprawy układu odpornościowego użytkowników. Do tego 1 szklanka pestek dyni zawiera około 12 g białka.

Jak włączyć do diety:

 • Możesz albo same pestki dyni, albo dodać je jako dodatki do sałatek.
 • Możesz całkowicie dodać pestki dyni jako idealną opcję na liście bogatych w białko pokarmów wegetariańskich.

17. Orzeszki pekan: 10 gramów białka na filiżankę:

Orzechy pekan zawierają zdrowy tłuszcz, który pomaga w zrównoważeniu wagi użytkowników. 1 szklanka orzechów pekan zawiera 10 g białka, co sprawia, że ​​jest to wegetariańska opcja białka o niskiej zawartości tłuszczu. Ponadto przeciwutleniacze obecne w orzechach pekan mogą pomóc w uwolnieniu stresu i zapewnieniu stabilnego zdrowia psychicznego użytkowników.

Jak włączyć do diety:

 • Aby włączyć je do swojej diety, możesz z łatwością upiec niektóre orzechy, a następnie zjeść je jako wieczorną przekąskę.
 • Może również poprawić siłę trawienia, a także stymulować wzrost włosów.
 • To jedno z łatwych źródeł białka w diecie wegetariańskiej, które można stosować.

18. Nasiona konopi: 9,2 grama białka na uncję:

Czy wiesz, że 1 uncja nasion konopi zawiera około 9,2 g białka? Jest to wegetariańskie jedzenie pełne opcji białkowych, które jest proste w użyciu i smaczne do spożycia. Nie dokładasz szczególnych starań, aby przygotować nasiona konopi, aby uzyskać wymaganą ilość białka.

Jak włączyć do diety:

 • Możesz wziąć trochę nasion konopi i upiec je, aby przygotować pyszną wieczorną przekąskę.
 • Dodaj do tego trochę soli, czarnego pieprzu i soku z cytryny, a będziesz gotowy na najbardziej niesamowitą wieczorną przekąskę, która zapewni Ci pożądaną ilość białka.

19. Orzechy nerkowca: 5,1 g białka na uncję:

Orzechy nerkowca są również jedną z popularnych nazw na liście bogatych w białko pokarmów wegetariańskich. Są dość proste w użyciu i można je zażywać o każdej porze dnia. Mówiąc o ilości białka, jaką zawierają orzechy nerkowca, około 1 uncja orzechów nerkowca zawiera 5,1 g białka. Są również dobre dla oczu, a także pomagają w utrzymaniu wszystkich funkcji ciała we właściwym ustawieniu i pracy w pożądany sposób.

Jak włączyć do diety:

 • Możesz dodać orzechy nerkowca do robienia wieczornego koktajlu lub możesz mieć same orzechy nerkowca, aby dostarczyć organizmowi pożądaną ilość białka.

20. Soja: 68 gramów białka na filiżankę:

Soja to wegetariańska żywność o wysokiej zawartości białka, która może dostarczyć organizmowi odpowiednią ilość białka. 1 szklanka soi zawiera około 68 g białka, co jest po prostu genialne dla wszystkich wegetarian. Soja odgrywa ważną rolę w diecie białka roślinnego, jak wskazuje wielu ekspertów w dziedzinie zdrowia. Soja to jedna z najbardziej białkowych wegetariańskich potraw, która może zaspokoić Twoje dzienne zapotrzebowanie na białko bez żadnych kłopotów.

Jak włączyć do diety:

 • Możesz spożywać soję podczas każdego posiłku i mieszać ją z innymi warzywami, które są również dobrym źródłem białka.

21. Soczewica: 3,1 grama białka na 1 łyżkę stołową:

Ponieważ soczewica jest bogatym źródłem błonnika, potasu i kwasu foliowego, jest bardzo popularna w utrzymaniu zdrowia Twojego serca. To idealna odpowiedź na wątpliwości dotyczące tego, jakie wegańskie pokarmy są bogate w białko. Jest to jeden z tych składników, które są sugerowane większości kobiet w ciąży w celu uzyskania odpowiedniej ilości białka i innych składników odżywczych. Z 1 łyżki soczewicy uzyskasz 3,1 g białka.

Jak włączyć do diety:

 • Możesz dodać soczewicę do każdego rodzaju zupy i innego warzywa, aby zwiększyć jej wartość odżywczą i błonnik.

22. Kiełki pszenicy: 27 gramów białka na filiżankę:

Nie przegap kiełków pszenicy, szukając najlepszego wegetariańskiego pokarmu białkowego. 1 szklanka kiełków pszenicy zawiera około 27 g białka, co czyni je jednym z popularnych pokarmów bogatych w białko wege. Jest również bogaty w przeciwutleniacze i witaminę E, dlatego służy do walki z wolnymi rodnikami, które powodują wiele problemów z organizmem.

Jak włączyć do diety:

 • Możesz zmieszać część kiełków pszenicy z jogurtem i zrobić koktajl, a następnie możesz je otrzymać, aby uzyskać pożądaną ilość białka dla twojego ciała.
 • Możesz również dodać kiełki pszenicy, gdy chcesz spróbować wegetariańskiej diety białkowej.

23. Jęczmień: 23 gramy białka na filiżankę:

Mówiąc o żywności bogatej w białko wege, jęczmień jest jedną z najłatwiejszych opcji, jakie przychodzą na myśl. 1 szklanka jęczmienia zawiera 23 g białka i jest niskokaloryczna, dzięki czemu staje się jedną z popularnych wegetariańskich produktów białkowych do odchudzania. Będąc bogatym w błonnik, może być również stosowany do poprawy trawienia i walki z problemami żołądkowymi.

Jak włączyć do diety:

 • Możesz zjeść chleb jęczmienny na śniadanie lub ugotować jęczmień jako płatki na ciepło z niektórymi sezonowymi warzywami.
 • Możesz również użyć jęczmienia jako farszu w wielu produktach spożywczych.

24. Ciecierzyca: 15 gramów białka na filiżankę:

Większość ludzi zdaje sobie sprawę, że ciecierzyca dostarcza ogromnej energii, ponieważ jest powoli trawiona przez żołądek. Ale niewielu użytkowników zdaje sobie sprawę z tego, że jest to jedna z najlepszych wegetariańskich produktów białkowych, które można włączyć do swojej diety. 1 szklanka ciecierzycy zawiera około 15 g białka wraz z dużą ilością błonnika.

Jak włączyć do diety:

 • Możesz dodać ciecierzycę do sałatek lub dodać ją do wielu innych warzyw, które również są bogate w białko.
 • Możesz również polegać na ciecierzycy, gdy musisz przejść na dietę wegetariańską o wysokiej zawartości białka.

25. Zielony groszek: 9 gramów białka na filiżankę:

Szukasz źródeł białka dla wegetarian? Jeśli tak, możesz być zaskoczony wiedząc, że zielony groszek jest jednym z najlepszych wegetariańskich pokarmów białkowych, które można włączyć do diety. 1 szklanka zielonego groszku zawiera około 9 g białka, co czyni go bogatym źródłem białka dla wegetarian. Są również bogate w wiele innych składników odżywczych, dzięki czemu stanowią kompletny pakiet dla efektywnego funkcjonowania funkcji organizmu.

Jak włączyć do diety:

 • Możesz zmieszać trochę zielonego groszku z innymi warzywami lub możesz dodać surowy zielony groszek do sałatek, aby uzyskać wymaganą ilość białka.

Jest to lista żywności bogatej w białko dla wegetarian, która zawiera niektóre nazwy produktów spożywczych, które są bogate w białko i mogą być spożywane przez użytkowników wegan. Włącz wszystkie te nazwy do swojej diety i bezproblemowo zapewnij swojemu organizmowi pożądaną ilość białka. Wszystkie te składniki można oczywiście mieszać ze sobą, aby przyrządzić wiele ciekawych potraw.

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości i obawy dotyczące jakiegokolwiek wegetariańskiego jedzenia zawierającego białko, skomentuj poniżej. Dla Twojej łatwości i wygody udzielimy Ci wymaganych informacji na temat tego, jakie potrawy wegetariańskie zawierają białko.