Cukier, także forma węglowodanów, występuje w różnych rodzajach żywności. Wiele osób często zastanawia się, co się stanie, jeśli zjemy zbyt dużo cukru w ​​naszym jedzeniu? Odpowiedź jest jeszcze prostsza – nasza kolejna insulina wzrośnie i zaczniesz przybierać na wadze. Nadmierne spożycie cukru może powodować różne problemy zdrowotne, takie jak cukrzyca, wysokie ciśnienie krwi, próchnica zębów i rak. Poniżej podana jest rozszerzona lista żywności o wysokiej zawartości cukru. Aby uzyskać zdrową i zbilansowaną dietę, spróbuj ograniczyć lub unikać tych pokarmów.

Pokarmy o wysokiej zawartości cukru:

Zobaczmy, jakie są pokarmy o wysokiej zawartości cukru, dzięki którym pacjenci z cukrem mogą być świadomi podczas ich przyjmowania.

1. Zupy w puszkach:

Pokarmy o wysokiej zawartości cukru Zupy w puszkach Jeśli spożycie twojej zupy w puszkach jest wysokie, po przeczytaniu tego bloga zacznij tego unikać. Ludzie wiedzą, że zupy w puszkach mają wysoką zawartość sodu, ale bardzo mniej wiedzą, że są całkowicie zatkane cukrem. Aby przedłużyć żywotność zupy w puszkach, jako konserwant dodaje się cukier. Więc zacznij pić więcej świeżych zup warzywnych zamiast produktów o wysokiej zawartości cukru w ​​puszkach!

2. Ciasta budyniowe i filiżanki:

Pudding and Cup Cakes Pokarmy o wysokiej zawartości cukru

Budyń i babeczki zawierają bardzo dużą zawartość cukru. Jest bogaty w węglowodany i zdecydowanie podniesie poziom cukru we krwi. Jeśli chcesz zjeść babeczki lub pudding, spróbuj poszukać w supermarkecie produktów o niskiej zawartości cukru lub puddingu. Bez cukru nie oznacza to, że budyń nie zawiera węglowodanów ani kalorii. Można się nim po prostu cieszyć z niewielkim umiarem.

3. Chleb:

Zawartość cukru w ​​chlebie spożywczym

Naukowcy udowodnili, że do niektórych rodzajów chleba, zarówno białego, jak i pełnoziarnistego, dodaje się pół łyżeczki cukru. Część cukru powstaje naturalnie w chlebie podczas procesu pieczenia, ale ludzie mogą również dodawać do niego trochę cukru. Nawet w niektórych kanapkach z supermarketu dodaje się cukry, aby osłodzić gorzki smak warzyw. Kupując chleb, szukaj więc marek bez cukru.

4. Napoje miękkie lub kędzierzawe:

Zawartość cukru w ​​żywności Napoje miękkie lub kędzierzawe

Napoje energetyczne lub zimne napoje mają bardzo wysoką zawartość cukru i należy ich unikać. Poszukaj etykiet bez dodatku cukru lub spróbuj całkowicie unikać tych napojów. Nie zawierają żadnych składników odżywczych i powodują wzrost poziomu cukru we krwi, jeśli są spożywane codziennie. Najlepsze rekomendacje to unikanie takich napojów.

5. Jogurt owocowy:

Jogurty owocowe zawierające cukier

Jogurt owocowy jest jedną z najsmaczniejszych i najwygodniejszych przekąsek, ale najważniejsze jest to, że zazwyczaj zawiera bardzo dużo cukru. Spożycie kalorii w jogurcie owocowym jest bardzo wysokie. Dodany cukier w jogurcie wiąże się z wieloma zagrożeniami dla zdrowia. Zacznij więc spożywać jogurt naturalny, który jest znacznie zdrowszy pod względem odżywczym niż jogurt owocowy.

6. Soki owocowe:

Soki owocowe Pokarmy bogate w cukier

Każdy ma przekonanie, że wszelkiego rodzaju soki są bardzo zdrowe dla ludzkiego organizmu. Ale zwykle pakowane produkty spożywcze o wysokiej zawartości cukru. Niezależnie od tego, czy pijesz sok winogronowy, czy ananasowy, wszystkie są wypełnione ogromnymi ilościami cukrów. Jeśli więc sok jest oznaczony jako 100% naturalny sok, nie zapomnij sprawdzić listy składników. Spróbuj zjeść więcej sałatek ze świeżych owoców zamiast pakowanych soków, ponieważ zawiera ona błonnik wypełniający dla Twojej diety.

7. Płatki śniadaniowe:

Na liście produktów cukrowych Płatki śniadaniowe

Często widzimy, że niektóre marki płatków śniadaniowych są bardzo bogatymi produktami o wysokiej zawartości cukru. Ilość cukru w ​​ostatnim czasie wzrosła tak bardzo, że stała się odpowiednikiem jedzenia dwóch i pół ciastek z kremem czekoladowym. Dzieci przyzwyczajają się do spożywania tak dużej ilości cukru, co może jeszcze bardziej pogorszyć ich stan zdrowia. Staraj się unikać takich zbóż.

8. Sosy pomidorowe w słoikach:

Sugar Foods Pomidory Sosy W Słoikach

Ketchup z pomidorów przechowywany w dużych słoikach, które są produktami o wysokiej zawartości cukru. Najlepszym sposobem, aby tego uniknąć, jest ograniczenie jego spożycia lub zrobienie własnego ketchupu bez cukru ze świeżymi pomidorami.

9. Batony Granola:

Wysokocukrowe batoniki Granola

Czy kiedykolwiek jadłeś batonik na śniadanie? Niektóre marki batonów Granola mają wysoką zawartość cukru. Mają nie tylko wysoką zawartość cukru, ale także zwiększają ilość przyjmowanych kalorii. Więc zamiast próbować batoników Granola, spróbuj zamiast tego jeść owoce i garść całych orzechów!

Sztuczny cukier jest zdecydowanie twoim największym wrogiem i może tylko zwiększyć twoje choroby zdrowotne. Te pokarmy zawierają nie tylko wysokie tłuszcze, węglowodany i kalorie, ale mogą również zwiększać ciśnienie krwi i poziom cukru. Ogranicz więc spożycie tych pokarmów w swoim regularnym planie diety. Jeśli chcesz je jeść za wszelką cenę, spróbuj wybierać produkty bez cukru, które są dostępne na rynkach.