Refluks kwasu to powszechna, ale uciążliwa dolegliwość, która może powodować nudności i nudności przez cały dzień. Refluks kwasowy jest zwykle spowodowany spożywaniem tłustych lub pikantnych potraw, które trudno trawi żołądek. Chociaż można w dużej mierze unikać takich pokarmów, istnieje wiele innych przyczyn, takich jak otyłość, brak ruchu lub niektóre leki, które mogą wywołać refluks żołądkowy.

Zdrowa żywność do walki z refluksem kwasu

W takich okolicznościach obserwowanie tego, co jemy, ma duży wpływ na zapobieganie i łagodzenie refluksu żołądkowego. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o zdrowej żywności, która zwalcza lub zapobiega refluksowi kwasu.

Zdrowa żywność na refluks kwasu:

1. Płatki owsiane:

Zjedzenie dużego tłustego śniadania może powodować refluks na samym początku dnia. To z pewnością zrujnuje cały dzień. Chociaż śniadanie jest uważane za najważniejszy posiłek w ciągu dnia, należy położyć nacisk na spożywanie posiłku, który jest lekki dla żołądka, a jednocześnie sycący. Nie ma lepszej opcji niż płatki owsiane bogate w błonnik, które nie powodują refluksu żołądkowego i wspomagają trawienie podczas pierwszego posiłku w ciągu dnia.

2. Imbir:

Zdrowa żywność, która zwalcza refluks kwasowy 2

Imbir jest z pewnością twoim najlepszym przyjacielem, jeśli chodzi o refluks żołądkowy. Spożywanie niewielkiej ilości imbiru nie tylko zwalcza refluks kwaśny, ale zapewnia ulgę w bólu gardła i zgagach spowodowanych refluksem kwaśnym.

3. Aloes:

Zdrowa żywność, która zwalcza refluks kwasu 3

Chociaż aloes jest powszechnie znany ze swoich wielu właściwości leczniczych, mało znany jest fakt, że aloes jest dość skuteczny w walce z refluksem kwasu. Powszechnie dostępna jako roślina doniczkowa, można z łatwością spożyć kilka liści aloesu, aby zwalczyć refluks żołądkowy lub kupić go w postaci płynnej w supersklepie.

4. Zielona Sałatka Liściasta:

Zdrowa żywność, która zwalcza refluks kwasowy 4

Prosta zielona sałata liściasta może pomóc w walce z refluksem żołądkowym. Aby zmaksymalizować jego moc, należy unikać sałatek z cebulą, majonezem, twarogiem lub pomidorami, ponieważ może to tylko pogłębić problem. Do smaku można dodać łyżkę sosu sałatkowego, takiego jak oliwa z oliwek.

5. Banany:

Zdrowa żywność, która zwalcza refluks kwasu 5

Banany można łatwo ukoronować supergwiazdą królestwa owoców. Z łatwością jeden z najbardziej dostępnych owoców, banany, znane są z wielu korzyści zdrowotnych. Teraz możemy dodać do listy ulgę w refluksie kwaśnym. Przy pH 5,6 banany są darem niebios dla osób cierpiących na refluks żołądkowy.

6. Melon:

Zdrowa żywność, która zwalcza refluks kwasu 6

Przy równowadze pH 6,1 melony pomagają złagodzić refluks żołądkowy, jednak niewielki procent ludzi może mieć trudności z trawieniem i powinien unikać melona. Podobne owoce, takie jak kantalupa, arbuz i spadź, również zwalczają refluks żołądkowy.

7. Koper włoski:

Zdrowa żywność, która zwalcza refluks kwasu 7

Bogaty w smak, z równowagą pH 6,9, koper włoski jest zdrowym dodatkiem do Twojej diety, jeśli refluks jest stałym problemem w Twoim życiu. Zielony i soczysty koper można łatwo dodać do sałatek, aby pomóc Ci w walce z refluksem kwaśnym.

8. Drób:

Zdrowa żywność, która zwalcza refluks kwasu 8

Drób, taki jak kurczak czy indyk, jest integralnym dodatkiem do diety w walce z refluksem żołądkowym. Kurczaka lub indyka najlepiej gotować, grillować lub podawać w formie sałatki na wypadek refluksu żołądkowego. Smażenie lub gotowanie w przyprawach może jeszcze bardziej zaostrzyć problem i zaprzepaścić cel walki z refluksem kwasu bez rezygnacji z niezbędnych białek.

9. Owoce morza:

Zdrowa żywność, która zwalcza refluks kwasu 9

Owoce morza, takie jak ryby, krewetki, homary i inne odmiany skorupiaków, są bezpieczne do spożycia i mogą pomóc w walce z refluksem żołądkowym. Owoce morza najlepiej grillować, smażyć lub piec, gdy mamy do czynienia z refluksem kwasu. Gotowanie w ciężkich przyprawach lub smażenie może dodatkowo pogorszyć problem. Aby uzyskać maksymalne korzyści, najlepiej spożywać dzikie ryby zamiast ryb hodowlanych.