Rak to epidemia o ogromnych rozmiarach, jednak dzięki nowoczesnej medycynie i ciągłym badaniom, nowotwory w wielu postaciach są dość uleczalne. Naukowcy powiązali nowotwory w wielu postaciach ze złą dietą i złym stylem życia, przez co zdrowa dieta, obok leków i chemioterapii, jest integralnym sposobem leczenia, a nawet profilaktyki. Holistyczne podejście do walki z rakiem polega na codziennym spożywaniu zwalczających raka owoców i warzyw, które są bogate w przeciwutleniacze, witaminy, foliany i właściwości przeciwzapalne. Podczas gdy gotowanie często prowadzi do utraty tych właściwości leczniczych, najlepszym rozwiązaniem są soki i koktajle. Czytaj dalej, aby uzyskać wgląd w kilka prostych soków, które pomogą w walce z rakiem.

Zdrowe soki do walki z rakiem

Przepisy na zdrowe soki do walki z rakiem:

1. Sok z mango/szpinaku/ananasa:

sok z msp

Wszystko, czego potrzebujesz, aby przygotować ten prosty sok w domu, to jedno średniej wielkości mango, pół szklanki ananasa i 2 szklanki szpinaku. Po prostu zmieszaj je razem, aby stworzyć miksturę bogatą w przeciwutleniacze, właściwości przeciwzapalne, witaminy A, C, D i K, chlorofil, żelazo, foliany i właściwości alkalizujące.

2. Sok z imbiru/arbuza/kiełków:

sok wgs

Weź filiżankę arbuza, dwie filiżanki kiełków i pół cala imbiru i zmiksuj je razem. Sok ten jest bogaty w właściwości przeciwzapalne, likopen, chlorofil, witaminy A i C, kwas foliowy oraz właściwości alkalizujące.

3. Sok z jarmużu/jabłka/cytryny/imbiru:

sok lkg

Inną świetną opcją na mieszany sok owocowo-warzywny, który pomaga w walce z rakiem, jest mieszanka 2 filiżanek jarmużu, jednego jabłka, pół cytryny i pół cala imbiru. Oprócz kwercetyny, witaminy A i C, chlorofilu i kwasu foliowego, sok ten ma również właściwości alkalizujące.

4. Liście rzymskie/ogórek/sok z cytryny spadziowej:

jui

Ta silna mikstura do walki z rakiem składa się z 4 liści rzymskich, 1 średniej wielkości ogórka i jednej filiżanki melona spadziowego. Bogaty we właściwości alkalizujące, przeciwzapalne oraz witaminy B i C, ten silny sok stanowi holistyczne podejście do walki z rakiem. Wiadomo również, że ten sok zawiera beta-karoten i potas.

5. Seler/Owoc Kiwi/Liście Rzymskie/Sok Imbirowy:

kiwi

Do wygodnego przygotowania tego soku w domu wystarczy jeden owoc kiwi, cztery liście rzymskie, trzy łodygi selera i pół cala imbiru. Ten sok jest bogaty w składniki odżywcze zwalczające raka i właściwości, takie jak witaminy A, B i C, chlorofil, wapń, magnez, potas, żelazo, kwas foliowy, właściwości przeciwzapalne i przeciwutleniające.

6. Sok z marchwi:

Sok marchwiowy

Wyciskanie soku z surowej marchwi zamiast jej gotowania może pomóc w zachowaniu ich właściwości zwalczających raka. Trzeba nawet wziąć pod uwagę, że picie soku składającego się z 6 surowych marchewek jest o wiele łatwiejsze niż jedzenie surowej marchewki za jednym razem. Po prostu zmieszaj kilka marchewek, aby uzyskać ten sok i ciesz się jego właściwościami przeciwutleniającymi, witaminami A, B, C, D, E, K, magnezem, sodem, potasem, wapniem, fosforem, siarką, silikonem i chlorem.

7. Sok z buraków:

soki na raka

Wśród wielu zalet buraków wiadomo, że w dużej mierze skutecznie zwalczają raka. Wiadomo, że buraki usuwają z organizmu szkodliwe toksyny powodujące raka. Wiadomo również, że burak zwiększa zawartość tlenu we krwi, co jest istotnym składnikiem w leczeniu raka. Wiadomo, że buraki bogate w żelazo wspomagają wzrost nowych zdrowych komórek.

8. Sok z warzyw krzyżowych:

Sok z warzyw krzyżowych

Wiadomo, że warzywa krzyżowe są bogate w składniki odżywcze, które zwalczają wolne rodniki powodujące raka. Wiadomo, że promują naprawę i wzrost komórek. Wybitnymi przykładami warzyw kapustnych są rzeżucha, kapusta, jarmuż, rzepa, rukola, kapusta włoska i kalafior. Można je łączyć ze sobą w różnych kombinacjach, tworząc soki do walki z rakiem.

9. Sok noni:

Sok noni

Wiadomo, że sok z noni jest skuteczny w walce z rakiem na początkowych etapach, ponieważ zabija komórki rakowe i stymuluje produkcję białych krwinek.