Jeśli jesteś miłośnikiem deserów, musisz znać glicerynę. Jest to przezroczysta substancja, która służy do kontrolowania poziomu wilgoci w żywności i jej zagęszczania. Zanim zapoznamy się z listą produktów o wysokiej zawartości gliceryny, najpierw zrozummy trochę więcej o glicerynie.

Żywność o wysokiej zawartości gliceryny w Indiach 10 najlepszych list

Co to jest gliceryna??

Gliceryna jest również nazywana Glicerolem jest słodką substancją o wysokiej lepkości. Dodanie gliceryny w różnych rodzajach żywności, takich jak dżemy, galaretki i lody, nadaje im słodycz i gęstość. Gliceryna jest również stosowana w wielu lekach, kosmetykach i niektórych smarach.

Chociaż gliceryna jest ogólnie uważana za bezpieczną do spożycia przez ludzi, wiąże się z cukrzycą, wysokim ciśnieniem krwi, a nawet ryzykiem infekcji drożdżakami. Naładowana nadmiarem słodyczy gliceryna może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia, gdy jest spożywana w nadmiarze. Przejdźmy do nauki o niektórych produktach bogatych w glicerynę.

Najlepsze produkty o wysokiej zawartości gliceryny:

Tutaj wymieniliśmy 10 najlepszych produktów o wysokiej zawartości gliceryny w Indiach. Przyjrzyjmy się im.

1. Chleb piekarniczy i inne produkty piekarnicze:

żywność o wysokiej zawartości gliceryny

Produkty takie jak ciasto bananowe, szarlotka, ciasto waniliowe, bułka hamburgerowa, chleb pita, gofry, bajgiel, bułka kajzerowa, pieczywo pełnoziarniste, tortille kukurydziane itp. mają wysoki indeks glikemiczny od 45 do 95. Im wyższy indeks, tym więcej zmiany, które powodują wzrost poziomu cukru we krwi lub insuliny.

2. Napoje:

Sok żurawinowy w puszkach, sok jabłkowy, coca-cola, Gatorade, sok pomarańczowy, sok pomidorowy w puszkach, Fanta itp. mają indeks glikemiczny od 40 do 95. Im większy indeks tym większe wahania. Do tych substancji dodaje się glicerynę, aby je zagęścić i nadać dodatkowej słodyczy. Ponieważ są już naładowane cukrem, dodatkowa gliceryna może sprawić, że będą bardziej niebezpieczne dla zdrowia.

3. Płatki śniadaniowe:

Płatki kukurydziane, śmietana pszenna, musli, winogrona, orzechy, pszenica dmuchana, otręby z rodzynków, średnia owsiana, otręby. Indeks glikemiczny tych płatków śniadaniowych waha się od 55 do 93. Gliceryna jest dodawana do tych produktów, aby je wysuszyć i uczynić je słodszymi. Jeśli szukasz opcji o niskiej zawartości cukru, wybierz naturalne płatki zbożowe bez dodatku gliceryny.

4. Ziarna:

żywność o wysokiej zawartości gliceryny

Słodka kukurydza, komosa ryżowa, biały ryż, jęczmień perłowy, całe ziarna pszenicy. Indeks glikemiczny waha się od 30 do 80.

5. Produkty mleczne:

Produkty takie jak lody, mleko, mleko odtłuszczone, jogurt o obniżonej zawartości tłuszczu zawierają glicerynę o indeksie od 33 do 58. Produkty te zawierają glicerynę w określonych ilościach, aby nadać im słodki smak i zwiększyć gęstość. Większość dostępnych na rynku produktów mlecznych nie jest dobra dla zdrowia.

6. Owoce:

Winogrona, pomarańcze, brzoskwinie, gruszki, jabłka, suszone śliwki, arbuzy i suszone daktyle są również bogate w glicerynę w zakresie od 30 do 72, gdzie arbuz ma najwyższy indeks glikemiczny, a suszone śliwki niższy. Zawierają naturalną glicerynę roślinną, która jest nieszkodliwa dla organizmu, ale spożywana w nadmiarze może podnosić poziom cukru we krwi.

7. Orzechy i fasola:

Czarna fasola, ciecierzyca, fasolka po bretońsku, soja, orzechy nerkowca, soczewica, orzeszki ziemne, fasola. Indeks glikemiczny waha się od 7 do 40. Orzeszki ziemne o najniższym indeksie glikemicznym, a fasolka po bretońsku najwyższym. Są zdrowe dla organizmu i można je spożywać w zalecanych porcjach dla maksymalnych korzyści zdrowotnych.

8. Makaron:

Spaghetti, makaron z serem lub bez, fettuccine to pokarmy o indeksie glikemicznym od 32 do 65. Do suchych porcji makaronu dodano glicerol, ale po ugotowaniu substancja rozpuszcza się w wodzie. Duże ilości glicerolu znajdują się we wstępnie ugotowanych makaronach, aby dobrze smakowały i nadawały gęstą konsystencję.

9. Warzywa:

żywność o wysokiej zawartości gliceryny

Czy można by pomyśleć, że nawet czasami warzywa o wysokim indeksie glikemicznym również mogą nie być dobre dla zdrowia! Na przykład pieczony ziemniak russet ma aż 111, podczas gdy marchew ma średni wskaźnik tylko 35. To oprócz innych warzyw w zakresie od 50 do 80 to zielony groszek, słodkie ziemniaki, puree ziemniaczane, pochrzyn, białe ziemniaki itp..

10. Przekąski Przedmioty:

Baton Snickers, jeden z ulubionych, ma średni wskaźnik około 50, podczas gdy roladki owocowe mają wskaźnik nawet 100. Inne przekąski, takie jak zwykłe lub solone chipsy kukurydziane, chipsy ziemniaczane, popcorn itp. mają wskaźnik od 40 do 60 Są to produkty wysokokaloryczne, które na dłuższą metę nie są dobre dla naszego zdrowia.

Teraz, gdy widziałeś te produkty o wysokiej zawartości gliceryny, nadszedł czas, aby zadzwonić! Wybór zdrowej żywności w porównaniu z niezdrowym jedzeniem zawsze ma wpływ na nasze zdrowie. Przyjmowanie gliceryny w małych ilościach jest na ogół nieszkodliwe. Ale spożywanie pokarmów bogatych w glicerynę nie tylko zwiększa nadmiar cukru w ​​organizmie, ale także powoduje inne komplikacje zdrowotne. Dodanie bardziej naturalnej żywności, takiej jak owoce, warzywa, zamiast konserw lub przetworzonej żywności, może poprawić jakość twojego życia!

Daj nam znać, jeśli nadal masz jakiekolwiek wątpliwości lub obawy dotyczące różnych pokarmów o wysokiej zawartości gliceryny. Chętnie udzielimy Ci najlepszych rozwiązań i odpowiedzi.