Jesteśmy pewni, że wiesz, czym jest masaż. Ale mówiąc bardziej konkretnie, masaż jest sposobem manipulowania ścięgnami, tkankami miękkimi i mięśniami ciała, który ma być terapią, w której można polegać. Ponieważ masaż angażuje mięśnie i tkanki, jest zwykle wykonywany przez eksperta i wyszkoloną osobę, która zna sztukę głaskania, pocierania i poruszania częściami ciała w celu znalezienia rozwiązania problemu. Nacisk, który zwykle jest wywierany na ciało, będzie się wahał od lekkiego do silnego nacisku, każdy w zależności od tego, jaki problem ciała należy rozwiązać. Masaże są więc pewnym sposobem na pozbycie się tych worków napięcia i pozwolenie sobie na zanurzenie się w pewnej ulgi. Niektóre masaże są nawet wykonywane, aby złagodzić częste bóle głowy lub przeziębienia.

Różne rodzaje masaży i ich zastosowania terapeutyczne

Techniki terapii masażem dla wszystkich części ciała:

Zapoznaj się z różnymi technikami masażu, które są praktykowane przez ekspertów.

1. Ugniatanie:

Ugniatanie najlepiej opisuje część dłoni, którą wykonuje się masaż. Na przykład popularne są ugniatanie kciuka i ugniatanie dłoni. Nacisk zmienia się w zależności od masażu i tego, co ma osiągnąć. W masażu kluczowy jest również rytm i tempo masażu.

2. Terapia punktów wyzwalania:

Ten rodzaj terapii polega na nacisku wywieranym na tkankę mięśniową. Kiedy wywierany jest pewien nacisk, łagodzi ból i leczy wszelkie dysfunkcje w twoim ciele. Te punkty wyzwalające są zwykle ośrodkiem nadpobudliwości mięśniowej, która przecina punkty akupunktury.

3. Szybownictwo wzdłużne:

Ten może wydawać się duży, ale zasadniczo jest to masaż w kierunku przepływu krwi. Pomaga również w rozpraszaniu płynów z dowolnej części ciała, w której doszło do urazu, zmniejszając w ten sposób stan zapalny i obrzęk.

4. Masaż kompresyjny:

Masaż uciskowy jest również znany jako rytmiczne uciskanie mięśni. Ma to na celu wywołanie głębokiego przekrwienia, a także zmiękczenie tkanek. Ten jest bardziej masażem rozgrzewającym przed wykonaniem innych masaży.

Różne rodzaje masaży na świecie:

Oprócz tych technik masażu istnieją również rodzaje metod masażu, które są praktykowane. Spójrz na te.

1. Masaż szwedzki:

Szwedzka wiadomość

Najpopularniejszą metodą jest masaż szwedzki. To najlepszy sposób na relaks, zwłaszcza po stresującym i męczącym tygodniu. Masaż jest lekki i ma na celu absolutny relaks. Obejmują one dłuższe i bardziej płynne ruchy, które zapewniają uczucie zrelaksowania, wywołując pozytywną reakcję hormonalną. Badania wykazały, że pojedynczy masaż szwedzki zmniejsza krążący kortyzol, który jest hormonem stresu. Jest szczególnie znany na Goa, ponieważ dostępnych jest wielu ekspertów.

2. Masaż tkanek głębokich:

Głęboki masaż tkanek

Masaż tkanek głębokich pomaga utrwalić wzorce ruchowe, co polega na zagłębianiu się w masaż w celu uwolnienia punktów spustowych, a tym samym poprawienia mobilności. Masaż nie jest bolesny, ale może być dość nieprzyjemny. Wykonuj ten masaż tylko pod nadzorem eksperta. Masaż tkanek głębokich najlepiej wykonywać w Kerali.

3. Rolfing:

Rolfing

Ten masaż to masaż całego ciała. Został opracowany przez Idę Rolf. Terapeuci zwykle szturchają, popychają i ugniatają twoje ciało, aby stymulować przepływ krwi i lepszy ruch. Wykorzystują technikę zwaną integracją strukturalną, która jest podejściem całego ciała. Indyjski stan Maharashtra ma wielu certyfikowanych terapeutów rolfingu, którzy są przeszkoleni.

4. Shiatsu:

Shiatsu

Shiatsu oznacza „nacisk palca” w języku japońskim, w którym terapeuci używają tylko kciuka, palców i dłoni na całym ciele. Stosowali różne naciski w celu uzdrowienia i regeneracji organizmu. Wiadomo również, że Shiatsu poprawia cykl snu. Kochi w stanie Kerala oferuje doskonały masaż Shiatsu.

5. Masaż sportowy:

Masaż sportowy

Masaż sportowy jest używany przez sportowców w celu przygotowania ich, a nawet regeneracji po każdym wydarzeniu sportowym. Ma to na celu zapobieganie kontuzjom, zwiększanie elastyczności. Poprawi również ogólną wydajność sportową. Jednak nawet jeśli nie jesteś sportowcem, nadal możesz to zrobić, ponieważ leczy tylko ból mięśni i poprawia ogólny ruch. Masaż sportowy skupia się na tych zestawach mięśni, w które zaangażowany jest sportowiec, zwiększając w ten sposób przepływ krwi. Kompresja, szybsze tarcie uderzeń i terapia punktowa nacisku to niektóre techniki stosowane przez eksperta.

6. Refleksologia:

Refleksologia

Ten masaż nie jest tak naprawdę masażem, ale praktyką, która wywiera nacisk na strefy refleksyjne stóp, dłoni i ucha zewnętrznego. Te części odnoszą się do innych określonych narządów twojego, a nawet gruczołów. Gdy te części są stymulowane naciskiem palców, pomaga to w lepszym zdrowiu połączonych narządów, a także gruczołów, które są stymulowane przez ścieżki energetyczne. Zaufaj Kerali za to!

7. Terapia czaszkowo-krzyżowa:

Terapia czaszkowo-krzyżowa

Terapia CST lub Cranial Sacral to rodzaj masażu, który jest masażem mającym na celu złagodzenie ucisku kości głowy, kości krzyżowej, która jest trójkątną kością w dolnej części pleców i kręgosłupa. Wywiera jedynie delikatny nacisk na głowę, szyję i plecy, aby złagodzić wywoływany ucisk i wynikający z tego ból. Może być wykonywany przez osoby w każdym wieku, a przede wszystkim jako leczenie migreny, zaparć, bólu głowy, zatok, szyi oraz zaburzeń snu i bezsenności. Ten masaż jest sławny, a eksperci znajdują się głównie w Delhi i Gurgaon.

8. Masaż prenatalny:

Masaż prenatalny

Jest to regularny rodzaj masażu, który pomaga rozluźnić napięte mięśnie, złagodzić miejsca szybowania, poprawić krążenie i mobilność. Zastosowane techniki zmieniają się w zależności od potrzeb noszącej matki i tego, co jest dla niej na tym etapie odpowiednie. Rozluźnia więzadła. Wiadomo, że poprawia nastrój i depresję ciążową, która często dotyka kobiety podczas ciąży. W Hyderabadzie jest kilku dobrze wyszkolonych ekspertów, którzy zapewniają wyjątkową obsługę.

9. Masaż geriatryczny:

Masaż geriatryczny

Oto dobry masaż dla osób starszych i starzejących się. Jest specjalnie zaprojektowany, aby zaspokoić ich potrzeby, gdzie ręce są używane do manipulowania miękkimi tkankami ciała. Poprawi to ogólne krążenie, złagodzi ból, a także poprawi zakres ruchu. Pomoże również utrzymać ogólny stan zdrowia w miarę starzenia się. Pomoże Ci w tym każde wiodące spa w mieście metra.

10. Masaż aromaterapeutyczny:

Masaż aromaterapeutyczny

ten jest bardziej podobny do masażu szwedzkiego, ale z pachnącymi olejkami i zapachem. Olejki eteryczne to dobry sposób na relaks i uwolnienie od stresu. Mają wysoką moc leczniczą. Olejki lawendowe pomogą w odprężeniu, a olejki różane uspokoją i ukoją umysł. Ten kojący efekt może wyleczyć ból głowy, bezsenność i inne zaburzenia trawienia. Najlepiej robić to w Goa lub Kerali. Stany oferują szeroką gamę masaży aromaterapeutycznych z użyciem oryginalnych olejków zapachowych.

11. Masaż gorącymi kamieniami:

Masaż gorącymi kamieniami

Masaż gorącymi kamieniami to kolejny rodzaj masażu, który ma na celu rozluźnienie i rozluźnienie napiętych mięśni. W trakcie masażu ciało zostaje poddane działaniu gładkich i płaskich rozgrzanych kamieni na określonych partiach ciała. Kamienie zawierają bazalt, który dobrze utrzymuje ciepło. Kamienie te można umieszczać na brzuchu, klatce piersiowej, kręgosłupie, twarzy lub stopach. Mogą stosować długie uderzenia, ruchy okrężne, wibracje, a nawet ugniatanie w celu wykonania konkretnego zabiegu. Znacząco zmniejsza depresję i odpręża organizm, poprawiając przepływ krwi do dotkniętego obszaru. Masaże gorącymi kamieniami są znane w Udaipur.

12. Masaż tajski:

Masaż tajski

Często słyszanym obok masażu szwedzkiego masażem jest masaż tajski. Wykorzystuje punkty nacisku, rozciąganie mięśni, a nawet kompresję w rytmicznym ruchu. Podczas wykonywania masażu terapeuta używa dłoni, stóp i łokcia. Nie używa olejków i pobiera punkty energetyczne ciała do masażu, aby osiągnąć rezultaty. Poprawia ogólne krążenie i zmniejsza poziom stresu jednostki. Hyderabad ma doskonałe ośrodki masażu tajskiego. Stany takie jak Goa i Kerala również zapewniają dobry masaż tajski.

13. Masaż Reiki:

Masaż Reiki

Reiki to bardziej naturalne uzdrawianie ciała, które skupia się na energii ciała. Reiki pomaga ciału uwolnić napięcie, skupiając się na ścieżkach zwanych czakrą, meridianem i Nadi. To są ścieżki, którymi płynie życie. Leczy się, przepływając przez te dotknięte części energii. Musisz to zrobić raz w życiu, aby rzeczywiście doświadczyć przyjemności masażu. Reiki zwykle odbywa się w Kerali, ale głównie poza Indiami.

Ile rodzajów masażu w Indiach i gdzie robią:

Oto kompletny przewodnik po najlepszych centrach masażu w Indiach.

1. Somatheeram Ajurweda Ośrodek wczasowy, Kerala:

Położone na południe od Kovalam w Trivandrum miejsce znane jest z rozbudowanych sesji masaży. Posiadają pakiety ajurwedy, które mają na celu wyleczenie paraliżu i innych zaburzeń nerwowych. Każda sesja trwa około 60-90 minut przez 7-21 dni. W pakiecie znajdują się również najlepsze formy jogi przeznaczone do Twojego celu. Ich ajurwedyjskie zabiegi okazały się medycznie skuteczne. Spodziewaj się tutaj tylko najlepszych.

2. Devaaya:

Jest to ośrodek lecznictwa ajurwedyjskiego i naturalnego na Goa, który poważnie traktuje naturopatię. Zabiegi idą w parze z jogą, medytacją i muzyką. Korekta stylu życia i planowanie diety to inne oferowane tutaj korzyści. Centrum obraca się wokół Vishnu Shastra, dodając harmonii do ogólnego doświadczenia. Jeśli myślałeś, że Goa polega na skakaniu na imprezy i napojach, nadszedł czas, abyś tego doświadczył?.

3. Ananda, Himalaje:

Wśród wysokich Himalajów znajduje się miejsce, które oferuje błogi proces odmładzania, pomagający leczyć poprzez Ajurwedę i aromaterapię. Oferowane są tam zabiegi europejskie i tajskie. Używają mniej oleju i więcej powolnych masaży z regularnym planem diety, aby zakończyć proces gojenia. Popijaj zdrową herbatę, zanurzając się w zapierającym dech w piersiach widoku na góry.

4. Leela, Udaipur:

Znany jako miasto jezior i pałaców, Udaipur oferuje doskonałe ajurwedyjskie zabiegi lecznicze i masaże. Specjalizują się w masażach gorącymi kamieniami, maseczkach, jodze i medytacji. Namioty spa i architektura w stylu haveli to uczta dla oczu, która pomoże zrelaksować się i uwolnić od negatywności życia. Zanurz się w dobrej muzyce i po prostu skup się na zmyciu bólu.

5. Wioska zdrowia ajurwedyjskiego Kairali:

Kolejny z Kerali, ten znajduje się w Palakkad. Zbudowane wokół czerpania korzyści z Ajurwedy, centrum oferuje lekarstwa z roślin ziołowych. Mają też około 20 ośrodków za granicą i 25 ośrodków w Indiach. Doświadcz dobroci życia w zdrowym i wolnym od napięć życiu w malowniczych Ghatach Zachodnich.

Masaże są skutecznym sposobem leczenia wielu bólów ciała. Zapewniają nie tylko duży relaks, ale także pomagają w lepszym ukrwieniu i zwiększają odporność organizmu. Dobry masaż wykonywany jest również z różnym stopniem nacisku, który zawsze musi być wykonany przez specjalistę. Więc na co czekasz? Zanurz się i doświadcz korzyści płynących z dobrego masażu w ten weekend. Jesteśmy pewni, że to pokochasz!

RODZAJE MASAŻU

Author