Początek poniedziałkowego poranka przywitał ból w plecach i podczas gdy twój szef myśli, że znajdujesz kolejną wymówkę, by nie przychodzić do pracy, rozgrzewasz ciepłą wodę, myśląc o sposobach pozbycia się bólu pleców poprzez jutrzejszego ranka.

Skuteczne zabiegi zmniejszające ból w dole pleców

Ból pleców jest częstym problemem zdrowotnym, który bez opieki może spowodować coś poważnego. Często może to być naciągnięcie mięśni lub zła pozycja podczas snu. Chociaż zła postawa może wywoływać ból pleców, wiele czynników, takich jak naciąganie mięśni, uraz, artretyzm, ciąża, przepuklina dysku i rwa kulszowa prowadzą do ostrego bólu pleców. Ból w dole pleców może utrudniać życie i bardzo trudno jest sobie z nim poradzić. Jeśli jest to spowodowane prostymi czynnikami, takimi jak postawa lub obciążenie pleców, ból prawdopodobnie zniknie po 1-2 tygodniach. Jednak przewlekłe bóle pleców mogą oznaczać podstawowy problem i wymagają pomocy medycznej

Jak leczyć ból w dole pleców:

W tej chwili istnieje kilka sposobów leczenia, które mogą pomóc w walce z bólem mięśni. Oto 7 naszych najlepszych metod leczenia bólu dolnego odcinka kręgosłupa z doskonałymi wynikami.

1. Rozciągnij ból:

rozciągać

Ćwiczenia na małą skalę w domu każdego ranka mogą pomóc w radzeniu sobie z bólem pleców lepiej niż jakikolwiek lek w drogerii. Ćwiczenia te zwykle obejmują normalne rozciąganie, które prowadzi nas do jogi. Jest to powolny proces, a pojawienie się wyników może chwilę potrwać. Jednak niewielkie rozciąganie rano, skoordynowane z prawidłowym oddychaniem, może wzmocnić mięśnie pleców i uelastycznić je. To jedna z najlepszych metod leczenia bólu dolnej części pleców.

2. Kręgarz:Kręgarz

Kręgarze są zasadniczo określani jako zaklinacze ciała, a wybór lekcji chiropraktyki może pomóc złagodzić ból pleców w bardziej profesjonalny sposób. Kręgarz jest wszechstronnym specjalistą specjalizującym się w diagnozowaniu i leczeniu problemów nerwowo-mięśniowo-szkieletowych. Wybór jednego z nich może doprowadzić cię do źródła bólu, czy to z powodu złego ścięgna, miękkiej kości lub upartych mięśni. To jedna z najlepszych metod leczenia bólu dolnej części pleców.

3. Ćwiczenie:

Grupa osób na siłowni na zajęciach z aerobiku

Niech chore plecy nie zepsują czasu na zabawę. Zdecyduj się na zajęcia aerobiku, mieszankę tańca i ćwiczeń, podczas których intensywnie ćwiczysz przez dobrą minutę, zanim w końcu zdecydujesz się na przerwę. Aerobik przypomina jogę, ale w szybkim tempie z szybkim rytmem. Przechodząc do muzyki w dobrym tempie, rozciągasz się, skręcasz i ciągniesz, aby uwolnić mięśnie od sztywnych węzłów i więzów. Jest to jeden z najdoskonalszych sposobów leczenia bólu dolnej części pleców.

4. Zapnij to:

zapnij to!

Wiemy, że silny ból pleców może sprawić, że będziesz mniej elastyczny. Są dni, kiedy poruszanie się staje się trudne i donośny jęk wydobywa się z twoich ust za każdym razem, gdy musisz wstać z siedzenia. W te trudne dni możesz wybrać pas podtrzymujący plecy, który jest szerokim pasem, który jest owinięty i ciasno zapięty wokół talii, aby okiełznać ból. Jednak wykonanie tego może nie być łatwym wyzwaniem. To jedna z najlepszych metod leczenia bólu dolnej części pleców.

5. Akupunktura do ciężkiego leczenia dolnej części pleców:

 

Akupunktura

Akupunktura to starodawna chińska technika uzdrawiania, w której smukłe wierzchołki igieł są wprowadzane i wszczepiane w twoje ciało, obszar problemu. Nasze ciało ma qui (chi) lub energię, która utrzymuje funkcje w równowadze, a kiedy swobodny przepływ qui jest utrudniony, pojawiają się problemy cielesne. Angażując się w igłę we właściwe węzły i bałagan, uwalniają przeszkodę, pozwalając qui znów płynąć swobodnie. To jedna z najlepszych metod leczenia bólu dolnej części pleców.

6. Sprężarki:

kompresor

Kompresory są dobrym sposobem na radzenie sobie z bólem pleców, ale tylko wtedy, gdy ból jest powierzchowny i niezbyt głęboko zintegrowany z twoim systemem. Niewielki upadek na plecy może powodować ból i stany zapalne, które można złagodzić zimnym żelowym kompresem, podczas gdy zły mięsień może potrzebować pomocy z gorącego worka. To jedna z najdoskonalszych metod leczenia bólu dolnego odcinka kręgosłupa.

7. Pomoc medyczna:

medyczny

Często najłatwiejszym i najbardziej optymalnym sposobem na zmniejszenie bólu pleców jest zakup tubki z balsamem lub żelem do masażu uśmierzającego ból i kremem oraz dokładne masowanie pleców, aby sztywne mięśnie stały się elastyczne. Jest to jeden z najlepszych sposobów leczenia bólu dolnej części pleców.

8. Materac ergonomiczny

Jeśli Twój materac jest zbyt twardy lub zbyt miękki, może to spowodować ból w dolnej części pleców. Ergonomiczny materac może złagodzić ból, zapewniając odpowiednie podparcie mięśniom pleców. Pianka z pamięcią kształtu jest jednym z najbardziej polecanych materacy, które zapewniają naturalną pozycję do spania i zapobiegają obciążeniu dolnej części pleców.

Ból w dole pleców jest zwykle zaniedbywany, uważając go za normalny ból. Jednak ból w dolnej części pleców jest sygnałem, że nie stosujesz się do potrzeb swojego ciała. Niezależnie od tego, czy chodzi o korektę postawy, zmianę materaca, czy nawet o pomoc medyczną, ból w dolnej części pleców należy leczyć jak najwcześniej. Ćwiczenia to kolejny ważny element, który pozwala utrzymać dolną część pleców i wzmocnić mięśnie pleców.